התחלות בנייה בפתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של 183% בהתחלות בנייה בפ"ת. 1418 דירות ב-2021, לעומת 501 ב-2020

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים, שממחישים יותר מהכל מה שרואים בשטח. בין אם מדובר בבניה באיזור חדשים ובין אם מדובר בהתחדשות עירונית, העיר פורחת עם פרויקטים נדל"ן חדשים למגורים, שעתידים להגדיל את אוכלוסיית תושבי העיר בעשרות אחוזים. בעירייה מעודדים מהנתונים ואומרים: "נדאג גם לתשתיות, מבני ציבור ומתן מענה תחבורתי".

הנתונים שפרסמה הלשכה מלמדים על כך שב-2021 התחילו בבנייתן של 1418 יחידות דיור, כמעט 1000 יותר מ-2020 (שנה, שבה צריך לזכור, פרצה הקורונה ושיבשה את העסקים – גם בנדל"ן). יחד עם זאת, מדובר בעלייה מרשימה מאוד של 183%, כשבפתח תקווה צופים כי ב-2022, אחוז התחלות הבנייה, יהיה גבוה אף מזה.

מביקור שביצענו בימים האחרונים במרכז העיר אפשר לחוש באותה רוח של חדשנות, עם מספר דו ספרתי של פרויקטים פינוי/בינוי + תמ"א 38, כמו ברנדה-פיארברג וחזון איש 12, עליהם דיווחנו בחודש האחרון, שם כבר החלה הריסה, לקראת בניה. זאת לצד פרויקטים חדשים, בעיקר בשכונות החדשות, כמו פרויקט גיל קטה בנווה גן צפון על גיסין. 

רק בשבוע שעבר דיווחנו לכם על ההתחדשות העירונית בעמישב, שתופסת הילוך גבוה, עם קידום התוכניות וכניסתם של היזמים בוני נדל"ן + קבוצת חג'ג', לפרויקטים שאמורים להוסיף עוד מאות יחידות דיור לשכונה, זאת לצד התחדשות עירונית, שהיא כורח המציאות, במיוחד בשכונות המוזנחות והעניות. לצד זאת, יש באופק את תכנית שכונת סירקין, שתרקום עור וגידים, כשיתסיים הליך פינוי המחנה הצבאי.

"התחדשות עירונית היא כורח המציאות והיא זו שתאפשר איכות חיים וביטחון עבור תושבי השכונות הוותיקות", מסרו בעירייה. "אנחנו דואגים לצרכי הציבור בכל פרמטר ומקדמים מבני ציבור, תשתיות, מוסדות חינוך, גינות ציבוריות ומתן מענה תחבורתי ועוד".

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל