פתח תקווה ממעוף הציפור

עיריית פתח תקווה תחייב יזמים להקצות עד 50% לדיור בר-השגה

בשורה חשובה מגיעה מעיריית פתח תקווה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מתווה מדיניות חדשה, לפיה יזמים יחויבו להקצות עד 50% מהדירות בפרויקטים גדולים לדיור בר-השגה. חלק מהדירות ישווקו בהנחה של כ-20% ממחיר השוק.

בדה מרקר פורסם כי העירייה גיבשה מדיניות חדשה בשיתוף עם תוכנית קרסו לדיור חברתי של מרכז הגר באוניברסיטת תל אביב. יזמים של פרויקטים הכוללים מעל 50 דירות יחויבו להקצות רבע מהן לדיור בר-השגה. בפרויקטים במרכז העיר ובפרויקטים שנבנים על קרקעות שנמצאות בבעלות המדינה תהיה דרישה גדולה אף יותר – 30%-50% לדיור בר-השגה.

המטרה: למנוע "בריחת תושבים" ולמשוך חדשים

בעירייה שמו להם למטרה למנוע עזיבה של העיר בעקבות עליית מחירי הדיור, ועל הדרך לפתות אחרים להתגורר בפתח תקווה. כ-25% מהדירות ישווקו כדירות להשכרה במחיר של 20% לפחות מתחת למחיר השוק. בקרקעות בבעלות המדינה כ-50% מהדירות ישווקו במחיר מופחת.

table271122

מהנדס העיר, איציק אוז'לבו, צוטט בדה מרקר: "המדיניות הזו מבחינתנו תהיה משימה ומטרה משותפת של העירייה ושל היזמים – שכולם ייהנו ממנה. גם העיר, גם מי שבונה בה, וגם אנחנו העירייה. המדיניות הזו תיבחן בכל פרויקט ופרויקט, כאשר לטובת היישום שלה ברור לנו שנידרש להעלות צפיפויות בבנייה חדשה ולהגדיל את המכפילים בהתחדשות עירונית".

בעירייה הבינו כי איזורים רבים בעיר לא נמצאים בהישג ידם של תושבים רבים. על פי מסמך המדיניות של העירייה, בשנה שעבר (2021) זינקו מחירי השכירויות בעיר ב-16%-20% לעומת 2020. השאיפה היא לפתוח את 2023 עם מתן הזדמנויות רב יותר לדיור בר-השגה בפתח תקווה.

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading