השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה

מיכאלי ביקרה בפתח תקווה: חנכה נת"צ חדש ברבין ושמעה טענות על כביש 40

חודש לאחר שביקרה בעיר וגיבשה עם רמי גרינברג תכניות תחבורה עתידיות, הגיעה שרת התחבורה לביקור נוסף, שהתחיל באופן חגיגי לציון נתיב התחבורה הציבורית החדש שנפתח באחד הכבישים הראשיים והעמוסים של העיר והסתיים בביקור בכביש ראשי לא פחות במזרח העיר, עליו קיים מאבק בחודשים האחרונים למניעת סגירת צמתים בו. 

ההתפתחות המואצת של העיר באה לידי ביטוי גם בהיבט התחבורתי: יותר עסקים, יותר תושבים, יותר מבקרים – זה קודם כל אומר יותר עומסים על הכביש, שכבר היום מאוד צפופים. עם כל התקוות (המוצדקות), שקברניטי העיר תולים ברכבת הקלה, הפתרונות התחבורתיים הם אולי האתגר המשמעותי ביותר לעתיד של פתח תקווה. על כן, כל ביקור מסוג זה, תמיד מעורר עניין.

נסיעה בדרך רבין פברואר 2022

בתחילה הגיעה מרב מיכאלי לכביש רבין המשופץ. כל מי שנסע לאחרונה בכביש, חווה את השיפור המשמעותי שהתבטא בתשתית שלו וכן בנתיב התחבורה החדש שנסלל, יחד עם הכביש החדש (רחוב זלוטניק), שמוביל לשכונת פסגת הדר המתפתחת בקצב מהיר עם פרויקטי בנייה למגורים חדשים, לצד תכנון הקרייה האקדמית המדוברת

הנת"צ הוא חלק מקידום רשת התחבורה החדשנית של פתח תקווה הנקראת "מהיר לעיר", שמטרתה להביא בצורה מהירה, בטוחה ויעילה בעיקר את תושבי העיר והסביבה למרכזי התעסוקה והמסחר, במיוחד אלו שנמצאים על ציר ז'בוטינסקי-רבין, לרבות ב.ס.ר סיטי, שכפי שדיווחנו היום, כבר קיבל טופס 4 ומתחיל אכלוס, בואכה קריית אריה.

שרת התחבורה מרב מיכאלי עם ראש העיר רמי ברינברג בטקס השקת נת"צ כביש רבין
מימין לשמאל: רמי גרינברג, ראש העיר פ"ת, עדין קין קרני, סמנכ"לית "מהיר לעיר" בנתיבי איילון, מירב מיכאלי שרת התחבורה, יניב שבו, מ"מ מנכ"ל נתיבי איילון, מקסין פסטברג, יו"ר דריקטוריון נתיבי איילון. קרדיט: דוברות נתיבי איילון

בטקס הפתיחה החגיגי נכחו חוץ ממיכאלי וראש העיר גם ראש עיריית קריית אונו ישראל גל וכן ממלא מקום חברת נתיבי איילון, יניב שבו, שנטלה גם היא חלק בפרויקט. הנת"צ חוצה את כל דרך רבין (כ-5 קילומטרים) וכולל 12 תחנות אוטובוסים חדישות (6 בכל צד). שיפוץ הדרך ארך כחצי שנה וכלל גם הקמת ריהוט רחוב חדש כמו ספסלים. בנוסף, נסלל שביל אופניים באורך של כ-2.5 ק"מ בצד המערבי.

פחות חגיגי בכביש 40

בחלק השני של הביקור, הגיעה שרת התחבורה לכביש 40, שעתידו, די לוט בערפל. בחודשים האחרונים מטה המאבק נגד סגירת הצמתים חזן, שלמה והושע, הגביר את פעילותו ואת הלחץ על הגורמים הרלוונטיים, נוכח תכניות ההתחדשות העירונית, המציפות את שכונות מרכז העיר. לאחרונה דיווחנו לכם על פרויקטים משמעותיים מאוד כמו פינוי-בינוי בשכונת עמישב של קבוצת חג'ג' ותכנית שכונת סירקין, שאמורים להעלות את כמות האוכלוסיה (וגם המכוניות) בעשרות אחוזים בתהליך העשור הקרוב.

צפו בביקור השרה מרב מיכאלי בכביש 40

ביקור זה, בניגוד לביקור החגיגי בדרך רבין, היה טעון. השרה הייתה קשובה מאוד לתושבים הרבים שהגיעו למקום, שיחד עם ראש העיר הצטופפו לידה. ירון קדושים, מראשי המאבק, הסביר לה את דאגות התושבים מסגירת הצמתים. "זו לא רק איכות חיים. זו הצלת חיים", טען קדושים כלפי השרה, בהתייחסו לכך שנוכח סגירת הצמתים אמבולנסים ורכבי עזרה ראשונה, יצטרכו לבצע מעקף דרך סירקין, מכיוון שאי אפשר יהיה לנוע בין השכונות: עמישב, הדר גנים, אחדות, גני הדר ושעריה. 

"היה חשוב לנו כי שרת התחבורה תראה את תוכנית האסון בשטח", אמר קדושים לפתח תקווה NEWS. "מבחינתנו זו מלחמה על הבית ממש. אין מילים בפינו להודות למרב מכאלי שירדה לשטח, הקשיבה. בחנה ותבחן מתוך כבוד לתושב הפשוט".

עוד ב-רכב ותחבורה

רכבת בתחנת סגולה פתח תקווה

ממחר יהיה קל ומהר יותר? רכבת ישראל מחדשת את הפעילות בפתח תקווה

אחרי חודשיים של עבודות, התבשרנו על כך שממחר (שני, 6.5), הרכבת תעבור בעיר ותיפתח את דלתותיה מחדש לנוסעים הרבים הצפויים לנסוע בה. העבודות התבצעו במסגרת הפרויקט הלאומי "המסילה המזרחית", שאמור לייצר ציר רכבת נוסף בין איזור הצפון למרכז ולדרום, מה שצפוי לשפר באופן משמעותי את התנועה של הנוסעים ברכבות. "העבודות בוצעו בהצלחה – תוך עמידה בלוחות הזמנים", מסר מנכ"ל הרכבת, שוקי זינו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

הגיע לתחנה הסופית: הממשלה אישרה את קו המטרו M2 שיעבור במרכז פתח תקווה

למרות שזה כבר היה ברור וצפוי, היום (רביעי, 1.5), התקבלה ההחלטה באופן סופי, בפרויקט שצפוי להמשיך לשנות דרסטית את התחבורה הציבורית בעיר. אבל אפשר להוריד את מפלס ההתרגשות: הצפי לסיום הפרויקט הוא באיזור 2035. אורך הקו יהיה 25 ק"מ ויעבור בחולון, דרום ומרכז תל אביב, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, גבעת שמואל ויסתיים באיזור התעסוקה "סגולה" בפתח תקווה.

המשך קריאה »
חניה חינם בפתח תקווה

עיריית פתח תקווה בהודעה משמחת: חניה חינם בכחול-לבן במהלך כל חג הפסח

העירייה, שידועה גם ככה בגישתה הסלחנית כלפי עבירות חנייה, באה לקראת תושבי העיר והמבקרים בה, עוד יותר בגדול הפעם, לאחר הדיווח שלה כי היא לא תבצע בימי החג (22 עד 29 באפריל כולל) פעולות אכיפה בחניות המותרות בעיר. העירייה מדגישה כי האכיפה תמשיך נגד חניה במקום בו אסורה החניה, בריונות חניה ועבירות תעבורה, כמו חניה באדום לבן, חניה על מדרכה וחניה על מעבר חצייה וכדומה

המשך קריאה »
יריד מכוניות חשמליות - הקניון הגדול פתח תקווה

בפעם השנייה: הקניון הגדול בפתח תקווה יארח יריד מכוניות חשמליות בחודש הבא

המקום הכי מסחרי בפתח תקווה, יארח בחניון החיצוני מול הפארק, במשך יומיים (4 ו-5 באפריל, חמישי-שישי הבא), יריד מכוניות חשמליות שני, אחרי הראשון שנערך בשנה שעברה. לאור ההתעניינות ההולכת והגוברת בסוג מכוניות זה, בקרב תושבי העיר והסביבה, צפוי להגיע קהל רב לחזות בדגמים הכי חדשים בשוק של יבואנים מובילים, כמו BYD, טסלה, GEELY ועוד. הכניסה חופשית ללא תשלום.

המשך קריאה »