פרויקט משה דיין 6 פתח תקווה

במקום לנד-רובר – מגדל בן 28 קומות

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

תנופת הפיתוח והבנייה של איזור "דאון-טאון" פתח תקווה, מקבלת היום חיזוק נוסף עם הודעת העירייה על כך שהיא מקדמת מרכז עסקים חדש ברח' משה דיין, איפה שנמצאת כיום סוכנות לנד-רובר. על פי התוכנית, אמור לקום שם (עוד) מגדל משרדים בן 28 קומות. המיקום אטרקטיבי, אך נוכח ריבוי הפרויקטים באיזור, האם יהיה לו ביקוש?

רק לפני מספר שבועות בישרנו לכם על פרויקט "456" של "שובל-נחשון", שאמור להכיל 3 מבני משרדים בני 5 קומות כ"א. עכשיו מסתבר, שממש לצידו, על רח' משה דיין 6, מתוכנן לקום פרויקט נוסף, על שטח של כ-32 דונם.

צפו בהצצה מהשטח: פרויקט משה דיין 6

במסגרת התכנית, ייהרס המבנה הותיק של סוכנות הרכב לנד-רובר, עליו יוקמו 28 קומות של מגדל משרדים + 5 קומות מרתף, שישמשו לחניון. השטח שייך לחברת "המזרח לאחזקות" ותכנון הפרויקט אמור להיות מופקד בידי מסקי-מור-סיון אדריכלים.

מהלך זה הוא עוד צעד באסטרטגיה של עיריית פתח תקווה ליצור רדיוס רחב של איזור עסקים ("דאון-טאון") חדש, במלוא מובן המילה, סמוך לציר הרכבת הקלה (קו אדום + צהוב), בתחנת בילינסון. רק במתחם הזה (ראו תמונת מפה) אמורים להתאכלס מאות משרדים עם עשרות אלפי עובדים בפרויקטים חדשים, ביניהם:

הצצה מהשטח

מביקור במקום עולה שהמבנה שהיה שייך לסוכנות לנד-רובר כבר ננטש מזמן, למרות שהמבנה המוארך עומד על תילו. מאחוריו, לעומת זאת, נראה שכבר התבצעו עבודות תשתית, אך לא ברור מה בדיוק המהות שלהן. האיזור מגודר, אך ניתן בנקל להיכנס אליו. 

כאמור, הפרויקט הזה צמוד לפרויקט של "שובל-נחשון", שנמצא בעבודות מתקדמות ("תוך חצי שנה מסיימים בניה", אמר לנו אחד מהעובדים) ומעניין יהיה לדעת איך שני הפרויקטים (שאמורים לאכלס עשרות עסקים חדשים ומאות, אם לא אלפי, עובדים) ישתלבו יחדיו. 

ועוד שאלה שנשאלת, מעבר לסוגיית הצפיפות התחבורתית (וגם האנושית), שצפויה להתגבר, נוכח מגדל משרד ענק נוסף, היא האם הביקוש לנדל"ן משרדי, יהיה מספיק גדול, על מנת לאכלס את כל הפרויקטים האלה. שאלה זאת מקבלת משנה תוקף, נוכח סגנון העבודה ההיברידי (חלוקה בית/משרד), בו פועלות חברות רבות מאז תקופת הקורונה.

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל