פרויקט משה דיין 6 פתח תקווה

במקום לנד-רובר – מגדל בן 28 קומות

תנופת הפיתוח והבנייה של איזור "דאון-טאון" פתח תקווה, מקבלת היום חיזוק נוסף עם הודעת העירייה על כך שהיא מקדמת מרכז עסקים חדש ברח' משה דיין, איפה שנמצאת כיום סוכנות לנד-רובר. על פי התוכנית, אמור לקום שם (עוד) מגדל משרדים בן 28 קומות. המיקום אטרקטיבי, אך נוכח ריבוי הפרויקטים באיזור, האם יהיה לו ביקוש?

רק לפני מספר שבועות בישרנו לכם על פרויקט "456" של "שובל-נחשון", שאמור להכיל 3 מבני משרדים בני 5 קומות כ"א. עכשיו מסתבר, שממש לצידו, על רח' משה דיין 6, מתוכנן לקום פרויקט נוסף, על שטח של כ-32 דונם.

צפו בהצצה מהשטח: פרויקט משה דיין 6

במסגרת התכנית, ייהרס המבנה הותיק של סוכנות הרכב לנד-רובר, עליו יוקמו 28 קומות של מגדל משרדים + 5 קומות מרתף, שישמשו לחניון. השטח שייך לחברת "המזרח לאחזקות" ותכנון הפרויקט אמור להיות מופקד בידי מסקי-מור-סיון אדריכלים.

מהלך זה הוא עוד צעד באסטרטגיה של עיריית פתח תקווה ליצור רדיוס רחב של איזור עסקים ("דאון-טאון") חדש, במלוא מובן המילה, סמוך לציר הרכבת הקלה (קו אדום + צהוב), בתחנת בילינסון. רק במתחם הזה (ראו תמונת מפה) אמורים להתאכלס מאות משרדים עם עשרות אלפי עובדים בפרויקטים חדשים, ביניהם:

הצצה מהשטח

מביקור במקום עולה שהמבנה שהיה שייך לסוכנות לנד-רובר כבר ננטש מזמן, למרות שהמבנה המוארך עומד על תילו. מאחוריו, לעומת זאת, נראה שכבר התבצעו עבודות תשתית, אך לא ברור מה בדיוק המהות שלהן. האיזור מגודר, אך ניתן בנקל להיכנס אליו. 

כאמור, הפרויקט הזה צמוד לפרויקט של "שובל-נחשון", שנמצא בעבודות מתקדמות ("תוך חצי שנה מסיימים בניה", אמר לנו אחד מהעובדים) ומעניין יהיה לדעת איך שני הפרויקטים (שאמורים לאכלס עשרות עסקים חדשים ומאות, אם לא אלפי, עובדים) ישתלבו יחדיו. 

ועוד שאלה שנשאלת, מעבר לסוגיית הצפיפות התחבורתית (וגם האנושית), שצפויה להתגבר, נוכח מגדל משרד ענק נוסף, היא האם הביקוש לנדל"ן משרדי, יהיה מספיק גדול, על מנת לאכלס את כל הפרויקטים האלה. שאלה זאת מקבלת משנה תוקף, נוכח סגנון העבודה ההיברידי (חלוקה בית/משרד), בו פועלות חברות רבות מאז תקופת הקורונה.

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading