השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה

מיכאלי ביקרה בפתח תקווה: חנכה נת"צ חדש ברבין ושמעה טענות על כביש 40

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

חודש לאחר שביקרה בעיר וגיבשה עם רמי גרינברג תכניות תחבורה עתידיות, הגיעה שרת התחבורה לביקור נוסף, שהתחיל באופן חגיגי לציון נתיב התחבורה הציבורית החדש שנפתח באחד הכבישים הראשיים והעמוסים של העיר והסתיים בביקור בכביש ראשי לא פחות במזרח העיר, עליו קיים מאבק בחודשים האחרונים למניעת סגירת צמתים בו. 

ההתפתחות המואצת של העיר באה לידי ביטוי גם בהיבט התחבורתי: יותר עסקים, יותר תושבים, יותר מבקרים – זה קודם כל אומר יותר עומסים על הכביש, שכבר היום מאוד צפופים. עם כל התקוות (המוצדקות), שקברניטי העיר תולים ברכבת הקלה, הפתרונות התחבורתיים הם אולי האתגר המשמעותי ביותר לעתיד של פתח תקווה. על כן, כל ביקור מסוג זה, תמיד מעורר עניין.

נסיעה בדרך רבין פברואר 2022

בתחילה הגיעה מרב מיכאלי לכביש רבין המשופץ. כל מי שנסע לאחרונה בכביש, חווה את השיפור המשמעותי שהתבטא בתשתית שלו וכן בנתיב התחבורה החדש שנסלל, יחד עם הכביש החדש (רחוב זלוטניק), שמוביל לשכונת פסגת הדר המתפתחת בקצב מהיר עם פרויקטי בנייה למגורים חדשים, לצד תכנון הקרייה האקדמית המדוברת

הנת"צ הוא חלק מקידום רשת התחבורה החדשנית של פתח תקווה הנקראת "מהיר לעיר", שמטרתה להביא בצורה מהירה, בטוחה ויעילה בעיקר את תושבי העיר והסביבה למרכזי התעסוקה והמסחר, במיוחד אלו שנמצאים על ציר ז'בוטינסקי-רבין, לרבות ב.ס.ר סיטי, שכפי שדיווחנו היום, כבר קיבל טופס 4 ומתחיל אכלוס, בואכה קריית אריה.

שרת התחבורה מרב מיכאלי עם ראש העיר רמי ברינברג בטקס השקת נת"צ כביש רבין
מימין לשמאל: רמי גרינברג, ראש העיר פ"ת, עדין קין קרני, סמנכ"לית "מהיר לעיר" בנתיבי איילון, מירב מיכאלי שרת התחבורה, יניב שבו, מ"מ מנכ"ל נתיבי איילון, מקסין פסטברג, יו"ר דריקטוריון נתיבי איילון. קרדיט: דוברות נתיבי איילון

בטקס הפתיחה החגיגי נכחו חוץ ממיכאלי וראש העיר גם ראש עיריית קריית אונו ישראל גל וכן ממלא מקום חברת נתיבי איילון, יניב שבו, שנטלה גם היא חלק בפרויקט. הנת"צ חוצה את כל דרך רבין (כ-5 קילומטרים) וכולל 12 תחנות אוטובוסים חדישות (6 בכל צד). שיפוץ הדרך ארך כחצי שנה וכלל גם הקמת ריהוט רחוב חדש כמו ספסלים. בנוסף, נסלל שביל אופניים באורך של כ-2.5 ק"מ בצד המערבי.

פחות חגיגי בכביש 40

בחלק השני של הביקור, הגיעה שרת התחבורה לכביש 40, שעתידו, די לוט בערפל. בחודשים האחרונים מטה המאבק נגד סגירת הצמתים חזן, שלמה והושע, הגביר את פעילותו ואת הלחץ על הגורמים הרלוונטיים, נוכח תכניות ההתחדשות העירונית, המציפות את שכונות מרכז העיר. לאחרונה דיווחנו לכם על פרויקטים משמעותיים מאוד כמו פינוי-בינוי בשכונת עמישב של קבוצת חג'ג' ותכנית שכונת סירקין, שאמורים להעלות את כמות האוכלוסיה (וגם המכוניות) בעשרות אחוזים בתהליך העשור הקרוב.

צפו בביקור השרה מרב מיכאלי בכביש 40

ביקור זה, בניגוד לביקור החגיגי בדרך רבין, היה טעון. השרה הייתה קשובה מאוד לתושבים הרבים שהגיעו למקום, שיחד עם ראש העיר הצטופפו לידה. ירון קדושים, מראשי המאבק, הסביר לה את דאגות התושבים מסגירת הצמתים. "זו לא רק איכות חיים. זו הצלת חיים", טען קדושים כלפי השרה, בהתייחסו לכך שנוכח סגירת הצמתים אמבולנסים ורכבי עזרה ראשונה, יצטרכו לבצע מעקף דרך סירקין, מכיוון שאי אפשר יהיה לנוע בין השכונות: עמישב, הדר גנים, אחדות, גני הדר ושעריה. 

"היה חשוב לנו כי שרת התחבורה תראה את תוכנית האסון בשטח", אמר קדושים לפתח תקווה NEWS. "מבחינתנו זו מלחמה על הבית ממש. אין מילים בפינו להודות למרב מכאלי שירדה לשטח, הקשיבה. בחנה ותבחן מתוך כבוד לתושב הפשוט".

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading