פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן

"צינור המים החדש של העולם" – מבט מבפנים אל חברת WaterGen הפתח תקוואית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בעוד קולות המדענים על משבר אקלים חמור הולך ומהדהד, גם המחסור במים גדל במהירות. בעיקר במדינות חמות בהן הלחות גבוהה. בחברת המים פורצת הדרך מפתח תקווה, Watergen (ווטרג'ן), נראה שמצאו את הפתרון האולטימטיבי שישנה את כל מה שהכרנו לפני – מי שתייה מהאוויר. האם זה יהיה האקזיט הבא של המדינה? מערכת פתח תקווה NEWS בהצצה מיוחדת אל לב ליבת החברה.

צפו בסיור ייחודי ללב הפיתוח של Watergen בפ"ת:

הזינוק בשנים האחרונות בהשקעות ורכישות בהייטק הישראלי הוא מטאורי בכל קנה מידה (21 מיליארד דולר רק השנה מגיוסי כספים). אם מסתכלים על צמיחת הענף בפתח תקווה, קשה להיות מופתעים שההמצאה המהפכנית הבאה תגיע ממנה. כל מה שצריך זה רק לצאת לסיבוב קצר באזורי התעשייה פארקטק, סטארסיב ומרכז עסקים ירקון, כדי לראות עשרות חברות ענק המבססות לעצמן שם בעולם.

"פרי ההמצאה שמגיע מהבניין שלנו, באזור התעשייה של אם המושבות, תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר וגם למקומות בהם אין בכלל", אומר בנחרצות יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק של החברה הטכנולוגית Watergen.

פתח תקווה - ווטרג'ן
יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק על החברה הטכנולוגית Watergen: "תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר"

"המים הם הדלק של החיים"

הטכנולוגיה החדשנית של חברת Watergen מאפשרת להפיק מי שתייה נקיים מהלחות שבאוויר ללא צורך בחיבור למקור מים אחר. החברה פזורה ברחבי העולם ופועלת ביותר מ-60 מדינות כמו: אפריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון, ארה"ב ובאמירויות. "בעוד כמה שנים, כ-30% מהמים באמירויות יהיו מהפיתוח שלנו", טוען יניב פיישניידר.

בנוסף, טוען ניב כי תעשיות ההייטק הגדולות צורכות יותר מים ממה שאנשים שותים וזה לא במקרה שבבנייני משרדים של חברות גלובליות כמו Google ו-Microsoft  מותקנות מכונות של Watergen.
החברה נתפסת כמובילה עולמית בתחום שוק מכשירי מי שתייה אטמוספריים ומוצריה ממוקמים בכפרים מרוחקים, בתי חולים, מרכזי ערים, פארקים ציבוריים, בתי ספר, אתרי בנייה, מכרות וחממות חקלאיות.

בניין החברה ממוקם באזור התעשייה של אם המושבות, ממש מול האיצטדיון. חוץ מישראל היא פועלת גם בארה"ב ובאירופה. לפי גורמים בחברה, כבר עכשיו יש יותר ביקוש מהיצע מה שגורם לחברה לגדול ולהתפרס בעוד מפעלים בעולם ובארץ ולייצר יותר ויותר מכונות. כבר היום מועסקים יותר מ-100 עובדים בפתח תקווה.

פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן
מתקן מים של ווטרג'ן

"אחת ההמצאות החשובות בעולם"

Watergen הוקמה לפני 13 שנה ע"י צוות ישראלים. בהתחלה עסקה בכלל בפיתוח מכשירי מים מהאוויר למגזר הצבאי. השינוי המהפכני שעברה קרה ב-2016, כאשר נרכשה ע"י המיליארדר הישראלי מיכאל מירילשווילי. המצאה זו הוכתרה ע"י מגזין טיים לאחת מ-100 ההמצאות החשובות בעולם ב- 2019. 

אומנם ייצור מים מהאוויר אינו דבר חדשני (נוסה במספר מדינות) אך מה שמאפיין את החברה היא היעילות והחיסכון בניצול אנרגיה, מה שמאפשר הפקת מים ישירות בנקודת הצריכה. מבחינה אקולוגית זה אומר ביטול בהובלה ואחסון של בקבוקי מים. כלומר, אין צורך בשימוש פלסטיק מיותר.

אז איך זה עובד?

מכשירי Watergen נשענים על חיבור רגיל לחשמל או לפאנלים סולאריים, כאשר המתקן המייצר את המים, GENNY (ג'ני), הוא מה שמסנן את האוויר הכלוא ומקרר, תוך כדי שימוש בלחות האוויר. הליך ייצור המים נעשה בתנאי טמפרטורה ואקלים החלים מ-15 מעלות ומעל 20 אחוז לחות. "אנחנו מייצרים מקור מים חדש שיענה על המחסור. ההמצאה הזאת יכולה לגרום לחיים להימשך ללא דאגה. זאת מהות החברה. לייצר חיים", אומר פיישניידר. 

לאחר תהליך הסינון, המים נקיים, עשירים במינרלים וראויים לשתייה. לחברה מספר מוצרים המאפשרים ייצור מים בכמויות שונות. מ-30 ליטר עד ל-6,000 ליטר ליום, בהתאם לצורך. בשנתיים האחרונות נכנסה Watergen  לתחום המוביליטי (Mobility) ומייצרת מים ליצרני הרכב המובילים בעולם עבור הרכבים האוטונומיים.

עם זאת, היעד העיקרי הוא להיות המקור החלופי למים בכל בית בעולם. השאלה האם גם המחירים יונגשו לקהל הרחב? כרגע החברה עדיין בשלבי גדילה ופונה בעיקר לגופים מבוססים יותר אך בעתיד בו האוכלוסייה גדלה משנה לשנה, נראה שאין מן הנמנע שגם זה יקרה. "הביקוש למי השתייה צפוי לצמוח ב-50%”, חוזים בחברה.

.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

ביקור במשרדי פיקסלוט PIXELLOT

צפו: ביקור במשרדי PIXELLOT – מפתח תקווה יוצאת תחנת הספורט הגדולה בעולם?

מתוך מבול חברות ההייטק והסטארטאפים שיש בפתח תקווה, לא תמיד קל למצוא את המעניין והייחודי, אבל כששמענו על הרעיון של PIXELLOT (פיקסלוט), לא יכולנו שלא להסתקרן. קפצנו לביקור במשרדי החברה המשקיפים לעבר האצטדיון העירוני, כדי ללמוד מהם על הטכנולוגיה והמוצר, בו משתמשות קבוצות מברצלונה עד פתח תקווה ובעיקר – איך זה לעבוד שם?

המשך קריאה »
פתח תקווה NEWS - אנבאונד

חברת הסייבר Unbound מפ"ת נרכשה ע"י בורסת הקריפטו הגדולה בעולם

זה לא סוד שישראל היא מעצמה בתחום האבטחה והטכנולוגיה. מספיק להסתכל על אזורי התעשייה בפתח תקווה ולראות בניינים מפוארים של תאגידי ענק מתחום המידע והמחשוב. בינואר הקרוב צפויה חברת Coinbase, המשמשת פלטפורמה למסחר במטבעות מבוזרים, להתמקם במשרדי חברת אנבאונד הישראלית, שנרכשה בעלות מאות מיליונים. פרופ' יהודה לינדל, מייסד החברה: "נהיה מרכז הפיתוח של קוינבייס בארץ".

המשך קריאה »
כנס THE NEST - פתח תקווה

צפו: כנס The Nest – אנשי חברות הטכנולוגיה וההייטק בעיר מדברים על פתח תקווה

צוות פתח תקווה NEWS ביקר במקום ותפס לשיחה קצרה את שניים מדוברי הכנס: קרן לוי מ-Payoneer, ליאת ומיכאל גורדון מ-WaterGen וכן את מייסד הקהילה, חן זוהר. דוברים נוספים בכנס היו גיל שביט מ-GenCell וליאת קינמון מ-DouXmatok.
מה יש להם להגיד על הכנס ועל פתח תקווה בכלל? צפו בכתב

המשך קריאה »
נגישות