שטח מתחם גאולה פתח תקווה

מתחם גאולה עולה שלב: העירייה תכריז עליו כמתחם פינוי-בינוי מול הרשות הממשלתית

המשמעות: קידום תכנית מפורטת של המתחם, ששטחו כ-17.5 דונם, שיכלול מגורים, מסחר ותעסוקה ואמור לקשר את מרכז העיר ואת איזור התחנה המרכזית באורלוב-בר כוכבא לשכונות החדשות. על פי התכנון, המתחם גם אמור לכלול איזורי מלאכה, דוכני אומנים ומקומות בילוי סטייל נחלת בנימין מודל 2030. בתוך כך, נודע כי העירייה תפעל מול מנהל מקרקעי ישראל למכור בסירקין דירות ב"מחיר מטרה". 

ההתחדשות העירונית המשמעותית ביותר שצפויה להתרחש במרכז העיר, עוברת לשלב הבא, כאשר העירייה הצהירה כי היא תבקש את אישור הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית להכריז על מתחמי התחדשות בסמוך לתחנה המרכזית ברחוב אורלוב, זאת במסגרת מסמך המדיניות, שאושר לאחרונה לגבי מתחם גאולה.

מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה
מבט מלמעלה על התחנה המרכזית, שתהיה חלק ממתחם גאולה

מדובר על תכנית התחדשות עירונית מפורטת להתחדשות לאורך צידו המערבי של רחוב בר כוכבא, בין הרחובות גיסין ואורלוב, במה שמכונה "משולב אורלוב". מעיריית פתח תקווה נמסר כי היא מקדמת הכרזה על המתחמים במקום כמתחמי פינוי-בינוי במסלול רשויות מקומיות, ישאפשר לקדם תכנית מפורטת יחד עם הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית.

שטחו של מתחם גאולה, על פי המתווה שהוגש לועדה המחוזית באפריל 2021, הוא כ-17.5 דונם וכולל עירוב שימושים של מגורים, מסחר ותעסוקה. במסגרת התכנית, רח' בר כוכבא המיושן, אמור להפוך לסוג של אבן גבירול תל אביבי, כשבמקום בתי מלאכה ישנים, מבנים קטנים ומוזנחים ומוסכים מלוכלכים כמו שיש בו היום, הוא יכלול מבנים מודרניים עם גישה לעוגנים קיימים כמו היכל התרבות ויהנה מקרה למרכזי תחבורה ציבורית. 

 

פרויקט אורלוב-המכבים
הדמיית פרויקט אורלוב-המכבים - חלק מתכנית מתחם גאולה

בכוונת העירייה, שהתכנית תחיה את המקום המוזנח גם על ידי יצירת מקומות של בילוי ופנאי, בשילוב שטחים ירוקים, מה שיחזק מאוד את האטרקטיביות של המגורים בשולי מרכז העיר. בתכנון הוא להקים חצר מרכזית של בעלי מלאכה זעירה וחללי עבודה לאמנים, שבערב תהפוך לאיזור של בילוי ומופעים, דומה לנחלת בנימין בתל אביב. בנוסף בחצר תוכל לשמש לכנסים ואירועים בחלל הפתוח. 

לפי התכנית הארכיטקטונית, שהוצגה לעירייה באדיבות פרצוב ארכיטקטורה, בין החללים השונים נקבע תוואי מערך מבנים ציבורים, שטחים פתוחים, שבילי אופניים והליכה, שאמור להוות המשך למתחם התחנה המרכזית, שכפי שדיווחנו, עתיד לעבור מתיחת פנים בהשקעה של כ-450 מיליון שקל. מתחם התחנה יקום לצד תחנת הקו האדום של הרכבה הקלה.

מתחם גאולה בפתח תקווה - צמוד לרכבת הקלה
מתחם גאולה בפתח תקווה - צמוד לרכבת הקלה. שרטוט באדיבות - פרצוב ארכיטקטורה

המטרה - "מחיר מטרה" בסירקין

במקביל להתחדשות העירונית במרכז העיר, תושבי פתח תקווה לוטשים עיניים גם למה שהולך לקרות במזרח העיר, במיוחד בשכונת סירקין החדשה. העירייה מסרה היום כי נתח משמעותי מסך יחידות הדיור המוצעות במסגרת תכנית "מחיר מטרה", עבור תושבי פתח תקווה, ישוריין לתכנית סירקין. מדובר בבשורה משמעותית, במיוחד לזוגות צעירים, תושבי העיר, שיוכלו לרכוש דירה במחיר סבירים.

"אנחנו מבטיחים כי ההטבות שהמדינה מאפשרת בתכנית יופנו באופן משמעותי לתושבי פתח תקווה", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "נמשיך לפעול בנושא ולעשות כל שניתן כדי שתושבי העיר יזכו לקבל את המיטב בתכניות שהמדינה מקדמת באזור. בנוסף העירייה מקדמת בכל רחבי העיר תוכנית לקידום דיור מוזל גם במסגרת פרויקטים בקרקעות פרטיות במסגרת תוכנית של דיור ציבורי".

הדמיית שטח סירקין הקטנה - מתוך מצגת שהוצגה ב-2020 על ידי מועצת דרום השרון

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading