פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן

"צינור המים החדש של העולם" – מבט מבפנים אל חברת WaterGen הפתח תקוואית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

בעוד קולות המדענים על משבר אקלים חמור הולך ומהדהד, גם המחסור במים גדל במהירות. בעיקר במדינות חמות בהן הלחות גבוהה. בחברת המים פורצת הדרך מפתח תקווה, Watergen (ווטרג'ן), נראה שמצאו את הפתרון האולטימטיבי שישנה את כל מה שהכרנו לפני – מי שתייה מהאוויר. האם זה יהיה האקזיט הבא של המדינה? מערכת פתח תקווה NEWS בהצצה מיוחדת אל לב ליבת החברה.

צפו בסיור ייחודי ללב הפיתוח של Watergen בפ"ת:

הזינוק בשנים האחרונות בהשקעות ורכישות בהייטק הישראלי הוא מטאורי בכל קנה מידה (21 מיליארד דולר רק השנה מגיוסי כספים). אם מסתכלים על צמיחת הענף בפתח תקווה, קשה להיות מופתעים שההמצאה המהפכנית הבאה תגיע ממנה. כל מה שצריך זה רק לצאת לסיבוב קצר באזורי התעשייה פארקטק, סטארסיב ומרכז עסקים ירקון, כדי לראות עשרות חברות ענק המבססות לעצמן שם בעולם.

"פרי ההמצאה שמגיע מהבניין שלנו, באזור התעשייה של אם המושבות, תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר וגם למקומות בהם אין בכלל", אומר בנחרצות יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק של החברה הטכנולוגית Watergen.

פתח תקווה - ווטרג'ן
יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק על החברה הטכנולוגית Watergen: "תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר"

"המים הם הדלק של החיים"

הטכנולוגיה החדשנית של חברת Watergen מאפשרת להפיק מי שתייה נקיים מהלחות שבאוויר ללא צורך בחיבור למקור מים אחר. החברה פזורה ברחבי העולם ופועלת ביותר מ-60 מדינות כמו: אפריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון, ארה"ב ובאמירויות. "בעוד כמה שנים, כ-30% מהמים באמירויות יהיו מהפיתוח שלנו", טוען יניב פיישניידר.

בנוסף, טוען ניב כי תעשיות ההייטק הגדולות צורכות יותר מים ממה שאנשים שותים וזה לא במקרה שבבנייני משרדים של חברות גלובליות כמו Google ו-Microsoft  מותקנות מכונות של Watergen.
החברה נתפסת כמובילה עולמית בתחום שוק מכשירי מי שתייה אטמוספריים ומוצריה ממוקמים בכפרים מרוחקים, בתי חולים, מרכזי ערים, פארקים ציבוריים, בתי ספר, אתרי בנייה, מכרות וחממות חקלאיות.

בניין החברה ממוקם באזור התעשייה של אם המושבות, ממש מול האיצטדיון. חוץ מישראל היא פועלת גם בארה"ב ובאירופה. לפי גורמים בחברה, כבר עכשיו יש יותר ביקוש מהיצע מה שגורם לחברה לגדול ולהתפרס בעוד מפעלים בעולם ובארץ ולייצר יותר ויותר מכונות. כבר היום מועסקים יותר מ-100 עובדים בפתח תקווה.

פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן
מתקן מים של ווטרג'ן

"אחת ההמצאות החשובות בעולם"

Watergen הוקמה לפני 13 שנה ע"י צוות ישראלים. בהתחלה עסקה בכלל בפיתוח מכשירי מים מהאוויר למגזר הצבאי. השינוי המהפכני שעברה קרה ב-2016, כאשר נרכשה ע"י המיליארדר הישראלי מיכאל מירילשווילי. המצאה זו הוכתרה ע"י מגזין טיים לאחת מ-100 ההמצאות החשובות בעולם ב- 2019. 

אומנם ייצור מים מהאוויר אינו דבר חדשני (נוסה במספר מדינות) אך מה שמאפיין את החברה היא היעילות והחיסכון בניצול אנרגיה, מה שמאפשר הפקת מים ישירות בנקודת הצריכה. מבחינה אקולוגית זה אומר ביטול בהובלה ואחסון של בקבוקי מים. כלומר, אין צורך בשימוש פלסטיק מיותר.

אז איך זה עובד?

