שלטי בחירות שלטי חוצות פתח תקווה צומת חצי חינם

למרות המלחמה: סופית – הבחירות המקומיות בפתח תקווה ייערכו ב-30 בינואר 2024

הקלפיות, שאמורות היו להיפתח ב-31.10.23, אך פתיחתן נדחתה עקב המלחמה, ייפתחו ביום שלישי בעוד שמונה שבועות בדיוק, כך אתמול הוחלט באופן סופי על ידי שר הפנים, משה ארבל. ההחלטה היא גורפת לכל הרשויות המקומיות בישראל, חוץ מ-14 רשויות בדרום ובצפון, שתושביהן פונו בעקבות הלחימה. על פי ההערכות, ראש העיר, רמי גרינברג, צפוי להיבחר לקדנציה נוספת.

ה-7 באוקטובר תפס את המערכת הפוליטית המקומית בפתח תקווה, בעיצומם של קמפיינים בחירות לראשות העיר ולנציגות במועצה. אלא שכבר באותו יום, היה ברור כי הבחירות שהיו מתוכננות לסוף אוקטובר, ייאלצו להידחות למועד מאוחר יותר. ב-23 באוקטובר הכנסת הודיעה על הדחייה, שאושרה בקריאה שנייה ושלישית לפחות עד ה-30 בינואר 2024.

שלט בחירות במרכז העיר
שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

למרות שחלק מהמעורבים בבחירות המקומיות בפתח תקווה צפו שפתיחת הקלפיות תידחה אף יותר, אתמול התקבלה ההודעה על כך כי המועד של ה-30 בינואר הוא סופי. מה שאומר, שבצל המלחמה, אנחנו צפויים לראות בקרוב את הקמפיינים חוזרים – למרות שהראש של כולם הוא פחות בפתח תקווה ויותר בעזה – בטח במצב בו עדיין מתנהלת לחימה, עדיין יש חטופים ועדיין יורים טילים – כמו היום. 

בניגוד לפתח תקווה וערים אחרות, ב-14 רשויות מקומיות, שפונו בדרום ובצפון ייקבע מועד אחר – החל מחמישה חודשים מהיום שבו תסתיים חזרת התושבים לביתם: אשכול, הגליל העליון, חוף אשקלון, מבואות חרמון, מטה אשר, מעלה יוסף, מרום גליל, שדות נגב, שער הנגב, מטולה, שלומי, ע'ג'ר, קריית שמונה ושדרות.

שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

הקמפיינים לבחירות פתח תקווה 2023, כאמור הופסקו ב-7 באוקטובר. עד אז, הרשימות והמועמדים עסקו במרץ בשכנוע התושבים להצביע עבורם – במסגרת כנסים מרובי קהל, הופעות בתקשורת, ראיונות וכמובן מלחמות שלטים – שנראות ילדותיות וזניחות לעומת המלחמה האמיתית המתנהלת בעזה עכשיו.

למי שצריך תזכורת, מול ראש העיר המכהן, רמי גרינברג, מתמודדים נכון להיום שניים: ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי – שלפי התחזיות לפני המלחמה, אין להם סיכוי רב נוכח האהדה לה זוכה גרינברג בקרב התושבים. הקרב האמיתי הוא דווקא ברשימות למועצה – שם עושה רושם שרשימת "התחדשות" של גרינברג, תקבל פייט חזק מ"מחויבים" הליברלית של אורי אהד, והרשימות של "אמת" (בראשות סרחיו גולצמן) ו"יש עתיד" (בראשות אדי קואז).    

שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

זה נראה כל כך רחוק: כנסי הבחירות של "התחדשות" ו"מחויבים"

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

היחידה הטקטית פתח תקווה

רכבי היחידה הטקטית ינציחו את שמות חללי "חרבות ברזל" תושבי פתח תקווה

היוזמה של עיריית פתח תקווה תחל לפעול בקרוב במסגרת חיזוק מערך הביטחון בעיר. היחידה הטקטית צפויה להרחיב את מערך הפעילות של אגף הביטחון בעירייה. היחידה תורכב מחמישה צוותים, כאשר כל צוות יסייר ברכב מבצעי, שיזוהה עם פעילות היחידה. סך הכל 15 מאבטחים חמושים, שיצטרפו בשעות הלילה לכ-30 אנשי אבטחה עירוניים. כאות זיכרון, הרכבים יישאו את שמותם של הנופלים במלחמה.

המשך קריאה »
מסעדת וינו חדשות 13

צפו: חדשות 13 הפתיעו את מסעדת וינו פ"ת, שנקלעה לקשיים בעקבות מילואים של הבעלים

כבר יותר משלושה חודשים, קובי יוסלביץ', הבעלים של מסעדת הבשרים ואולם האירועים שנמצא סמוך לאצטדיון "שלמה ביטוח", נמצא ON & OFF בעזה, כשהוא משאיר את העסק לטיפול העובדים והמשפחה. הכתב פז רובינזון, כתב השטח של תוכניתו של אמנון לוי, הגיע היום בהפתעה למסעדה לראות מה קורה – ועל הדרך היא גם קיבלה סוג של פרסום ארצי.

המשך קריאה »
טקס הסרת הלוט מאנדרטת פארק חרבות ברזל כפר גנים

חדש: פארק "חרבות ברזל" נחנך בשכונת כפר גנים בטקס בהשתתפות משפחות חללים

האירוע המרגש, בציון ט"ו בשבט, התקיים בפארק החדש ברח' ויצמן 44, המתפרש על שטח של כ-8 דונם, בו נשתלו כ-150 עצים מסוגים שונים. בפארק הוצבה אנדרטה עם שמות הנופלים מאז ה-7 באוקטובר, תושבי ותושבות העיר – או כאלו בעלי זיקה לעיר. במהלך הטקס נשאו דברים משפחותיהם של הנופלים והנרצחים תומר ברק, אסי אסאצ'אלו, רותי אקוני, ירין אפרים ואור מזרחי.

המשך קריאה »
אוריאל אביעד סילברמן

אבל כבד במושב נחלים ליד פתח תקווה: רס"ל סילברמן ז"ל נפל בקרב ברצועת עזה

רס"ל (מיל') אוריאל אביעד סילברמן, בן 23 ממושב נחלים מגדוד 7421 בחטיבת קרייתי (4), נפל בקרב בדרום רצועת עזה. כך הותר לפרסום הבוקר. פרטים לגבי מועד ההלוויה והשבעה – יפורסמו בהמשך. באירוע שבו נפל סילברמן, נפצעו באורח קשה קצין שריון במילואים ולוחם במילואים בגדוד 7421. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים ומשפחותיהם עודכנו.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading