ענבר הימן - סרטון קשה לי

צפו: הסרטון המצמרר של ענבר הימן מפתח תקווה, שנחטפה לעזה על ידי החמאס (כתוביות)

משפחתה של החטופה מאם המושבות הישנה, פרסמה סרטון עם פס קולה, לצד וידאו ערוך עם תמונות וצילומים שהועלו ידה בשנים האחרונות. מילות השיר מקבלות כעת משמעות אחרת ומרטיטה. "נדמה לי שהכל מהיר ומתחלף. כל לחיצה מובילה לעוד סרטון ולעוד תמונה. פעם היה לנו במה להיאחז. דברים ישתנו ועוד ימשיכו לנוע", כתבה ענבר, שיצאה לבלות ב-7 באוקטובר במסיבה ברעים.

ענבר הימן נמצא כבר שלושה וחצי שבועות בשבי החמאס. מי שמסתובב בפתח תקווה, רואה שלטים עם דמותה, במטרה לשמור אותה בתודעה. בהקשר הזה, התפרסם השבוע הסרטון המרגש, בו אפשר לחוש את חייה ואופיה של ענבר ולהתחבר למצוקה בה היא ומשפחתה נמצאת. חטופה נוספת מפתח תקווה היא דניאלה גלבוע, שגם היא נמצאת עדיין בשבי החמאס.

צפו (ושתפו) בסרטון על ענבר הימן

לפני שלושה שבועות פרסמנו את הסיפור של הימן, כשעוד לא נמסר באופן רשמי שהיא חטופה והבאנו את דברי חברתה, דנה וולינסקי, שסיפרה: "פתאום ראיתי פוסט על ענבר שהיא נעדרת, לרגע לא הבנתי מה קורה הגוף שלי השתתק. לאחר מכן נחשפתי לסירטון הנורא של ענבר בו רואים שהיא נחטפת לעזה".

לאחר מכן פרסמנו סרטון של הוריה, חיים ויפעת. "ידענו שהיא הולכת למסיבה, אבל לא ידעתי שהיא בדרום", סיפרו. "את ההקשר עשינו כשראינו מה קורה בטלוויזיה. הבנו שהיא נחטפה כשדווח לנו על הסרטון שפורסם ממנו הבנו שהיא נלקחה בחיים. זו תחושה נוראה של הורים. ענבר היא ילדה מלאה באהבה. ילדה מחבקת ואוהבת. איך הגיעה אלינו הזוועה הזאת? אנחנו מבקשים שתחזירו את הילדה שלנו בריאה ושלמה".

מילים: ענבר הימן. הפקה מוסיקלית: פטריק סבג. עריכה: ירון שילון. שחזור קול: ישי רזיאל

צפו בהוריה של ענבר הימן

@ptnews.tiktok הוריה של ענבר הימן,יפעת וחיים מי פתח תקווה, מספרים על ביתן שנחטפה לעזנ על ידי החמאס #bringthemhome ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

מיכל פרנקל ביטון בעמי בסר סיטי פתח תקווה . משמאל מאיה ביטון ואלירן מזרחי

"נורו מחובקים": אמה של מאיה ביטון ז"ל מספרת על בתה בתערוכה שנפתחה בפ"ת (וידאו)

מתחם ב.ס.ר סיטי אירח אתמול אימהות שכולות במסגרת "חיבוק אחרון" – מיצג שנפתח לאחרונה ומספר את סיפורן של 25 מהן שאיבדו את ילדיהן במלחמת "חרבות ברזל". מיכל פרנקל ביטון, אמה של מאיה הפתח תקוואית, שעבדה במסעדת קפאו במתחם ונרצחה במסיבת הנובה יחד עם בן זוגה, אלירן מזרחי, סיפרה על רגעיה האחרונים. "שבוע לפני הרצח, הם אמורים היו להתארס".

המשך קריאה »
חיבוק אחרון - תערוכת צילומים בעמי ב.ס.ר סיטי

"חיבוק אחרון" – תערוכת צילומים חדשה של אימהות שכולות מוצגת בעמי ב.ס.ר סיטי

אלפי העוברים והשבים במתחם המסחרי ומרכז העסקים הכי פתוח בפתח תקווה, כבר הבחינו במיצג התערוכה שהוצב לפני כשבוע בין בניין ב.ס.ר Y ל-ב.ס.ר T, סמוך לסניף מקדונלד'ס. התערוכה מציגה צילומים של הצלמת יפעת פאר, יחד עם סיפוריהם של האמהות, שאיבדו את ילדיהן במתקפת הטרור של ה-7 באוקטובר. מחר, צפוי להתקיים טקס במקום, בנוכחות ראש העיר רמי גרינברג.

המשך קריאה »
מירי מסיקה משטרת פתח תקווה ממ"ד שלום פתח תקווה

צפו: משטרת פתח תקווה בית חינוך ממ"ד שלום שרים לזכר דור מנגדי ז"ל (וידאו)

היום יצא לאור קליפ מרגש של "שיר תקווה" אותו שר אנשי המשטרה בעיר ותלמידי החינוך המיוחד משערייה, בליווי הזמרת מירי מסיקה. הביצוע הוקדש לרב סמל דור מנגדי ז"ל, לוחם במשטרת ישראל, שנפל בקרב בקיבוץ בארי ב-7.10, ולכל הגיבורים שנפלו בהגנה על המולדת. הקליפ צולם על רחבת תחנת המשטרה ברח' שטמפפר. מיכאל וקנין כתב את המילים ושמעון בוסקילה את הלחן.

המשך קריאה »
כיכר גורן פתח תקווה - אלימות

תיעוד: אלימות מילולית בין מפגינים בכיכר גורן פתח תקווה לנהגים ובני נוער (וידאו)

זה עדיין לא הגיע למחוזות של האלימות הפיזית כמו שאנחנו רואים בהפגנות בתל אביב, אבל זה נראה לא רחוק משם והפתיל הקצר בין המפגינים למתנגדיהם, עלול להתפוצץ לנו בפרצוף ולא נהיה מופתעים. מסרטונים שהופצו ברשתות החברתיות, מתקבלת תמונה די עגומה שרחוקה מאוד מהקלישאה של "ביחד ננצח". לטענת המפגינים, לא מדובר רק בקללות ולעיתים זה גולש מעבר והם שואלים – "איפה המשטרה"? צפו בתיעוד.

המשך קריאה »