מכשירי Watergen נשענים על חיבור רגיל לחשמל או לפאנלים סולאריים, כאשר המתקן המייצר את המים, GENNY (ג'ני), הוא מה שמסנן את האוויר הכלוא ומקרר, תוך כדי שימוש בלחות האוויר. הליך ייצור המים נעשה בתנאי טמפרטורה ואקלים החלים מ-15 מעלות ומעל 20 אחוז לחות. "אנחנו מייצרים מקור מים חדש שיענה על המחסור. ההמצאה הזאת יכולה לגרום לחיים להימשך ללא דאגה. זאת מהות החברה. לייצר חיים", אומר פיישניידר. 

לאחר תהליך הסינון, המים נקיים, עשירים במינרלים וראויים לשתייה. לחברה מספר מוצרים המאפשרים ייצור מים בכמויות שונות. מ-30 ליטר עד ל-6,000 ליטר ליום, בהתאם לצורך. בשנתיים האחרונות נכנסה Watergen  לתחום המוביליטי (Mobility) ומייצרת מים ליצרני הרכב המובילים בעולם עבור הרכבים האוטונומיים.

עם זאת, היעד העיקרי הוא להיות המקור החלופי למים בכל בית בעולם. השאלה האם גם המחירים יונגשו לקהל הרחב? כרגע החברה עדיין בשלבי גדילה ופונה בעיקר לגופים מבוססים יותר אך בעתיד בו האוכלוסייה גדלה משנה לשנה, נראה שאין מן הנמנע שגם זה יקרה. "הביקוש למי השתייה צפוי לצמוח ב-50%”, חוזים בחברה.

.

עוד ב-טכנולוגיה

תדיראן טקס ראש השנה 2023

צפו: תדיראן אירחה כ-200 איש לטקס הרמת כוסית ראש השנה במשרדים בפתח תקווה

החברה, שמשרדיה הראשיים ברח' רבניצקי בסגולה, קיבלה את פניהם של בכירים בעירייה, ביניהם ראש העיר רמי גרינברג, ראש מנהלת העסקים והייטק שלמה בנימין, מהנדס העיר, איציק אוז'לבו ועוד רבים מאנשי הקהילה העסקית בעיר. בטקס הרימו כוסית ונשאו דברים, ביניהם, המנכ"ל והבעלים משה ממרוד, שאמר: "פתח תקווה היא עיר הברכה שלנו. מאחל שנמשיך לצמוח כאן".

המשך קריאה »

סייברארק: בקרוב יוקם מרכז בפתח תקווה שייתן מענה למתקפות סייבר בבינה מלאכותית

CyberArk, חברת הסייבר הישראלית-בינלאומית, שמשרדיה הראשיים נמצאים בקריית אריה, מדווחת כי הצורך להקמת המיזם, אליו מגייסת החברה בימים אלה מדעני נתונים, נולד בעקבות כך ש-93% מאנשי אבטחת המערכות, צופים כי בשנה הקרובה יותקפו באמצעים של בינה מלאכותית. פרץ רגב, מנהל מוצר ראשי: "תחום ה-AI – יא שלב טבעי באסטרטגיית המוצרים שלנו".

המשך קריאה »
חברות מסחריות בקמפיין שלטי חוצות בשיתוף עם עיריית פתח תקווה

פנגו, תדיראן, גילת, הדיה, לקסוס ואליין – חברו לעיריית פ"ת בקמפיין שילוט מאסיבי

החברות הפתח תקוואיות, הקטר של העיר, שיתפו פעולה עם העירייה במהלך שנועד לחזק את המיתוג של שני הצדדים עם הסלוגן: "גם הם בחרו בפתח תקווה" – כשברקע תמונות צוות של אנשי החברות מחייכים. לכל חברה הקצו שלטים, שפוזרו בעיקר באזורי התעשייה ובאזורים המסחריים של העיר, על הדרכים הראשיות ובצמתים מרכזיים. בפ"ת 10,000 חברות עם מעל ל-200 אלף עובדים – והיד עוד נטויה

המשך קריאה »
הכר את העובד - פתח תקווה NEWS

חדש בפתח תקווה NEWS: "הכר את העובד" – צפו באנשי ההייטק והטכנולוגיה של העיר

על פי הערכות של מינהל העסקים וההייטק בעירייה, יש לא פחות מ-200 אלף אנשים שעובדים במשרדי העיר, מתוכם כ-50 אלף בתעשיית הטכנולוגיה וההייטק המפותחת של פתח תקווה. חלק גדול מהם גם גרים בעיר עם משפחותיהם וחיים בה. אבל מה? לא כולם מכירים אותם – ובטוח לא מכירים את כולם. בשביל זה אנחנו כאן – במדור חדש שיתנו לכם הצצה לעובדים מעניינים וגם למשרדים, הלא פחות מעניינים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading