התחדשות עירונית אזורים כפר אברהם בפתח תקווה

חברת "אזורים" זכתה במכרז לפרויקט ענק של התחדשות עירונית בכפר אברהם פתח תקווה

השכונה הותיקה במזרח העיר צפויה להתחדש בשנים הקרובות ב-1200 דירות חדשות, שיחליפו כ-300 ישנות במסגרת פרויקט פינוי, שיתפרס על פני שטח גדול ברחובות הרב הרצוג, הרב גולד, יונה גרין ורבי עקיבא. הדיירים יהנו מתוספת של כ-25 מ"ר לכל דירה + מחסן וחנייה. צפי לאכלוס: כ-7 שנים. סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית בחברה: "שאיפתנו לפעול למען חידושה של העיר".

לאחרונה התבשרנו על עוד פרויקט התחדשות עירונית שמעלה הילוך בשכונות מזרח העיר. לאחר חברות נדל"ן כמו חג'ג' ובינו, שמתכננים פרויקטים בעמישב ו"שיכון ובינוי", שקיבלו את פרויקט מתחם ארגוב, לאחרונה התבשרנו כי  גם חברת "אזורים" מצטרפת ליזמים, לאחר שזכתה במכרז משמעותי של התחדשות עירונית בכפר אברהם בואכה קריית הרב סולומון. 

צפו בביקור במקום: בתים מוזנחים ותשתיות רעועות

בתכנון: מבנים של 8 עד 9 קומות

במסגרת הפרויקט, יפונו כ-300 דירות קיימות ובמקומן ייבנו מבני ומגדלי מגורים שצפויים לכלול כ-1,200 דירות במגדלים בשילוב בנייה מרקמית. במסגרת התכנון, עליו אמון משרד האדריכלים מילוסלבסקי, יבנו מספר טיפוסי בניין שונים, המשלבים מבנים נמוכים ומגדלים לאורך רחוב הרב הרצוג, המתאימים למרקם ולצביון הקהילתי המאפיינים את השכונה.

כתובות הבתים שיפונו וייבנו מחדש, הם יונה גרין (18-22), רבי עקיבא (2-22), הרב הרצוג (19-37) וכל רחוב הרב גולד. המתחם צפוי לכלול מפלס קרקע נגיש, שייתן העדפה להולכי רגל ולמרחבים מטוחפים ומוצלים. לצד זאת, יוקמו בנייני מגורים בני 8 עד 9 קומות לאורך רחוב הרצוג עד רחוב הנח"ל, שם הבנייה למגורים תשולב עם בנייה מרקמית עם מסחר, שתייצר דופן של שדרה ירוקה. 

לדברי אזורים, התכנית גם תכלול, על פי תכנית המתאר הכוללנית, גם הרחבה משמעותית של השטחים הירוקים הקיימים כיום ובנוסף חידוש בתי הכנסת בשכונה ובניית מבני ציבור חדשים לטובת התושבים. הדיירים במתחם יקבלו דירות גדולות בכ-25 מ"ר מדירותיהם הישנות, כולל מחסן וחניה לכל דירה, וכן אחריות של שבע שנות תחזוקה.

בתים מוזנחים ברח' הרב עקיבא בשכונת כפר אברהם
בתים מוזנחים ברח' הרב עקיבא בשכונת כפר אברהם

עובדים יד ביד עם העירייה

הצפי לאכלוס הוא רק לקראת 2030, כשלפני צפויות להיות שלוש שנים של תב"ע, שנתיים להשגת היתרי הבנייה ואחרי זה בנייה לפחות עוד שנתיים. בעיריית פתח תקווה מעט כעסו על כך ש"אזורים" הוציאה את ההודעה עוד לפני שיש תכנית מתאר (למרות שיש כבר תכנית אדריכלית ראשונית). ב"אזורים" מדגישים כי הם פועלים יד ביד ביחד עם עיריית פתח תקווה ו"כרמים", המינהלת להתחדשות עירונית.

"אנו מברכים על הזכייה במכרז ומודים לדיירים על האמון שנתנו בנו", מסרה סימה מאור, מנהלת התחדשות עירונית ב"אזורים". "החברה שלנו פעלה ופועלת רבות בפתח תקווה וממשיכה להשקיע ולפתח את העיר גם בתחום ההתחדשות העירונית. אזור כפר אברהם, ואזורים נוספים במרכז העיר מהווים את לבה הפועם וההיסטורי של העיר ושאיפתנו היא לפעול למען חידושה, תוך שמירה על צביון השכונות השונות ומרקם החיים הייחודי בהן".

אזורים מיוצגת על ידי משרד עו"ד עמית, פולק, מטלון ושות', עו"ד אמיתי ארליך (שותף וראש מחלקת הנדל"ן) והשותפה עו"ד ליאורה מנצורי. ניהול המכרז וייצוג בעלי הדירות במתחם נעשה על ידי עו"ד אברהם קורן ועו"ד איריס אלקוני.

שטח תכנית התחדשות עירונית בכפר אברהם של אזורים
שטח תכנית התחדשות עירונית בכפר אברהם של אזורים

עוד ב-נדלן

רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading