שלטי בחירות שלטי חוצות פתח תקווה צומת חצי חינם

למרות המלחמה: סופית – הבחירות המקומיות בפתח תקווה ייערכו ב-30 בינואר 2024

הקלפיות, שאמורות היו להיפתח ב-31.10.23, אך פתיחתן נדחתה עקב המלחמה, ייפתחו ביום שלישי בעוד שמונה שבועות בדיוק, כך אתמול הוחלט באופן סופי על ידי שר הפנים, משה ארבל. ההחלטה היא גורפת לכל הרשויות המקומיות בישראל, חוץ מ-14 רשויות בדרום ובצפון, שתושביהן פונו בעקבות הלחימה. על פי ההערכות, ראש העיר, רמי גרינברג, צפוי להיבחר לקדנציה נוספת.

ה-7 באוקטובר תפס את המערכת הפוליטית המקומית בפתח תקווה, בעיצומם של קמפיינים בחירות לראשות העיר ולנציגות במועצה. אלא שכבר באותו יום, היה ברור כי הבחירות שהיו מתוכננות לסוף אוקטובר, ייאלצו להידחות למועד מאוחר יותר. ב-23 באוקטובר הכנסת הודיעה על הדחייה, שאושרה בקריאה שנייה ושלישית לפחות עד ה-30 בינואר 2024.

שלט בחירות במרכז העיר
שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

למרות שחלק מהמעורבים בבחירות המקומיות בפתח תקווה צפו שפתיחת הקלפיות תידחה אף יותר, אתמול התקבלה ההודעה על כך כי המועד של ה-30 בינואר הוא סופי. מה שאומר, שבצל המלחמה, אנחנו צפויים לראות בקרוב את הקמפיינים חוזרים – למרות שהראש של כולם הוא פחות בפתח תקווה ויותר בעזה – בטח במצב בו עדיין מתנהלת לחימה, עדיין יש חטופים ועדיין יורים טילים – כמו היום. 

בניגוד לפתח תקווה וערים אחרות, ב-14 רשויות מקומיות, שפונו בדרום ובצפון ייקבע מועד אחר – החל מחמישה חודשים מהיום שבו תסתיים חזרת התושבים לביתם: אשכול, הגליל העליון, חוף אשקלון, מבואות חרמון, מטה אשר, מעלה יוסף, מרום גליל, שדות נגב, שער הנגב, מטולה, שלומי, ע'ג'ר, קריית שמונה ושדרות.

שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

הקמפיינים לבחירות פתח תקווה 2023, כאמור הופסקו ב-7 באוקטובר. עד אז, הרשימות והמועמדים עסקו במרץ בשכנוע התושבים להצביע עבורם – במסגרת כנסים מרובי קהל, הופעות בתקשורת, ראיונות וכמובן מלחמות שלטים – שנראות ילדותיות וזניחות לעומת המלחמה האמיתית המתנהלת בעזה עכשיו.

למי שצריך תזכורת, מול ראש העיר המכהן, רמי גרינברג, מתמודדים נכון להיום שניים: ענת זנזורי וגנאדי בורשבסקי – שלפי התחזיות לפני המלחמה, אין להם סיכוי רב נוכח האהדה לה זוכה גרינברג בקרב התושבים. הקרב האמיתי הוא דווקא ברשימות למועצה – שם עושה רושם שרשימת "התחדשות" של גרינברג, תקבל פייט חזק מ"מחויבים" הליברלית של אורי אהד, והרשימות של "אמת" (בראשות סרחיו גולצמן) ו"יש עתיד" (בראשות אדי קואז).    

שלטי בחירות בצל שלטי מלחמה

זה נראה כל כך רחוק: כנסי הבחירות של "התחדשות" ו"מחויבים"

עוד ב-פתח תקווה במלחמה

נפילת רסיס בפתח תקווה

זה חוזר? לראשונה מאז סוף דצמבר: אזעקה בפ"ת. דיווח על נפילת רסיס

כמעט חצי שנה של הפוגע מה-21.12.24 – ושוב נשמעו אזעקות בעיר. האזעקות תפסו את מאות אלפי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר לא מוכנים ומופתעים והורגשה בהלה באיזורים המסחריים והעסקיים – שכבר מזמן חיו בשגרה, לפחות מההיבט הזה. האזעקות, שנשמעו בשרון, ברחבי גוש דן ובתל אביב – הם איתות חזק של החמאס, שיש לו את האפשרות לירות על ישראל. לא נרשמו נפגעים או נזקים. זוהי האזעקה ה-31 שנשמעה בעיר מאז ה-7.10

המשך קריאה »
בית יד לבנים כיום - עם פוסטר של כל החטופים

כ-200 לוחמי הנדסה קרבית עם משפחותיהם צפויים להגיע ב-29.5 ליום הוקרה ביד לבנים

מארגני האירוע, המתקיים בשיתוף עיריית פתח תקווה, מחפשים מתנדבים, שיעזרו בהקמה, בשינוע ובתפעול. האירוע צפוי להתחיל בשעה 14:00 בגן החי הסמוך לפארק וב-16:00 יתקיים טקס צבאי בפארק, שיכלול גם הפנינג לילדי הלוחמים, מתחם פרא רפואי עם טובי המטפלים, ביניהם ד"ר להבית אקרמן, ולבסוף ארוחת ערב ומסיבה עם שולחנות משחק, DJ ומנטליסט.

המשך קריאה »

מזעזעים את הקבינט: התפרסם סרטון החטיפה של דניאלה גלבוע מפתח תקווה וחברותיה לבסיס

גלבוע הפתח תקוואית, יחד עם עוד ארבע מחברותיה לבסיס – לירי אלבג, אגם ברגר, קרינה ארייב ונעמה לוי – נחטפו ב-7 באוקטובר מנחל עוז לרצועת עזה. הסרטון נמצא אצל המשפחות כבר זמה מה, אך רק עכשיו הם החליטו לאשר את הפרסום (הלא מצונזר), על מנת לזעזע את העולם ובעיקר להפעיל לחץ על הממשלה לקדם עסקת חטופים. אורלי, אמה של דניאלה: "בסרט הכי נורא לא חשבתי שאראה בעתה כזאת בעיניים שלה".

המשך קריאה »
עומר קביליו

הובא למנוחות עומר קביליו מפ"ת שנהרג בתאונת דרכים בדרך לפעילות מבצעית

זה לא נגמר. לאחר הבשורה הקשה על נפילתם של הפתח תקוואים לירון יצחק ועירא יאיר גיספן זכרונם לברכה, התבשרנו היום על אבידה נוספת של בן עיר. בדקות האחרונות הסתיימה הלוויתו של קביליו, בחלקה הצבאית בסגולה, כשמאות בני משפחה וחברים חלקו לו כבוד אחרון. התאונה אירעה כשקביליו נסע על אופנועו בדרך לבסיס. המשפחה תשב שבעה ברחוב שפרינצק 24 בשכונת אחדות.

המשך קריאה »