פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן

"צינור המים החדש של העולם" – מבט מבפנים אל חברת WaterGen הפתח תקוואית

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בעוד קולות המדענים על משבר אקלים חמור הולך ומהדהד, גם המחסור במים גדל במהירות. בעיקר במדינות חמות בהן הלחות גבוהה. בחברת המים פורצת הדרך מפתח תקווה, Watergen (ווטרג'ן), נראה שמצאו את הפתרון האולטימטיבי שישנה את כל מה שהכרנו לפני – מי שתייה מהאוויר. האם זה יהיה האקזיט הבא של המדינה? מערכת פתח תקווה NEWS בהצצה מיוחדת אל לב ליבת החברה.

צפו בסיור ייחודי ללב הפיתוח של Watergen בפ"ת:

הזינוק בשנים האחרונות בהשקעות ורכישות בהייטק הישראלי הוא מטאורי בכל קנה מידה (21 מיליארד דולר רק השנה מגיוסי כספים). אם מסתכלים על צמיחת הענף בפתח תקווה, קשה להיות מופתעים שההמצאה המהפכנית הבאה תגיע ממנה. כל מה שצריך זה רק לצאת לסיבוב קצר באזורי התעשייה פארקטק, סטארסיב ומרכז עסקים ירקון, כדי לראות עשרות חברות ענק המבססות לעצמן שם בעולם.

"פרי ההמצאה שמגיע מהבניין שלנו, באזור התעשייה של אם המושבות, תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר וגם למקומות בהם אין בכלל", אומר בנחרצות יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק של החברה הטכנולוגית Watergen.

פתח תקווה - ווטרג'ן
יניב פיישניידר, סמנכ"ל השיווק על החברה הטכנולוגית Watergen: "תייצר מים לכל המדינות בעולם בצורה איכותית יותר"

"המים הם הדלק של החיים"

הטכנולוגיה החדשנית של חברת Watergen מאפשרת להפיק מי שתייה נקיים מהלחות שבאוויר ללא צורך בחיבור למקור מים אחר. החברה פזורה ברחבי העולם ופועלת ביותר מ-60 מדינות כמו: אפריקה, דרום אמריקה, מרכז אמריקה, אסיה, אירופה, המזרח התיכון, ארה"ב ובאמירויות. "בעוד כמה שנים, כ-30% מהמים באמירויות יהיו מהפיתוח שלנו", טוען יניב פיישניידר.

בנוסף, טוען ניב כי תעשיות ההייטק הגדולות צורכות יותר מים ממה שאנשים שותים וזה לא במקרה שבבנייני משרדים של חברות גלובליות כמו Google ו-Microsoft  מותקנות מכונות של Watergen.
החברה נתפסת כמובילה עולמית בתחום שוק מכשירי מי שתייה אטמוספריים ומוצריה ממוקמים בכפרים מרוחקים, בתי חולים, מרכזי ערים, פארקים ציבוריים, בתי ספר, אתרי בנייה, מכרות וחממות חקלאיות.

בניין החברה ממוקם באזור התעשייה של אם המושבות, ממש מול האיצטדיון. חוץ מישראל היא פועלת גם בארה"ב ובאירופה. לפי גורמים בחברה, כבר עכשיו יש יותר ביקוש מהיצע מה שגורם לחברה לגדול ולהתפרס בעוד מפעלים בעולם ובארץ ולייצר יותר ויותר מכונות. כבר היום מועסקים יותר מ-100 עובדים בפתח תקווה.

פתח תקווה NEWS - ווטרג'ן
מתקן מים של ווטרג'ן

"אחת ההמצאות החשובות בעולם"

Watergen הוקמה לפני 13 שנה ע"י צוות ישראלים. בהתחלה עסקה בכלל בפיתוח מכשירי מים מהאוויר למגזר הצבאי. השינוי המהפכני שעברה קרה ב-2016, כאשר נרכשה ע"י המיליארדר הישראלי מיכאל מירילשווילי. המצאה זו הוכתרה ע"י מגזין טיים לאחת מ-100 ההמצאות החשובות בעולם ב- 2019. 

אומנם ייצור מים מהאוויר אינו דבר חדשני (נוסה במספר מדינות) אך מה שמאפיין את החברה היא היעילות והחיסכון בניצול אנרגיה, מה שמאפשר הפקת מים ישירות בנקודת הצריכה. מבחינה אקולוגית זה אומר ביטול בהובלה ואחסון של בקבוקי מים. כלומר, אין צורך בשימוש פלסטיק מיותר.

אז איך זה עובד?

מכשירי Watergen נשענים על חיבור רגיל לחשמל או לפאנלים סולאריים, כאשר המתקן המייצר את המים, GENNY (ג'ני), הוא מה שמסנן את האוויר הכלוא ומקרר, תוך כדי שימוש בלחות האוויר. הליך ייצור המים נעשה בתנאי טמפרטורה ואקלים החלים מ-15 מעלות ומעל 20 אחוז לחות. "אנחנו מייצרים מקור מים חדש שיענה על המחסור. ההמצאה הזאת יכולה לגרום לחיים להימשך ללא דאגה. זאת מהות החברה. לייצר חיים", אומר פיישניידר. 

לאחר תהליך הסינון, המים נקיים, עשירים במינרלים וראויים לשתייה. לחברה מספר מוצרים המאפשרים ייצור מים בכמויות שונות. מ-30 ליטר עד ל-6,000 ליטר ליום, בהתאם לצורך. בשנתיים האחרונות נכנסה Watergen  לתחום המוביליטי (Mobility) ומייצרת מים ליצרני הרכב המובילים בעולם עבור הרכבים האוטונומיים.

עם זאת, היעד העיקרי הוא להיות המקור החלופי למים בכל בית בעולם. השאלה האם גם המחירים יונגשו לקהל הרחב? כרגע החברה עדיין בשלבי גדילה ופונה בעיקר לגופים מבוססים יותר אך בעתיד בו האוכלוסייה גדלה משנה לשנה, נראה שאין מן הנמנע שגם זה יקרה. "הביקוש למי השתייה צפוי לצמוח ב-50%”, חוזים בחברה.

.

עוד בפתח תקווה

מחוץ למשרדי CYBERINT (סייברינט) - פתח תקווה

נלחמת ב"דארקנט": חברת הסייבר סייברינט מפתח תקווה דיווחה על גיוס של 28 מיליון דולר

חברת סייברינט (Cyberint), הפכה לשם דבר בתחום הסייבר, במיוחד לאחר 12 מיליון דולר הנוספים בקו אשראי, שהספיקה לגייס במסגרת סבב C של החברה. סייברינט נוסדה ב-2010 על ידי איתי ינובסקי ורז אלון. עיקר עיסוקה הוא פיתוח מערכות אוטומטיות לאיסוף נתונים מהרשת מה-Darknet, רשת המתקיימת על פני תשתית אינטרנט, אליה ניתן להתחבר רק באמצעות תוכנה מיוחדת.

המשך קריאה »
ליאת ביטן - מנהלת צוות מחקר ופיתוח - דו מתוק

מפחיתים סוכרים, מגדילים עסקים ומחפשים עובדים: צפו – ביקור ב"דומתוק" פתח תקווה

לא הרבה יודעים, אבל בפתח תקווה מתפתחת טכנולוגיה שיכולה לאפשר לנו לאכול שוקולדים ועוגיות ללא הפסקה, בלי חשבון ממה שזה יעשה לנו לבטן וללחץ הדם. כ-50 עובדים במשרדים הנמצאים בבית לקסוס ברח' שמשון, שוקדים על המוצר המפחית סוכר הבא. גויסו כבר 30 מיליון דולר והיד נטויה. "מחפשים עובדים שאוהבים פודטק", מדגישה אפרת גולדברג, סמנכ"לית משאבי אנוש.

המשך קריאה »
מבט על המשרדים החדשים של קבוצת מלם תים - רגע לפני כניסה

1200 עובדים של קבוצת מלם תים בפתח תקווה מתכוננים לרילוקיישן לפארק גיסין. אכלוס? יולי

אחת מחברות הטכנולוגיה הותיקות בישראל ובטח בפתח תקווה, עוברת לפרויקט של ישרס ו-BST לאחר כמעט 25 שנים של עבודה ברח' מרטין גהל. הקבוצה תהיה הראשונה להתאכלס בפרויקט המסחרי הגרנדיוזי, כששניים מהבניינים (10 קומות כ"א), יהוו את הקמפוס שלהם במתחם. דורית בר, סמנכ"לית משאבי אנוש: עוברים לסביבת עבודה מתקדמת ומשודרגת, שנועדה לייצר חוויית עובד גבוהה יותר".

המשך קריאה »
משרדי קלאודינרי בפתח תקווה

קלאודינרי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Atmosfy לשיפור יצירת וידאו אינטרנטי

חברת ההייטק מפתח תקווה, שקמה לפני עשור והגיעה להכנסות של מעל 100 מיליון דולר ב-2021, מספקת שירותי מחשוב ענן לניהול מדיה דיגיטלית. השבוע מסרה כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת Atmosfy – פלטפורמה של רשת חברתית לשיתוף תכני וידאו, המתמקדת במסעדות, בתי קפה וברים בקרבת מקום. "נרגשים לעבוד ולהתפתח עם Atmosfy", מסרו בקלאודינרי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading