תמיר נמרודי טקס הפרחת בלונים

צפו: טקס יום הולדת עם הרבה תקווה לתמיר נמרודי, נכדו של אריה, שנחטף לעזה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

עשרות בלונים צהובים הופרחו לשמי פתח תקווה בטקס מרגש, שהתקיים בקריית מטלון, שכונת מגוריו של הסב, שסיפר: "ראינו אותו בסרטונים מוצא מהחדר לכיוון עזה ומאז לא יודעים מה קורה איתו". לטקס הגיעו משפחה, חברים ותושבי השכונה, שבאו לחלוק כבוד לחייל, שחוגג היום את יום הולדתו ה-19. תמיר, תושב מתן, נחטף מבסיס מת"ק עזה, בסמוך למחסום ארז בצפון הרצועה. 

במצב בו יש כ-240 חטופים בעזה, לפעמים אנחנו שוכחים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו ולכל אחד מהם יש יום הולדת. חלקם, כמו תמיר נמרודי, מציינים אותם בעודם בשבי החמאס – במציאות שהיא כמעט בלתי נתפסת. מבט אחד על פניו של אריה נמרודי, תושב פתח תקווה ותיק, סבו של תמי – ואפשר לראות היטב על פניו את העצב ובעיקר את הדאגה.

צפו בטקס (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok עשרות תושבים הגיעו לטקס יום הולדת שנערך בקרית מטלון םתח תקווה לכבוד החייל החטוף תמיר נמרודי שנמצא כבר 40 יום בשבי של החמאס #תמירנמרודי #חטוףישראלי ♬ Very Sad - Enchan

"ראינו אותו בסרטון מוצא מחדרו"

את יום ההולדת ארגן ועד תושבי שכונת קריית מטלון, בה מתגורר אריה ובה גם גדל אלון, אביו של תמיר, שכיום נמצא בארצות הברית, כחלק ממסא הסברה לקידום שחרורו של בנו ושאר החטופים. "הזעזוע בא עלינו בהפתעה", מספר אריה, את שקרה באותו יום שבת נוראי. "תמיר ישב שם במחסום ארז. הם היו החיילים הראשונים שהוציאו מהחדרים, בזמן שהם ישנים. ראינו אותו בסרטון שמוציאים אותו מהחדר – לעזה".

"אני בכלל לא ידעתי מהאירוע ולא ידעתי שהוא יאורגן בצורה כזאת", המשיך אריה. "זו יוזמה של הבת שלי והחברות שלה, שיזמו את זה על דעת עצמן. אני שמח שאנשים באו בהמוניהם. אני מעריך מאוד את תושבי המקום, שבאו לכבד אותנו. אני מקווה, שבעזרת השם, ישובו כל השבויים בשלום ואז נחגוג עוד יותר, ממה שאנחנו חוגגים היום".

אריה נמרוד, סבו של תמיר
אריה נמרוד, סבו של תמיר

אריה מספר כי מאז, בנו אלון, נלחם בכל החזיתות האפשריות על מנת לדאוג שבנו ישוחרר. "לצערי, מאז שהוא נחטף, אין לנו שום שמץ מה קורה איתו. התחושה היא שנכנסנו למבוי סתום, שאנחנו לא יודעים מתי נצא ממנו", אומר אריה. 

מדברים עכשיו על עסקה. 

"אם העסקה תתבצע עם שחרור של החטופים בשלבים – זה לא טוב. זה יוביל למשא ומתן ארוך ומייגע ומי יודע אם ישאירו אותם בחיים בכלל. המסר שאנחנו רוצים להעביר זה שהעסקה צריכה לכלול את כולם". 

זה המקום להזכיר כי פתח תקווה דואגת גם לבני עירה ומשפחותיהם של ענבר הימן, דניאלה גלבוע ואיליה טולדנו – כולם עדיין חטופים בשבי החמאס.

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

כנס אגף ביטחון פתח תקווה

עיריית פתח תקווה נערכת: עשרות אוטובוסים, מובילים ומשאיות יתנו מענה בשעת חירום

נקווה שלא יהיה צורך: בכנס שקיים היום אגף הביטחון, הפיקוח והחירום של העירייה לחברות בעלות ציוד מכני הנדסי, הובלות והיסעים, סוכם כי אלו יהיו זמינות עבור תושבי העיר ולא עבור גורמים אחרים, במידה והמצב המלחמתי ידרוש זאת. ראש העיר, רמי גרינברג: "מדובר בהליך ייחודי, כאשר רק עיריות ורשויות מקומיות בודדות ביצעו הליך דומה".

המשך קריאה »

תמונות ראשונות: 8 מהחטופים הגיעו אמש לטיפול בבית החולים שניידר בפתח תקווה

המרכז לרפואת ילדים בעיר היה נרגש לקבל לידיו ארבעה ילדים, שלוש אמהות וסבתא אחת, שנחתו אמש במנחת הבי"ח במסוק, לאחר ששהו 49 יום בשבי החמאס בעזה. על מנת לתת להם את הטיפול הטוב ביותר ולשמור על פרטיותם, הוכנו להם חדרים מיוחדים בבניין הזכוכית החדש. ד"ר אפרת ברון הרלב, מנהלת שניידר: "מצבם טוב. הם נמצאים סוף סוף בידיים הטובות והדואגות ביותר"

המשך קריאה »
ענבר הימן סרטון אינסטגרם

צפו ושתפו: "את לא לבד" – סרטון האינסטגרם על ענבר הימן החטופה מפתח תקווה

עוד מעט חודש וחצי חלף מה-7 באוקטובר, כשבאותו בוקר רצחני, מחבלי החמאס חטפו את הפתח תקוואית בת ה-27 – ועדיין אין בדל מידע על גורלה. להעלאת המודעות ולצורכי הסברה, אתר MAKO הפיק קליפ על רקע השיר You're Not Alone של להקת OLIVE. בסרטון קטעים אותנטיים של ענבר מהמסיבה: רוקדת, מתחבאת מתחת לבמה, נסה על נפשה ולאחר מכן מובלת לעזה.

המשך קריאה »
צופרים בפתח תקווה

העירייה: התקנו עוד שני צופרים לשיפור שמיעת האזעקות ברחבי פתח תקווה

עיריית פתח תקווה הודיעה כי הוסיפו את הצופרים בשכונות הדר גנים וכפר גנים, זאת לאחר שתושבים רבים התלוננו שאינם שמעו חלק מהאזעקות במהלך המלחמה, מה שסיכן את שלומם ואת היכולת שלהם להגיע במהירות למרחב מוגן. לאחר ההתקנה, פרוסים כיום בעיר 28 צופרים, זאת לאחר שבשנה שעברה, לפני המלחמה, הותקנו עוד חמישה. מתחילת המלחמה היו בעיר 25 אזעקות של צבע אדום.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading