פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן

"צינור המים החדש של העולם" – מבט מבפנים אל חברת WaterGen הפתח תקוואית

בעוד קולות המדענים על משבר אקלים חמור הולך ומהדהד, גם המחסור במים גדל במהירות. בעיקר במדינות חמות בהן הלחות גבוהה. בחברת המים פורצת הדרך מפתח תקווה, Watergen (ווטרג'ן), נראה שמצאו את הפתרון האולטימטיבי שישנה את כל מה שהכרנו לפני – מי שתייה מהאוויר. האם זה יהיה האקזיט הבא של המדינה? מערכת פתח תקווה NEWS בהצצה מיוחדת אל לב ליבת החברה.

צפו בסיור ייחודי ללב הפיתוח של Watergen בפ"ת:

הזינוק בשנים האחרונות בהשקעות ורכישות בהייטק הישראלי הוא מטאורי בכל קנה מידה (21 מיליארד דולר רק השנה מגיוסי כספים). אם מסתכלים על צמיחת הענף בפתח תקווה, קשה להיות מופתעים שההמצאה המהפכנית הבאה תגיע ממנה. כל מה שצריך זה רק לצאת לסיבוב קצר באזורי התעשייה פארקטק, סטארסיב ומרכז עסקים ירקון, כדי לראות עשרות חברות ענק המבססות לעצמן שם בעולם.

"פרי ההמצאה שמגיע מהבניין שלנו, באזור התעשייה של אם המושבות, תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר וגם למקומות בהם אין בכלל", אומר בנחרצות יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק של החברה הטכנולוגית Watergen.

פתח תקווה - ווטרג'ן
יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק על החברה הטכנולוגית Watergen: "תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר"

"המים הם הדלק של החיים"

הטכנולוגיה החדשנית של חברת Watergen מאפשרת להפיק מי שתייה נקיים מהלחות שבאוויר ללא צורך בחיבור למקור מים אחר. החברה פזורה ברחבי העולם ופועלת ביותר מ-60 מדינות כמו: אפריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון, ארה"ב ובאמירויות. "בעוד כמה שנים, כ-30% מהמים באמירויות יהיו מהפיתוח שלנו", טוען יניב פיישניידר.

בנוסף, טוען ניב כי תעשיות ההייטק הגדולות צורכות יותר מים ממה שאנשים שותים וזה לא במקרה שבבנייני משרדים של חברות גלובליות כמו Google ו-Microsoft  מותקנות מכונות של Watergen.
החברה נתפסת כמובילה עולמית בתחום שוק מכשירי מי שתייה אטמוספריים ומוצריה ממוקמים בכפרים מרוחקים, בתי חולים, מרכזי ערים, פארקים ציבוריים, בתי ספר, אתרי בנייה, מכרות וחממות חקלאיות.

בניין החברה ממוקם באזור התעשייה של אם המושבות, ממש מול האיצטדיון. חוץ מישראל היא פועלת גם בארה"ב ובאירופה. לפי גורמים בחברה, כבר עכשיו יש יותר ביקוש מהיצע מה שגורם לחברה לגדול ולהתפרס בעוד מפעלים בעולם ובארץ ולייצר יותר ויותר מכונות. כבר היום מועסקים יותר מ-100 עובדים בפתח תקווה.

פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן
מתקן מים של ווטרג'ן

"אחת ההמצאות החשובות בעולם"

Watergen הוקמה לפני 13 שנה ע"י צוות ישראלים. בהתחלה עסקה בכלל בפיתוח מכשירי מים מהאוויר למגזר הצבאי. השינוי המהפכני שעברה קרה ב-2016, כאשר נרכשה ע"י המיליארדר הישראלי מיכאל מירילשווילי. המצאה זו הוכתרה ע"י מגזין טיים לאחת מ-100 ההמצאות החשובות בעולם ב- 2019. 

אומנם ייצור מים מהאוויר אינו דבר חדשני (נוסה במספר מדינות) אך מה שמאפיין את החברה היא היעילות והחיסכון בניצול אנרגיה, מה שמאפשר הפקת מים ישירות בנקודת הצריכה. מבחינה אקולוגית זה אומר ביטול בהובלה ואחסון של בקבוקי מים. כלומר, אין צורך בשימוש פלסטיק מיותר.

אז איך זה עובד?

מכשירי Watergen נשענים על חיבור רגיל לחשמל או לפאנלים סולאריים, כאשר המתקן המייצר את המים, GENNY (ג'ני), הוא מה שמסנן את האוויר הכלוא ומקרר, תוך כדי שימוש בלחות האוויר. הליך ייצור המים נעשה בתנאי טמפרטורה ואקלים החלים מ-15 מעלות ומעל 20 אחוז לחות. "אנחנו מייצרים מקור מים חדש שיענה על המחסור. ההמצאה הזאת יכולה לגרום לחיים להימשך ללא דאגה. זאת מהות החברה. לייצר חיים", אומר פיישניידר. 

לאחר תהליך הסינון, המים נקיים, עשירים במינרלים וראויים לשתייה. לחברה מספר מוצרים המאפשרים ייצור מים בכמויות שונות. מ-30 ליטר עד ל-6,000 ליטר ליום, בהתאם לצורך. בשנתיים האחרונות נכנסה Watergen  לתחום המוביליטי (Mobility) ומייצרת מים ליצרני הרכב המובילים בעולם עבור הרכבים האוטונומיים.

עם זאת, היעד העיקרי הוא להיות המקור החלופי למים בכל בית בעולם. השאלה האם גם המחירים יונגשו לקהל הרחב? כרגע החברה עדיין בשלבי גדילה ופונה בעיקר לגופים מבוססים יותר אך בעתיד בו האוכלוסייה גדלה משנה לשנה, נראה שאין מן הנמנע שגם זה יקרה. "הביקוש למי השתייה צפוי לצמוח ב-50%”, חוזים בחברה.

.

עוד ב-טכנולוגיה

אירוע חברה פתח תקווה - גילת לוויני תקשורת - יקבי ירושלים פתח תקווה

צפו: גילת רשתות לווין אירחה בכירות הייטק בבוטיק היין של יקבי ירושלים בפתח תקווה לאירוע חברה

חברת תקשורת הלווינים הגלובאלית, בחרה לארח את האירוע המיוחד והאינטימי בבוטיק היין JERUZ YARD בפארק יד לבנים, מרחק 10 דקות נסיעה מהמשרדים של החברה בקריית אריה. לאhרוע הגיעו עשרות עובדות בכירות בגילת, שקיבלו במקום הרצאות ושיחות אחת על אחת, עם חברות WOMAN2WOMAN ועמותת יוצאות 8200, שמריצות תכניות מנטורינג להעצים נשים בהייטק הישראלי. צפו בביקור באירוע.

המשך קריאה »
אודי מוקדי - סייברארק CYBERARK פתח תקווה

כבוד: סייברארק מפתח תקווה רוכשת את ונאפי (VENAFI) ב-1.54 מיליארד דולר

ענקית הסייבר הפתח תקוואית, שלפי העדכון האחרון נסחרת בנאסדק בשווי של 10.2 מיליארד דולר, ובמשרדיה בקריית אריה יושבים מאות עובדים, חלקם גרים בעיר, רוכשת את חברת ניהול הזהויות הבינלאומית במיליארד דולר מזומן ועוד כ-540 מיליון במניות. "צעד נוסף במימוש החזון שלנו לבנות חברת ענק גלובלית כחול-לבן, שנותנת מענה לאתגרים בעולם הסייבר", אמר אודי מוקדי, יו"ר ומייסד.

המשך קריאה »
קווליטסט QUALITEST פתח תקווה

חברת קווליטסט מפתח תקווה הכריזה על פרויקט חדש: קירוב בדואים להייטק

בשורה מאחדת ליום העצמאות: חברת התוכנה, הידועה כמובילה בעולם בתחום ה-Quality Engineering (הנדסת איכות) מבוסס AI, הוכיחה מזה שנים את הצלחתה בהכשרת עובדים מהפריפריה להייטק הישראלי. לאחרונה בישרה על כך שהיא בנתה תכנית המיועדת לאנשי הפזורה הבדואית בחורה. מנכ"ל החברה, שי ליברמן, מסר: ""יש אלפי מוחות מצוינים בפריפריה, ועלינו לפתוח בפניהם את הדלת להייטק".

המשך קריאה »
משרדי יד2 בחוגי ONE פתח תקווה

ברוכים הבאים: משרדי יד2 (YAD2) עברו מבני ברק לפתח תקווה – למגדל חוגי ONE

החברה לה שייך אחד מאתרי האינטרנט הגדולים בישראל, הופכת להיות חלק מהעיר שלנו, לאחר שבשבוע האחרון החלו להתמקם 310 עובדי החברה, בקומות 19-20 במגדל האייקוני בבעלות קבוצת "ששון חוגי" ברחוב המגשימים-פינת השילוח. החברה שכרה שתי קומות במגדל ותעביר אליו את כל המחלקות של החברה, כולל את דרושים IL – בעסקה הכוללת שכירות לפחות לשבע שנים.. בקרוב יעברו לבניין גם עובדי חברת הביטוח "שקל"

המשך קריאה »