דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

ההאטה בשוק נדל"ן דירות המגורים אומנם מורגשת, אבל בפועל, פתח תקווה מראה התאוששות בזירה זאת, מאז ההלם של ה-7 באוקטובר. ולראייה, עשרות פרויקטים חדשים וכאלה של התחדשות עירונית, ממשיכים לפעול בקצב גבוה, למרות הקשיים של המצב הבטחוני, עליית הריבית וכמובן הקושי בהבאת פועלי בניין זרים במקום הפלסטינים.

רח' גיסין אם המושבות החדשה .

הנתונים הבולטים מדו"ח הלמ"ס:

  • בחודשים נובמבר-ינואר, נרשמו 668 עסקאות למכירת דירה בעיר, מתוכן 339 דירות חדשות.
  • במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות לעומת 358.
  • פתח תקווה, נמצאת בין ארבעת הערים בהן מספר העסקאות של הדירות החדשות היה הגבוה ביותר, לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב.
  • פתח תקווה עקפה בדירוג את ראשון לציון, בה נמכרו 305 דירת חדשות בלבד
  • מעל ל-45% מהדירות שנמכרו בפתח תקווה הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לשלושת החודשים הקודמים (אוגוסט-אוקטובר).
  • מספר הדירות החדשות שנותרו למכירה בעיר לא גבוה יחסית ועומד על כ-1,610. הרבה פחות מתל אביב (בה נותרו 7939 דירות), ירושלים (5644), בת ים (3210) ורמת גן (2478).

"ממוצע: 2.7 מיליון ש"ח לדירה"

אחת מחברות הנדל"ן הפעילות ביותר בפתח תקווה היא קטה גרופ (לא להתבלבל עם קטה יזמות וקטה נדל"ן), שמכרה מאז אוקטובר 135 דירות בפ"ת – בלבד. "בפתח תקווה המחיר הממוצע לדירה עומד על כ- 2.7 מיליון שקל לדירה", אומר גיל קטה, בעלי החברה. "בעקבות המלחמה, החלטנו לשנות את אופן שיווק הדירות ולפנות לאוכלוסיות ייעודיות כמו אנשי משטרה, ביטחון וחינוך".

גיל קטה, בעלים קטה גרופ: "שינינו את אופי השיווק"
גיל קטה, בעלים קטה גרופ על רקע פרויקט של הקבוצה ברוטשילד פתח תקווה: "שינינו את אופי השיווק" צילום: נטע שני

מדוע?

"הבנו שעבור המתעניינים בדירות, מעבר לחשיבותה של תחושת הבטחון, עלה גם הצורך בתחושת קהילתיות והחלטנו לסייע לאנשים להגשים את החלום הזה. פתח תקווה עברה וממשיכה לעבור התפתחות מאסיבית, הכוללת הקמת שכונות חדשות. אם הביקושים ימשיכו באותה מגמה שאנחנו עדים לה בשנים האחרונות, אנו צופים עליית מחירים נוספת.

מה הסיבה העיקרית לעלייה בביקושים?

"הרכבת שהשביחה את ערך הנכסים הנמצאים בקרבתה היא אחד מהגורמים לכך. דוגמה לכך ניתן לראות בפרויקט אורלוב 31 שאנו משווקים בימים אלה, הנמצא על תוואי הרכבת הקלה. הדירות שם נמכרות במעל ל- 30,000 שקל למ"ר, לעומת דירה שנמכרה באותו רחוב ב-2018 במחיר של כ-20,000 שקל למ"ר. מדובר בקפיצה משמעותית שמגלמת את ערך ההתחדשות העירונית לצד הרכבת הקלה".

פרסום על מכירת דירות של קטה גרופ, על רקע פרויקט נווה גן צפון של קטה גרופ
פרסום על מכירת דירות של קטה גרופ, על רקע פרויקט נווה גן צפון של קטה גרופ

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading