פרויקט משה דיין 6 פתח תקווה

במקום לנד-רובר – מגדל בן 28 קומות

תנופת הפיתוח והבנייה של איזור "דאון-טאון" פתח תקווה, מקבלת היום חיזוק נוסף עם הודעת העירייה על כך שהיא מקדמת מרכז עסקים חדש ברח' משה דיין, איפה שנמצאת כיום סוכנות לנד-רובר. על פי התוכנית, אמור לקום שם (עוד) מגדל משרדים בן 28 קומות. המיקום אטרקטיבי, אך נוכח ריבוי הפרויקטים באיזור, האם יהיה לו ביקוש?

רק לפני מספר שבועות בישרנו לכם על פרויקט "456" של "שובל-נחשון", שאמור להכיל 3 מבני משרדים בני 5 קומות כ"א. עכשיו מסתבר, שממש לצידו, על רח' משה דיין 6, מתוכנן לקום פרויקט נוסף, על שטח של כ-32 דונם.

צפו בהצצה מהשטח: פרויקט משה דיין 6

במסגרת התכנית, ייהרס המבנה הותיק של סוכנות הרכב לנד-רובר, עליו יוקמו 28 קומות של מגדל משרדים + 5 קומות מרתף, שישמשו לחניון. השטח שייך לחברת "המזרח לאחזקות" ותכנון הפרויקט אמור להיות מופקד בידי מסקי-מור-סיון אדריכלים.

מהלך זה הוא עוד צעד באסטרטגיה של עיריית פתח תקווה ליצור רדיוס רחב של איזור עסקים ("דאון-טאון") חדש, במלוא מובן המילה, סמוך לציר הרכבת הקלה (קו אדום + צהוב), בתחנת בילינסון. רק במתחם הזה (ראו תמונת מפה) אמורים להתאכלס מאות משרדים עם עשרות אלפי עובדים בפרויקטים חדשים, ביניהם:

הצצה מהשטח

מביקור במקום עולה שהמבנה שהיה שייך לסוכנות לנד-רובר כבר ננטש מזמן, למרות שהמבנה המוארך עומד על תילו. מאחוריו, לעומת זאת, נראה שכבר התבצעו עבודות תשתית, אך לא ברור מה בדיוק המהות שלהן. האיזור מגודר, אך ניתן בנקל להיכנס אליו. 

כאמור, הפרויקט הזה צמוד לפרויקט של "שובל-נחשון", שנמצא בעבודות מתקדמות ("תוך חצי שנה מסיימים בניה", אמר לנו אחד מהעובדים) ומעניין יהיה לדעת איך שני הפרויקטים (שאמורים לאכלס עשרות עסקים חדשים ומאות, אם לא אלפי, עובדים) ישתלבו יחדיו. 

ועוד שאלה שנשאלת, מעבר לסוגיית הצפיפות התחבורתית (וגם האנושית), שצפויה להתגבר, נוכח מגדל משרד ענק נוסף, היא האם הביקוש לנדל"ן משרדי, יהיה מספיק גדול, על מנת לאכלס את כל הפרויקטים האלה. שאלה זאת מקבלת משנה תוקף, נוכח סגנון העבודה ההיברידי (חלוקה בית/משרד), בו פועלות חברות רבות מאז תקופת הקורונה.

עוד ב-נדלן

בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »