מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

העירייה: בקרוב נשקיע מאות מיליונים בעשרות פרויקטים תחבורתייים בפתח תקווה

אם יש משהו שתמיד מעורר סימני שאלה, נוכח ההתפתחות המואצת של העיר, זהו ההיבט התנועתי והתחברותי: איך נשרוד את הצפיפות, שהיום היא "כסף קטן", לעומת מה שהולך להיות כאן עד סוף העשור – עם עוד אלפי (לפי הערכות 100 אלף) תושבים ועובדים חדשים שיצטרפו אלינו כשניגע ל-2030. האם תכניות העירייה ירגיעו את חשש התושבים?

העירייה פרסמה היום כי היא תגיד "קול קורא" למשרד התחבורה עשרות פרויקטים תחבורתיים (חלקם גדולים בהיקפם) במטרה לשפר את התנועה בשכונות הוותיקות, במרכב העיר וגם בצירים הראשיים. לפי התכנון הפרויקטים אמורים לשפר את בטיחות תנועת המכוניות ובמקביל לפתח ולקדם תשתיות של שבילי אופניים נוספים בעיר. להלן עיקרי התכנית כפי שפרסמה העירייה:

שדרוג התשתית לשיפור התנועה בצמתים:

צומת המר-גיסין - פיתוח הזרוע המזרחית

צומת התנופה–פסגות - הקמת כיכר

צומת יגיע כפיים-פוקס - רמזורים

צומת ברט–המפלסים - רמזורים

הקמת ושדרוג שבילי אופניים:

שביל גיסין

ציר ז'בוטינסקי

העצמאות-זליג בס-הנשיאים

הקמת איי תנועה

צומת האביב-קפלנסקי

ביטרמן-לוי אשכול-קפלן

שיפורי תנועה נוספים

שינוי גאומטרי ברח' פינקל

הרחבת המדרכה ברח' הרצל

עמודי חסימה ברח' החמישה

הרחבת המדרכה בשי עגנון

הסדר תנועתי באחד העם

הסדרי תנועה בנחלת צבי – רמב"ם

לפי הודעת העירייה, אין בתכנית שינויים מהותיים מבחינת שיפור התחבורה הציבורית, למעט הקמת תחנות אוטובוסים חדשות במספר איזורים בעיר. בעירייה יודעים כנראה את מה שכולנו יודעים – שעתיד השיפור התנועתי תלוי בעיקר בהצלחה של תחנות וקווי הרכבת הקלה, שהקו האדום שלה, למי שלא זוכר, אמור להיות מופעל כבר בעוד 9 חודשים (נובמבר 2022).

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading