פרויקט מגשימים 3+5 פתח תקווה - מבט מכביש 4

מגשימים 3-5 אושרה להפקדה. בתכנית: בניין בן 15 קומות של מסחר, תעסוקה ותרבות

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה השבוע את התכנית לפרויקט באיזור העסקים סטרטסיב (רמת סיב), הכוללת שטח של כ-7300 דונם עם שימושים מותרים של משרדים, מרפאות, אולמות כנסים והרצאות, בתי קפה ומסעדות, מכון כושר וסופרמרקט. רמי גרינברג: "המתחם באזור העסקים סטרטסיב המתפתח ייתן מענה מיטבי בתחומים אלו תוך ניצול מערך תחבורת ההמונים באזור".

לפני מספר חודשים דיווחנו לכם על מה שנחשב לפרויקט דגל ב"סטרטסיב" – מגדל המשרדים הבולט (תרתי משמע) "חוגי ONE" של חוגי-ששון, ברח' המגשימים 1, אמור להתאכלס בחודשים הקרובים. השבוע התבשרנו שאושרה להפקדה התכנית לבנייתו של המגדל השכן, שאמור לקום במקום מה שנמצא היום במספרי 3+5 ברחוב – מכון לשטיפת מכוניות "אקו-ווש" ובניין המשרדים של חברת "אימג' קוד".

הדמיית הבניין על רקע הרחוב הקיים (צמוד לחוגי ONE)

הדמיית הבניין החדש מגשימים 3+5 לצד חוגי ONE

200 מטר הליכה מהרכבת הקלה

כמו כל הפרויקטים הנבנים באיזור, הגורם המאיץ הוא כמובן הרכבת הקלה, שהקו האדום שלה אמור לעצור בתחנת "שנקר", מרחק הליכה של מטרים ספורים מרח' המגשימים ומהמתחם. התכנית שאושרה להפקדה גם כוללת את דרכי הכניסה והיציאה של כלי רכב למתחם והקצאת שטח עבור שביל אופנים.

על התכנית האדריכלית אמונה חברת האדריכלים גל & מצליח, שלפחות לפי ההדמיה, נראה שמדובר במבנה משרדים מרשים ויצירתי, המשלב קווים ישרים ועגולים, מה שהופך אותו לאטרקטיבי ובולט בעין.

תחנת שנקר הקו האדום של הרכבת הקלה - סמוך לפרויקט מגשימים 3+5
מרחק הליכה 200 מטר (קו אוירי) מהרכבת הקלה)

ראש העיר, רמי גרינברג, מסר כי תכנית מגשימים 3+5 היא חלק ממגוון תכניות לטובת הרחבת היצע הפנאי והבילוי בעיר, לצד מקומות תעסוקה ומשרדי הייטק. "איזור העסקים סטרטסיב המתפתח ייתן מענה מיטבי בתחומים אלו", אמר.

מה יש בשטח עכשיו? ביקור מה-3.4.22 - לחצו להגדלה

צילומי הדמיית הפרויקט (באדיבות גל & מצליח אדריכלים)

שטח התכנית (מאתר העירייה)

תכנית פרויקט מגשימים 3+5 פתח תקווה - מתוך אתר העירייה
תכנית פרויקט מגשימים 3+5 פתח תקווה - מתוך אתר העירייה

מגשימים 3+5 על המפה

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »