הופטאון HOPETOWN פתח תקווה

פרויקט HOPETOWN בקריית אריה פתח תקווה: בונים בגדול על הגדולות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הנהירה של היזמים לנדל"ן המסחרי של פתח תקווה ולטישת העיניים לחברות הטכנולוגיה הגדולות, באה לידי ביטוי בפרויקט ענק, שמוקם בימים אלה סמוך לבניין אינטל בצומת הרחובות יגיע כפיים ווהפסגות. שיתוף הפעולה הראשוני בין שלמה נדל"ן לחברת רוגובין מכוון גבוה ובונים בעיקר על כך שיוכלו להשכיר קומות רחבות למספר מצומצם של חברות. צפי לאכלוס: תחילת 2024.

בשקט תקשורתי, די מפתיע יש לומר, פרויקט HopeTown קורם עור וגידים ונכנס לתאוצה, למרות שהוא עדיין בשלביו הראשוניים. מביקור שביצענו היום בשטח, מאות רבות של עובדים שוקדים על הבנייה, שלפי היזמים, כרגע נמצאת בסיום שלב הקמת תשתית החניון, שצפוי להכיל כ-1000 חניות בשטח של 30 אלף מ"ר.

צפו בביקור בפרויקט מהיום (18.1.22)

סוג של קמפוס

בהגעה למקום קיבל את פנינו שלט רחב יחד עם שלטי חוצות רבים נסופים המספרים (ברמיזה) על הפרויקט המסקרן ומעורר התקווה (כולל משחק מילים עם השם). על השלטים כתובים בהבלטה מספר הטלפון למתעניינים וכן כתובת האתר. כשניסינו להיכנס לכתובת האתר (hopetown.co.il), קיבלנו הודעת שגיאה והחלטנו לברר אישית מול היזמים.  

מבירור מולם עולה כי למרות השלטים במקום, הפרויקט עדיין רחוק משיווק אינטנסיבי. וגם, לא מדובר פה בשיווק רגיל שמישהו אמור להגיע אליו משלט חוצות, אלא בשיווק אקסקלוסיבי לאותן חברות טכנולוגיות ענקיות, שמחפשות שטחים גדולים בקומות מצומצמות. למעשה, מדובר בפרויקט בסגנון "קמפוס", שיכיל שני מבנים (גבוה – 12 קומות משרדים ונמוך – 2 קומות משרדים), כשמתחתם שטח מסחרי, שיכיל בעיקר מסעדות (יש שמועה על מסעדת בשרים יוקרתית), פאבים וקיוסקים, שישרתו בעיקר את מאות עובדי המקום.

פרויקט הופטאון - שלט באתר הבנייה
פרויקט הופטאון - שלט באתר הבנייה

"השטחים המוצעים לקומת השכרה הם 3000 מ"ר ומעלה", מציין בגאווה אסף זבידה, מנהל פעילות הנדל"ן של "שלמה נדל"ן" מקבוצת "שלמה", הכל כך מוכרת לפתח תקוואים. "מדובר בקומות 'נדיבות' מאוד מבחינת השטח – וזה מה שהחברות הטכנולוגיה הגדולות מחפשות. זה שמייחד ומבדל את הפרויקט הזה".

פרויקט HopeTown (הופטאון) הוא אכן לא שכיח בנוף של קריית אריה. ממש צמוד אליו נמצא הבניין המרשים של אינטל פתח תקווה, שיושביו אולי חושבים בדאגה מה יעלה בגורל הנוף שהם מקבלים בקומות הגבוהות. מטרים ספורים הליכה משם את הבניינים של CyberArk, מגדלי עופר, אינטרגרין ועוד רבים וטובים, כולל הפרויקט עליו דיווחנו של ותניה-קרסו. לכולם מחנה משותף אחד – הם מכילים בעיקר משרדים של חברות טכנולוגיה עם עובדי הייטק.

מיקום פרויקט HOPETOWN לצד החברות הטכנולוגיה הגדולות בפתח תקווה
מיקום פרויקט HOPETOWN לצד החברות הטכנולוגיה הגדולות בפתח תקווה

45 מ"ר משרדים. 4.5 מ' גובה קומה

המתחם אמור להקבל הסמכה של תקני LEED (יעילות אנרגטית של הבניין) וגם הסמכה של תקני WELL (רמת השירותיות של המשתמשים בו) מתוך מטרה לוודא שכל הדרישות המחמירות מתקיימות במתחם. זבידה ממשיך להדגיש את ייחודיות הפרויקט בנוף של קריית אריה."הפרויקט פונה בעיקר לחברות שמחפשות שטחים של 10-15 אלף מ"ר", ממשיך זבידה להדגיש את ייחודיות הפרויקט בנוף של קריית אריה. "הוא מכוון למעסיקים שרוצים להכניס 500 עובדים ל-5000 מטר. זה הרבה יותר מבנייני משרדים אחרים".

לפי התכנית, שמובאת כאן, ובכלל בתקשורת המקומית והארצית, לראשונה, מדובר בפרויקט רחב היקף של 45 אלף מ"ר משרדים, שיכילו שטחי פנאי רבים כמו לובאים מפוארים, רופטופים, חדר כושר וגם אודיטוריום. סטנדרט הקומות גבוה – 4.5 מ' גובה ממוצע לקומה. את המבנים יעטרו חלונות זכוכית גדולות וקירות מסך. המפרטים במבנים ילכו לקצה מבחינת המודרניות והחדשנות – כך, לדברי היזמים.

מחוץ לבניינים צפויים להקים גם שטחים ציבוריים ירוקים כמקובל בפרויקטים חדשניים. בנוסף יושם דגש על נגישות, אופניים שיתופיים, מלתחות וחניות לאופניים. לדברי היזמים, בסוף החודש תסתיים בניית החניון והצפי הוא שבאמצע 2023 בנייתו של הפרוקיט כולו תושלם. קצב גבוה יחסית, שמאפיין פרויקטים נוספים בפתח תקווה. "הצפי לאכלוס הוא תחילת 2024", מציין זבידה. 

מיקום פרויקט HOPETOWN - הדמיה
מיקום פרויקט HOPETOWN - הדמיה

למה דווקא פתח תקווה?

"בפתח תקווה יש ביקושים רבים לנדל"ן מסחרי – והם רק מתרבים", טוען זבידה. "המיקום של פתח תקווה הוא אידיאלי כי הוא קרוב למרכזי ישוב של הרבה עובדי הייטק: בעיר עצמה, גבעת שמואל, גני תקווה וכן בראש העין, אלעד והסביבה. כמו כן, הוא קרוב לצירים המרכזיים של המדינה – כביש 4, כביש 5, כביש 6 וכביש 40".

יש לציין כי זהו שיתוף הפעולה הראשון של שתי ענקיות הנדל"ן: שלמה נדל"ן וחברת רוגובין. מדובר בשתי חברות ותיקות בשוק הנדל"ן המסחרי. שלמה נדל"ן מחזיקה מספר פרויקטים משמעותיים בפתח תקווה, כמו: בית שלמה ביטוח, בית היצירה 23, M סנטר בסגולה וגם במבנה של אינטל פתח תקווה.

תמונות מהשטח (18.1.22) - לחצו להגדלה

מיקום הפרויקט

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל