אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

כפי שדיווחנו לפני כחודש, על פי נתוני הלמ"ס, בשנה שעברה החלו להיבנות כמעט 1500 דירות חדשות, שזה ב-183% יותר מה-501 שנבנו ב-2020 (כזכור, שנת הקורונה). על פניו, מדובר בזינוק מרשים והתפתחות הבנייה למגורים, בין אם מדובר בפרויקטים של התחדשות עירונית או בין עם פרויקטים חדשים, אכן ניכרת בכל רחבי העיר.

צפו: פרויקט פאירברג-ברנדה

אך למרות הנתונים האופטימיים, לדברי אהרון דינוביץ, יו"ר איגוד הקבלנים והבונים בפתח תקווה, הקצב צריך להיות הרבה יותר גבוה, על מנת לעמוד בביקוש למגורים שהעיר צפויה לחוות בשנים הקרובות. גם עקב הגידול הטבעי וגם נוכח ריבוי העסקים ומקומות התעסוקה החדשים שצפויים לקום בעיר ולמשוך אליהם עשרות אלפי עובדים, שיעדיפו להעתיק את מגוריהם לפתח תקווה.

"הפרויקטים מתקדמים באיטיות בפתח תקווה, כפי שזה קורה ברשויות האחרות", מעיד דינוביץ. "הרגולציה של המדינה היא קשה בכל מה שקשור בחוק התכנון והבניה בישראל. על מנת לעמוד בקצב ריבוי האוכלוסיה, שצפויה להגיע לחצי מיליון בשנת 2040, פתח תקווה זקוקה למינימום 2000 יחידות דיור חדשות בממוצע לשנה, כך שב-20 שנה הבאות, יקומו בעיר 40 אלף דירות, שיוכלו לאכלס עוד 200 אלף נפש".

לדברי דינוביץ, מתוך 40 אלף הדירות החדשות, חצי מתוכן יוקמו מפרויקטים של התחדשות עירונית, 12 אלף משכונת סירקין והיתרה מתוכניות אחרות. "איפה בדיוק תגור האוכלוסיה החדשה, יגורו אם כמות התחלות הבנייה מסתכמות בכ-1,500 בשנה? לוקח להוציא היתר בנייה בישראל בין 3 ל-5 שנים, זה קצב לא מספק בכלל והרשות המקומית והמדינה חייבות לתת על כך את הדעת", סיכם.

צפו: אירוע הריסה חזון איש 12

עוד בפתח תקווה

מגדל רבוע כחול נדל"ן פתח תקווה - הדמיה על השטח

יש שכן ל"גלובל טאוורס": רבוע כחול נדל"ן רוכשת מגדל משרדים צמוד ב-377 מיליון ש"ח

חברת הנדל"ן, השייכת לקונצרן "אלון רבוע כחול", תהיה הבעלים של המגדל, הצפוי להתנשא לגובה של 24 קומות בשטח כולל של כ-37 אלף מ"ר (משרדים ומסחר) ולהתאכלס באלפי עובדים ב-2025. גם היא, כמו היזמים של מתחם ביג ולנדרובר הסמוכים, בונה על התנופה העסקית והמסחרית הצפויה בצומת ז'בוטינסקי-משה דיין-רבין, בו יעבור הקו אדום של הרכבת הקלה.

המשך קריאה »
אינטרגרין 3 - פתח תקווה

אינטרגרין 3 לא עוצרת בירוק: 3 קומות על 6000 מ"ר בדרך לאכלוס. צפו מבפנים

הועדה המקומית לתכנון ובנייה בפתח תקווה הוציאה השבוע היתר בניית הרחבה למבנה המודרני ברח' יגיע כפיים פינת ישראל פוקס.. חברת הנדל"ן, שבבעלותה עוד שני מבנים סמוכים בקריית אריה, מבצעת את ההרחבה בשיטת בנייה ייחודית, על ידי פיצול קומות גבוהות וללא תוספות קומות מעל המבנה. המנכ"ל דרזנר: "הביקוש למשרדי הייטק בפתח תקווה רק הולך וגדל".

המשך קריאה »
חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל