תמיר נמרודי טקס הפרחת בלונים

צפו: טקס יום הולדת עם הרבה תקווה לתמיר נמרודי, נכדו של אריה, שנחטף לעזה

עשרות בלונים צהובים הופרחו לשמי פתח תקווה בטקס מרגש, שהתקיים בקריית מטלון, שכונת מגוריו של הסב, שסיפר: "ראינו אותו בסרטונים מוצא מהחדר לכיוון עזה ומאז לא יודעים מה קורה איתו". לטקס הגיעו משפחה, חברים ותושבי השכונה, שבאו לחלוק כבוד לחייל, שחוגג היום את יום הולדתו ה-19. תמיר, תושב מתן, נחטף מבסיס מת"ק עזה, בסמוך למחסום ארז בצפון הרצועה. 

במצב בו יש כ-240 חטופים בעזה, לפעמים אנחנו שוכחים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו ולכל אחד מהם יש יום הולדת. חלקם, כמו תמיר נמרודי, מציינים אותם בעודם בשבי החמאס – במציאות שהיא כמעט בלתי נתפסת. מבט אחד על פניו של אריה נמרודי, תושב פתח תקווה ותיק, סבו של תמיר  – ואפשר לראות היטב על פניו את העצב ובעיקר את הדאגה.

צפו בטקס (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok עשרות תושבים הגיעו לטקס יום הולדת שנערך בקרית מטלון םתח תקווה לכבוד החייל החטוף תמיר נמרודי שנמצא כבר 40 יום בשבי של החמאס #תמירנמרודי #חטוףישראלי ♬ Very Sad - Enchan

"ראינו אותו בסרטון מוצא מחדרו"

את יום ההולדת ארגן ועד תושבי שכונת קריית מטלון, בה מתגורר אריה ובה גם גדל אלון, אביו של תמיר, שכיום נמצא בארצות הברית, כחלק ממסא הסברה לקידום שחרורו של בנו ושאר החטופים. "הזעזוע בא עלינו בהפתעה", מספר אריה, את שקרה באותו יום שבת נוראי. "תמיר ישב שם במחסום ארז. הם היו החיילים הראשונים שהוציאו מהחדרים, בזמן שהם ישנים. ראינו אותו בסרטון שמוציאים אותו מהחדר – לעזה".

"אני בכלל לא ידעתי מהאירוע ולא ידעתי שהוא יאורגן בצורה כזאת", המשיך אריה. "זו יוזמה של הבת שלי והחברות שלה, שיזמו את זה על דעת עצמן. אני שמח שאנשים באו בהמוניהם. אני מעריך מאוד את תושבי המקום, שבאו לכבד אותנו. אני מקווה, שבעזרת השם, ישובו כל השבויים בשלום ואז נחגוג עוד יותר, ממה שאנחנו חוגגים היום".

אריה נמרוד, סבו של תמיר
אריה נמרוד, סבו של תמיר

אריה מספר כי מאז, בנו אלון, נלחם בכל החזיתות האפשריות על מנת לדאוג שבנו ישוחרר. "לצערי, מאז שהוא נחטף, אין לנו שום שמץ מה קורה איתו. התחושה היא שנכנסנו למבוי סתום, שאנחנו לא יודעים מתי נצא ממנו", אומר אריה. 

מדברים עכשיו על עסקה. 

"אם העסקה תתבצע עם שחרור של החטופים בשלבים – זה לא טוב. זה יוביל למשא ומתן ארוך ומייגע ומי יודע אם ישאירו אותם בחיים בכלל. המסר שאנחנו רוצים להעביר זה שהעסקה צריכה לכלול את כולם". 

זה המקום להזכיר כי פתח תקווה דואגת גם לבני עירה ומשפחותיהם של ענבר הימן, דניאלה גלבוע ואיליה טולדנו – כולם עדיין חטופים בשבי החמאס.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »