השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה

מיכאלי ביקרה בפתח תקווה: חנכה נת"צ חדש ברבין ושמעה טענות על כביש 40

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

חודש לאחר שביקרה בעיר וגיבשה עם רמי גרינברג תכניות תחבורה עתידיות, הגיעה שרת התחבורה לביקור נוסף, שהתחיל באופן חגיגי לציון נתיב התחבורה הציבורית החדש שנפתח באחד הכבישים הראשיים והעמוסים של העיר והסתיים בביקור בכביש ראשי לא פחות במזרח העיר, עליו קיים מאבק בחודשים האחרונים למניעת סגירת צמתים בו. 

ההתפתחות המואצת של העיר באה לידי ביטוי גם בהיבט התחבורתי: יותר עסקים, יותר תושבים, יותר מבקרים – זה קודם כל אומר יותר עומסים על הכביש, שכבר היום מאוד צפופים. עם כל התקוות (המוצדקות), שקברניטי העיר תולים ברכבת הקלה, הפתרונות התחבורתיים הם אולי האתגר המשמעותי ביותר לעתיד של פתח תקווה. על כן, כל ביקור מסוג זה, תמיד מעורר עניין.

נסיעה בדרך רבין פברואר 2022

בתחילה הגיעה מרב מיכאלי לכביש רבין המשופץ. כל מי שנסע לאחרונה בכביש, חווה את השיפור המשמעותי שהתבטא בתשתית שלו וכן בנתיב התחבורה החדש שנסלל, יחד עם הכביש החדש (רחוב זלוטניק), שמוביל לשכונת פסגת הדר המתפתחת בקצב מהיר עם פרויקטי בנייה למגורים חדשים, לצד תכנון הקרייה האקדמית המדוברת

הנת"צ הוא חלק מקידום רשת התחבורה החדשנית של פתח תקווה הנקראת "מהיר לעיר", שמטרתה להביא בצורה מהירה, בטוחה ויעילה בעיקר את תושבי העיר והסביבה למרכזי התעסוקה והמסחר, במיוחד אלו שנמצאים על ציר ז'בוטינסקי-רבין, לרבות ב.ס.ר סיטי, שכפי שדיווחנו היום, כבר קיבל טופס 4 ומתחיל אכלוס, בואכה קריית אריה.

שרת התחבורה מרב מיכאלי עם ראש העיר רמי ברינברג בטקס השקת נת"צ כביש רבין
מימין לשמאל: רמי גרינברג, ראש העיר פ"ת, עדין קין קרני, סמנכ"לית "מהיר לעיר" בנתיבי איילון, מירב מיכאלי שרת התחבורה, יניב שבו, מ"מ מנכ"ל נתיבי איילון, מקסין פסטברג, יו"ר דריקטוריון נתיבי איילון. קרדיט: דוברות נתיבי איילון

בטקס הפתיחה החגיגי נכחו חוץ ממיכאלי וראש העיר גם ראש עיריית קריית אונו ישראל גל וכן ממלא מקום חברת נתיבי איילון, יניב שבו, שנטלה גם היא חלק בפרויקט. הנת"צ חוצה את כל דרך רבין (כ-5 קילומטרים) וכולל 12 תחנות אוטובוסים חדישות (6 בכל צד). שיפוץ הדרך ארך כחצי שנה וכלל גם הקמת ריהוט רחוב חדש כמו ספסלים. בנוסף, נסלל שביל אופניים באורך של כ-2.5 ק"מ בצד המערבי.

פחות חגיגי בכביש 40

בחלק השני של הביקור, הגיעה שרת התחבורה לכביש 40, שעתידו, די לוט בערפל. בחודשים האחרונים מטה המאבק נגד סגירת הצמתים חזן, שלמה והושע, הגביר את פעילותו ואת הלחץ על הגורמים הרלוונטיים, נוכח תכניות ההתחדשות העירונית, המציפות את שכונות מרכז העיר. לאחרונה דיווחנו לכם על פרויקטים משמעותיים מאוד כמו פינוי-בינוי בשכונת עמישב של קבוצת חג'ג' ותכנית שכונת סירקין, שאמורים להעלות את כמות האוכלוסיה (וגם המכוניות) בעשרות אחוזים בתהליך העשור הקרוב.

צפו בביקור השרה מרב מיכאלי בכביש 40

ביקור זה, בניגוד לביקור החגיגי בדרך רבין, היה טעון. השרה הייתה קשובה מאוד לתושבים הרבים שהגיעו למקום, שיחד עם ראש העיר הצטופפו לידה. ירון קדושים, מראשי המאבק, הסביר לה את דאגות התושבים מסגירת הצמתים. "זו לא רק איכות חיים. זו הצלת חיים", טען קדושים כלפי השרה, בהתייחסו לכך שנוכח סגירת הצמתים אמבולנסים ורכבי עזרה ראשונה, יצטרכו לבצע מעקף דרך סירקין, מכיוון שאי אפשר יהיה לנוע בין השכונות: עמישב, הדר גנים, אחדות, גני הדר ושעריה. 

"היה חשוב לנו כי שרת התחבורה תראה את תוכנית האסון בשטח", אמר קדושים לפתח תקווה NEWS. "מבחינתנו זו מלחמה על הבית ממש. אין מילים בפינו להודות למרב מכאלי שירדה לשטח, הקשיבה. בחנה ותבחן מתוך כבוד לתושב הפשוט".

עוד בפתח תקווה

הדמיית שדרוג כביש 40

בקרוב עבודות שדרוג בכביש 40: נתיב ת. ציבורית, מדרכות, תאורה ושבילי אופניים

ישחרר את הפקק? אחד מהכבישים המהירים והצפופים של העיר עתיד לשפר את צורתו, במקביל לכך שינסה להוריד עומסים. חברת נתיבי ישראל תחל בביצוע פרויקט השדרוג בקטע שיעבור בין הצמתים גנים, שעריה וסגולה. מהעירייה נמסר כי לעבודות אלה אין קשר לעבודות המתוכננות לכביש העוקף והן גם לא ישנו את ההסדרים בצמתים הקיימים.

המשך קריאה »
צומת העיפרון פתח תקווה

חסל סדר פקקים בצומת העיפרון? העירייה מתחילה בעבודות פיתוח של חצי שנה

בשורה לתושבים: אחד מהצמתים הסואנים בפתח תקווה, עומד לעבור שדרוג מאסיבי לטובת הקלת העומסים, בהצטלבות שכל תושב מכיר על בשרו – דרך אם המושבות (שמלצר) עם זבולון המר. לפי העירייה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ולא יפגעו בזרם התנועה הרגיל. גרינברג: "זה חלק ממגה פרויקט שייצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב".

המשך קריאה »
ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ בדיון על כביש 40

כביש 40 בדרך לשיפור? ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מנכ"ל נתיבי ישראל

התחבורה בכביש הותיק אמורה לעמוד בשנים האחרונות במבחן מכריע, נוכח תכניות הבנייה באיזור, הצצות חדשות לבקרים. כבר היום הצמתים הרבים של הכביש בפתח תקווה עמוסים לעייפה – ולא רק בשעות העומס. בתכנית: שיפור נתיבי תחבורה ציבורית, הכניסות והיציאות, שבילי אופניים וגם האקוסטיקה.

המשך קריאה »
מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

העירייה: בקרוב נשקיע מאות מיליונים בעשרות פרויקטים תחבורתייים בפתח תקווה

אם יש משהו שתמיד מעורר סימני שאלה, נוכח ההתפתחות המואצת של העיר, זהו ההיבט התנועתי-תחברותי: איך נשרוד את הצפיפות, שהיום היא "כסף קטן", לעומת מה שהולך להיות כאן עד סוף העשור – עם עוד אלפי (לפי הערכות 100 אלף) תושבים ועובדים חדשים שיצטרפו אלינו כשניגע ל-2030. האם תכניות העירייה ירגיעו את חשש התושבים?

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל