שטח מתחם גאולה פתח תקווה

מתחם גאולה עולה שלב: העירייה תכריז עליו כמתחם פינוי-בינוי מול הרשות הממשלתית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

המשמעות: קידום תכנית מפורטת של המתחם, ששטחו כ-17.5 דונם, שיכלול מגורים, מסחר ותעסוקה ואמור לקשר את מרכז העיר ואת איזור התחנה המרכזית באורלוב-בר כוכבא לשכונות החדשות. על פי התכנון, המתחם גם אמור לכלול איזורי מלאכה, דוכני אומנים ומקומות בילוי סטייל נחלת בנימין מודל 2030. בתוך כך, נודע כי העירייה תפעל מול מנהל מקרקעי ישראל למכור בסירקין דירות ב"מחיר מטרה". 

ההתחדשות העירונית המשמעותית ביותר שצפויה להתרחש במרכז העיר, עוברת לשלב הבא, כאשר העירייה הצהירה כי היא תבקש את אישור הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית להכריז על מתחמי התחדשות בסמוך לתחנה המרכזית ברחוב אורלוב, זאת במסגרת מסמך המדיניות, שאושר לאחרונה לגבי מתחם גאולה.

מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה
מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה

מדובר על תכנית התחדשות עירונית מפורטת להתחדשות לאורך צידו המערבי של רחוב בר כוכבא, בין הרחובות גיסין ואורלוב, במה שמכונה "משולב אורלוב". מעיריית פתח תקווה נמסר כי היא מקדמת הכרזה על המתחמים במקום כמתחמי פינוי-בינוי במסלול רשויות מקומיות, ישאפשר לקדם תכנית מפורטת יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

שטחו של מתחם גאולה, על פי המתווה שהוגש לועדה המחוזית באפריל 2021, הוא כ-17.5 דונם וכולל עירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה. במסגרת התכנית, רח' בר כוכבא המיושן, אמור להפוך לסוג של אבן גבירול תל אביבי, כשבמקום בתי מלאכה ישנים, מבנים קטנים ומוזנחים ומוסכים מלוכלכים כמו שיש בו היום, הוא יכלול מבנים מודרניים עם גישה לעוגנים קיימים כמו היכל התרבות ויהנה מקרה למרכזי תחבורה ציבורית. 

 

פרויקט אורלוב-המכבים
הדמיית פרויקט אורלוב-המכבים - חלק מתכנית מתחם גאולה

בכוונת העירייה, שהתכנית תחיה את המקום המוזנח גם על ידי יצירת מקומות של בילוי ופנאי, בשילוב שטחים ירוקים, מה שיחזק מאוד את האטרקטיביות של המגורים בשולי מרכז העיר. בתכנון הוא להקים חצר מרכזית של בעלי מלאכה זעירה וחללי עבודה לאמנים, שבערב תהפוך לאיזור של בילוי ומופעים, דומה לנחלת בנימין בתל אביב. בנוסף בחצר תוכל לשמש לכנסים ואירועים בחלל הפתוח. 

לפי התכנית הארכיטקטונית, שהוצגה לעירייה באדיבות פרצוב ארכיטקטורה, בין החללים השונים נקבע תוואי מערך מבנים ציבורים, שטחים פתוחים, שבילי אופניים והליכה, שאמור להוות המשך למתחם התחנה המרכזית, שכפי שדיווחנו, עתיד לעבור מתיחת פנים בהשקעה של כ-450 מיליון שקל. מתחם התחנה יקום לצד תחנת הקו האדום של הרכבה הקלה.

מתחם גאולה בפתח תקווה - צמוד לרכבת הקלה
מתחם גאולה בפתח תקווה - צמוד לרכבת הקלה. שרטוט באדיבות - פרצוב ארכיטקטורה

המטרה - "מחיר מטרה" בסירקין

במקביל להתחדשות העירונית במרכז העיר, תושבי פתח תקווה לוטשים עיניים גם למה שהולך לקרות במזרח העיר, במיוחד בשכונת סירקין החדשה. העירייה מסרה היום כי נתח משמעותי מסך יחידות הדיור המוצעות במסגרת תכנית "מחיר מטרה", עבור תושבי פתח תקווה, ישוריין לתכנית סירקין. מדובר בבשורה משמעותית, במיוחד לזוגות צעירים, תושבי העיר, שיוכלו לרכוש דירה במחיר סבירים.

"אנחנו מבטיחים כי ההטבות שהמדינה מאפשרת בתכנית יופנו באופן משמעותי לתושבי פתח תקווה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "נמשיך לפעול בנושא ולעשות כל שניתן כדי שתושבי העיר יזכו לקבל את המיטב בתכניות שהמדינה מקדמת באזור. בנוסף העירייה מקדמת בכל רחבי העיר תוכנית לקידום דיור מוזל גם במסגרת פרויקטים בקרקעות פרטיות במסגרת תוכנית של דיור ציבורי".

הדמיית שטח סירקין הקטנה - מתוך מצגת שהוצגה ב-2020 על ידי מועצת דרום השרון

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading