פרויקט משה דיין 6 פתח תקווה

במקום לנד-רובר – מגדל בן 28 קומות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

תנופת הפיתוח והבנייה של איזור "דאון-טאון" פתח תקווה, מקבלת היום חיזוק נוסף עם הודעת העירייה על כך שהיא מקדמת מרכז עסקים חדש ברח' משה דיין, איפה שנמצאת כיום סוכנות לנד-רובר. על פי התוכנית, אמור לקום שם (עוד) מגדל משרדים בן 28 קומות. המיקום אטרקטיבי, אך נוכח ריבוי הפרויקטים באיזור, האם יהיה לו ביקוש?

רק לפני מספר שבועות בישרנו לכם על פרויקט "456" של "שובל-נחשון", שאמור להכיל 3 מבני משרדים בני 5 קומות כ"א. עכשיו מסתבר, שממש לצידו, על רח' משה דיין 6, מתוכנן לקום פרויקט נוסף, על שטח של כ-32 דונם.

צפו בהצצה מהשטח: פרויקט משה דיין 6

במסגרת התכנית, ייהרס המבנה הותיק של סוכנות הרכב לנד-רובר, עליו יוקמו 28 קומות של מגדל משרדים + 5 קומות מרתף, שישמשו לחניון. השטח שייך לחברת "המזרח לאחזקות" ותכנון הפרויקט אמור להיות מופקד בידי מסקי-מור-סיון אדריכלים.

מהלך זה הוא עוד צעד באסטרטגיה של עיריית פתח תקווה ליצור רדיוס רחב של איזור עסקים ("דאון-טאון") חדש, במלוא מובן המילה, סמוך לציר הרכבת הקלה (קו אדום + צהוב), בתחנת בילינסון. רק במתחם הזה (ראו תמונת מפה) אמורים להתאכלס מאות משרדים עם עשרות אלפי עובדים בפרויקטים חדשים, ביניהם:

הצצה מהשטח

מביקור במקום עולה שהמבנה שהיה שייך לסוכנות לנד-רובר כבר ננטש מזמן, למרות שהמבנה המוארך עומד על תילו. מאחוריו, לעומת זאת, נראה שכבר התבצעו עבודות תשתית, אך לא ברור מה בדיוק המהות שלהן. האיזור מגודר, אך ניתן בנקל להיכנס אליו. 

כאמור, הפרויקט הזה צמוד לפרויקט של "שובל-נחשון", שנמצא בעבודות מתקדמות ("תוך חצי שנה מסיימים בניה", אמר לנו אחד מהעובדים) ומעניין יהיה לדעת איך שני הפרויקטים (שאמורים לאכלס עשרות עסקים חדשים ומאות, אם לא אלפי, עובדים) ישתלבו יחדיו. 

ועוד שאלה שנשאלת, מעבר לסוגיית הצפיפות התחבורתית (וגם האנושית), שצפויה להתגבר, נוכח מגדל משרד ענק נוסף, היא האם הביקוש לנדל"ן משרדי, יהיה מספיק גדול, על מנת לאכלס את כל הפרויקטים האלה. שאלה זאת מקבלת משנה תוקף, נוכח סגנון העבודה ההיברידי (חלוקה בית/משרד), בו פועלות חברות רבות מאז תקופת הקורונה.

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading