קבוצת חג'ג' בעמישב

פרויקט הענק של קבוצת חג'ג' בעמישב פתח תקווה מעלה הילוך: אושר להפקדה במחוזי

השכונה הותיקה צפויה לקבל בשנים הקרובות צביון ומודרני בדמות חמישה מגדלי מגורים ענקיים בני 20 קומות ומעלה, בתחילת רחוב שלם צלח, פינת הרב עובדיה יוסף, עם לא פחות מ-736 יחידות דיור, אליהן יתווספו גם כ-4200 מ"ר של שטח מסחר. "ההחלטה על הפרויקט תואמת את התכניות שלנו להצמיח את ההתחדשות העירונית גם מחוץ לתל אביב", מסר לנו תמיר אמר, מנכ"ל הקבוצה.

על התכניות של קבוצת חג'ג' בעמישב, כבר כתבנו לכם לפני שנתיים פחות חודש, בינואר 2022, אז פרויקט שלום צלח של חברת הנדל"ן המוכרת, התקדם לועדה המחוזית. אתמול התבשרנו שהוא הועבר להפקדה להתנגדויות למשך 60 יום, על ידי הועדה המחוזית לתכנון ובנייה. לכן, אם לא יהיו הפתעות מיוחדות, בעוד מספר שנים ה"מיני-שכונה" הזאת, תשנה את פני השכונה.

צפו בראיון שבטח הפרויקט עם אלעד חג'ג', מנהל התחדשות עירונית קבוצת חג'ג' (טיקטוק פתח תקווה NEWS):

@ptnews.tiktok צפו בראיון עם אלעד חג'ג' מנהל תחום התחדשות עירונית בקבוצת חג'ג' בסיור בשכונת עמישב רחוב צלח שלום בו אמור להתבצע פרויקט פינוי בינוי ענקי. #פתחתקווה #קבוצתחגג #עמישב @עריית_פתח_תקווה @ירון קדושים ♬ צליל מקורי - פתח תקווה NEWS
עמישב היא אחת מהשכונות שזקוקות יותר מהכל להתחדשות עירונית ועד 2030 צפויים להסתיים בה מספר פרויקטים, חלקם גדולים, של פינוי בינוי, שהולכים לשנות את השכונה לא רק בהיבט החזותי, אלא גם להגדיל אותה עם מספר רב של תושבים. שחקן מרכזי במגמה זו היא קבוצת חג'ג', שידועה בעיקר בפרויקטים יוקרתיים (מסחרי ומגורים) - רובם בתל אביב - ועכשיו נכנסת חזק לפתח תקווה עם הפרויקט ששלה בעמישב. תכנית קבוצת חג'ג' בעמישב. על ציר ראשי בפינת צלח שלום והרב עובדיה יוסף
תכנית קבוצת חג'ג' בעמישב. על ציר ראשי בפינת צלח שלום והרב עובדיה יוסף

736 דירות במקום 213 קיימות

עמישב היא אחת מהשכונות שזקוקות יותר מהכל להתחדשות עירונית ועד 2030 צפויים להסתיים בה מספר פרויקטים, חלקם גדולים, של פינוי בינוי, שהולכים לשנות את השכונה לא רק בהיבט החזותי, אלא גם להגדיל אותה עם מספר רב של תושבים. שחקן מרכזי במגמה זו היא קבוצת חג'ג', שידועה בעיקר בפרויקטים יוקרתיים (מסחרי ומגורים) – רובם בתל אביב – ועכשיו נכנסת חזק לפתח תקווה עם הפרויקט ששלה בעמישב.

לפי התכנון, אמורים תוך שנה להורס שמונה מבני רכבת ישנים ומוזנחים, בהם 213 יחידות דיור ולבנות במקומם חמישה מגדלי מגורים: צמד מגדלים בני 30 קומות כל אחד, צמד נוסף בן 23 קומות כ"א וכן מגדל "צנוע" יותר בן 19 קומות. בקומה הראשונה של המגדלים, צפויים להיבנות שטחי מסחר, שישרתו את הדיירים. לא יהיה זה מופרך להניח שבפרויקט של חג'ג' בעמישב יגורו כ-3000 תושבים (לפי חישוב של 4 נפשות בממוצע ליחידת דיור).

תכנון הפרויקט לפי מגדלים ומספרי קומות - חג'ג' עמישב

מתפתחים לעבר פתח תקווה

"ההחלטה ללכת על פתח תקווה תואמת את התוכניות שלנו להצמיח ולהרחיב משמעותית את ההתחדשות העירונית בקבוצה גם לערים נוספות מחוץ לתל-אביב", מסר לפתח תקווה NEWS, תמיר אמר, מנכ"ל קבוצת חג'ג' – לה זה פרויקט ראשון בפתח תקווה. ההחלטה היא אסטרטגית וייתכן כי הפרויקט בעמישב היא רק סנונית ראשונה לפעילות המתוכננת של הקבוצה בעיר.

את הפרויקט בעמישב יוזמת ומקימה קבוצת חג'ג' יחד עם חברת "אסתר אברהם", חברה הרבה פחות מוכרת, אבל עם ניסיון בהתחדשות עירונית – במיוחד בנתניה. מי שאמון על תכנון הפרויקט, זהו משרד האדריכלים "זית לב" אדריכלים" של שחף זית ואלדד לב – שסיפקו את תמונות ההדמיה של הפרויקט. 

תמיר אמר, מנכ"ל קבוצת חג'ג' - על רקע שכונת עמישב

יקדימו את הפרויקטים של סירקין?

מההיכרות שלנו עם פרויקטים דומים של פינוי בינוי בפתח תקווה, צפי האכלוס המלא של פרויקט כזה הוא לא לפני 2030 – כשהשלבים הם קודם כל הסרת ההתנגדויות, לאחר מכן פינוי והריסה, כשהשלב האחרון הוא בנייה של פרויקט הענק הזה – שלב שבעצמו יכול להיארך לפחות 3-4 שנים. גם כך, הפרויקט הזה צפוי להקדים את פרויקטים המגורים הענקיים בשכונת סירקין הסמוכה, שצפויים ברובם להתאכלס רק בעוד כעשור.

ברוב 213 הדירות הקיימות כרגע בפרויקט של קבוצת חג'ג' בעמישב, מתגוררים דיירים שוכרים ולא בעלי הדירות עצמן. לדברי ירון קדושים, פעיל חברתי המעורה בשכונות המזרחיות של פתח תקווה, הפרויקט מעמיד בשאלה את היכולת של אותם שוכרים לתחזק את המגורים שם. "פרויקט בסדר גודל כזה דורש תשלומים גבוהים של ועד בית", הוא אומר. "זה יערער את הביטחון הכלכלי של שוכרים – שגם ככה מצבם הכלילי חלש ומורכב".

ירון קדושים מדבר על רמי גרינברג
ירון קדושים

מגדלי תל אביב, מגדלי הצעירים - ועכשיו עמישב פתח תקווה

קדושים מציין שהוא לא נגד התחדשות עירונית בעמישב. "התחדשות עירונית זה דבר מבורך, אך הפתרון הוא לא עם מגדלים בני יותר מ-10 קומות", הוא אומר. "המודל שיותר נכון לשכונה, הוא כמו זה של פרויקט בינו נדל"ן בהמשך רחוב שלום צלח. שם מדובר בבניינים של לא יותר מ-10 קומות  – שמתאימים יותר לסטנדרטים של השכונה וליכולת הכלכלית של התושבים". 

 

קבוצת חג'ג', בבעלות האחים עידו וצחי חג'ג', היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. החברה, שהוקמה לפני 20 שנים, תקעה יתדג חזק בשוק הנדל"ן הישראלי – הן בתחום המגורים (בעיקר מגורי יוקרה) והן בתחום המסחרי – כשהפרויקטים הבולטים שלה הם מגדלי הארבעה בתל אביב (שם גם יושבים משרדיהם הראשיים), מגדלי הצעירים בגבול תל אביב-רמת גן וכן מגדלי תל אביב בנחלת יצחק. 

פרויקט עמישב של קבוצת חג'ג' - על המפה

עוד ב-נדלן

קבוצת חג'ג' תשקיע במיזם "היכל התרבות" פתח תקווה לאחר שנכנסה לשותפות "צים-בהרי"

פרויקט ההתחדשות העירוני הענק מקבל תפנית, עם מעורבותה של חברת הנדל"ן המוכרת, שתיכנס לשותפות בחברת "צים בהרי", שיזמה את הפרויקט, במקום "בהרי נדל"ן", שהסתכסכו משפטית עם "צים נדל"ן" של עדי צים. לפי הדיווח, הקבוצה, שבשליטת עידו וצחי חג'ג', תשקיע סכום כולל של כ-80 מיליון שקל בחברת צים בהרי, בתמורה להקצאת 30% ממניות החברה והשקעה ישירה במיזם במרכז העיר.

המשך קריאה »
סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »
שחם 30 פתח תקווה

צפו: נכס מוכן להשכרה במתחם האוכל והבילויים שחם 30 פתח תקווה (וידאו)

לאחרונה התפנה שטח מסחרי אטרקטיבי של כ-117 מ"ר + כ-20 מ"ר רחבה חיצונית, שצפוי לאכלס עסק מתחום המזון במתחם ההומה והמוכר. קבוצת SHAHAV (שהב) יזמות נדל"ן, יזמית הפרויקט ובעלת שטחי המסחר, משווקת אותו במחירי השכרה אטרקטיביים, כך שמדובר בחלון הזדמנות קצר. במתחם כבר פועלים המותגים: ג'ירף, גולדה, קפה לנדוור, סמאש בורגר האוס, מקס ברנר וטוסקה אירועים.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading