התחלות בנייה בפתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של 183% בהתחלות בנייה בפ"ת. 1418 דירות ב-2021, לעומת 501 ב-2020

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים, שממחישים יותר מהכל מה שרואים בשטח. בין אם מדובר בבניה באיזור חדשים ובין אם מדובר בהתחדשות עירונית, העיר פורחת עם פרויקטים נדל"ן חדשים למגורים, שעתידים להגדיל את אוכלוסיית תושבי העיר בעשרות אחוזים. בעירייה מעודדים מהנתונים ואומרים: "נדאג גם לתשתיות, מבני ציבור ומתן מענה תחבורתי".

הנתונים שפרסמה הלשכה מלמדים על כך שב-2021 התחילו בבנייתן של 1418 יחידות דיור, כמעט 1000 יותר מ-2020 (שנה, שבה צריך לזכור, פרצה הקורונה ושיבשה את העסקים – גם בנדל"ן). יחד עם זאת, מדובר בעלייה מרשימה מאוד של 183%, כשבפתח תקווה צופים כי ב-2022, אחוז התחלות הבנייה, יהיה גבוה אף מזה.

מביקור שביצענו בימים האחרונים במרכז העיר אפשר לחוש באותה רוח של חדשנות, עם מספר דו ספרתי של פרויקטים פינוי/בינוי + תמ"א 38, כמו ברנדה-פיארברג וחזון איש 12, עליהם דיווחנו בחודש האחרון, שם כבר החלה הריסה, לקראת בניה. זאת לצד פרויקטים חדשים, בעיקר בשכונות החדשות, כמו פרויקט גיל קטה בנווה גן צפון על גיסין. 

רק בשבוע שעבר דיווחנו לכם על ההתחדשות העירונית בעמישב, שתופסת הילוך גבוה, עם קידום התוכניות וכניסתם של היזמים בוני נדל"ן + קבוצת חג'ג', לפרויקטים שאמורים להוסיף עוד מאות יחידות דיור לשכונה, זאת לצד התחדשות עירונית, שהיא כורח המציאות, במיוחד בשכונות המוזנחות והעניות. לצד זאת, יש באופק את תכנית שכונת סירקין, שתרקום עור וגידים, כשיתסיים הליך פינוי המחנה הצבאי.

"התחדשות עירונית היא כורח המציאות והיא זו שתאפשר איכות חיים וביטחון עבור תושבי השכונות הוותיקות", מסרו בעירייה. "אנחנו דואגים לצרכי הציבור בכל פרמטר ומקדמים מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומתן מענה תחבורתי ועוד".

עוד ב-נדלן

דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »
בית מלון סטארטסיב פתח תקווה לשם 9

כאן יקום בית המלון הגדול השני של פתח תקווה? פרויקט "לשם 9" – מקבל תוקף

לפי דיווח של העירייה, הועדה המחוזית לתכנון ובניה החליטה לתת תוקף לתכנית להקמת מלון עסקים ברחוב לשם באזור העסקים סטארטסיב, כחלק ממדיניותה לקדם את חידוש אזור התעשייה, שבחלקו הפך למוזנח עם השנים. פרוייקט ישתרע על פני כדונם – ובו ייבנה מלון עסקים הכולל 90 חדרים עם 14 קומות, כשמתחתיו קומת מסחר. היזמיות הן קטה יזמות ומאיה מיה נכסים – להן פרויקטים בעיר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading