התחדשות עירונית אזורים כפר אברהם בפתח תקווה

חברת "אזורים" זכתה במכרז לפרויקט ענק של התחדשות עירונית בכפר אברהם פתח תקווה

השכונה הותיקה במזרח העיר צפויה להתחדש בשנים הקרובות ב-1200 דירות חדשות, שיחליפו כ-300 ישנות במסגרת פרויקט פינוי, שיתפרס על פני שטח גדול ברחובות הרב הרצוג, הרב גולד, יונה גרין ורבי עקיבא. הדיירים יהנו מתוספת של כ-25 מ"ר לכל דירה + מחסן וחנייה. צפי לאכלוס: כ-7 שנים. סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית בחברה: "שאיפתנו לפעול למען חידושה של העיר".

לאחרונה התבשרנו על עוד פרויקט התחדשות עירונית שמעלה הילוך בשכונות מזרח העיר. לאחר חברות נדל"ן כמו חג'ג' ובינו, שמתכננים פרויקטים בעמישב ו"שיכון ובינוי", שקיבלו את פרויקט מתחם ארגוב, לאחרונה התבשרנו כי  גם חברת "אזורים" מצטרפת ליזמים, לאחר שזכתה במכרז משמעותי של התחדשות עירונית בכפר אברהם בואכה קריית הרב סולומון. 

צפו בביקור במקום: בתים מוזנחים ותשתיות רעועות

בתכנון: מבנים של 8 עד 9 קומות

במסגרת הפרויקט, יפונו כ-300 דירות קיימות ובמקומן ייבנו מבני ומגדלי מגורים שצפויים לכלול כ-1,200 דירות במגדלים בשילוב בנייה מרקמית. במסגרת התכנון, עליו אמון משרד האדריכלים מילוסלבסקי, יבנו מספר טיפוסי בניין שונים, המשלבים מבנים נמוכים ומגדלים לאורך רחוב הרב הרצוג, המתאימים למרקם ולצביון הקהילתי המאפיינים את השכונה.

כתובות הבתים שיפונו וייבנו מחדש, הם יונה גרין (18-22), רבי עקיבא (2-22), הרב הרצוג (19-37) וכל רחוב הרב גולד. המתחם צפוי לכלול מפלס קרקע נגיש, שייתן העדפה להולכי רגל ולמרחבים מטוחפים ומוצלים. לצד זאת, יוקמו בנייני מגורים בני 8 עד 9 קומות לאורך רחוב הרצוג עד רחוב הנח"ל, שם הבנייה למגורים תשולב עם בנייה מרקמית עם מסחר, שתייצר דופן של שדרה ירוקה. 

לדברי אזורים, התכנית גם תכלול, על פי תכנית המתאר הכוללנית, גם הרחבה משמעותית של השטחים הירוקים הקיימים כיום ובנוסף חידוש בתי הכנסת בשכונה ובניית מבני ציבור חדשים לטובת התושבים. הדיירים במתחם יקבלו דירות גדולות בכ-25 מ"ר מדירותיהם הישנות, כולל מחסן וחניה לכל דירה, וכן אחריות של שבע שנות תחזוקה.

בתים מוזנחים ברח' הרב עקיבא בשכונת כפר אברהם
בתים מוזנחים ברח' הרב עקיבא בשכונת כפר אברהם

עובדים יד ביד עם העירייה

הצפי לאכלוס הוא רק לקראת 2030, כשלפני צפויות להיות שלוש שנים של תב"ע, שנתיים להשגת היתרי הבנייה ואחרי זה בנייה לפחות עוד שנתיים. בעיריית פתח תקווה מעט כעסו על כך ש"אזורים" הוציאה את ההודעה עוד לפני שיש תכנית מתאר (למרות שיש כבר תכנית אדריכלית ראשונית). ב"אזורים" מדגישים כי הם פועלים יד ביד ביחד עם עיריית פתח תקווה ו"כרמים", המינהלת להתחדשות עירונית.

"אנו מברכים על הזכייה במכרז ומודים לדיירים על האמון שנתנו בנו", מסרה סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית ב"אזורים". "החברה שלנו פעלה ופועלת רבות בפתח תקווה וממשיכה להשקיע ולפתח את העיר גם בתחום ההתחדשות העירונית. אזור כפר אברהם, ואזורים נוספים במרכז העיר מהווים את לבה הפועם וההיסטורי של העיר ושאיפתנו היא לפעול למען חידושה, תוך שמירה על צביון השכונות השונות ומרקם החיים הייחודי בהן".

אזורים מיוצגת על ידי משרד עו"ד עמית, פולק, מטלון ושות', עו"ד אמיתי ארליך (שותף וראש מחלקת הנדל"ן) והשותפה עו"ד ליאורה מנצורי. ניהול המכרז וייצוג בעלי הדירות במתחם נעשה על ידי עו"ד אברהם קורן ועו"ד איריס אלקוני.

שטח תכנית התחדשות עירונית בכפר אברהם של אזורים
שטח תכנית התחדשות עירונית בכפר אברהם של אזורים

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »