אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

כפי שדיווחנו לפני כחודש, על פי נתוני הלמ"ס, בשנה שעברה החלו להיבנות כמעט 1500 דירות חדשות, שזה ב-183% יותר מה-501 שנבנו ב-2020 (כזכור, שנת הקורונה). על פניו, מדובר בזינוק מרשים והתפתחות הבנייה למגורים, בין אם מדובר בפרויקטים של התחדשות עירונית או בין עם פרויקטים חדשים, אכן ניכרת בכל רחבי העיר.

צפו: פרויקט פאירברג-ברנדה

אך למרות הנתונים האופטימיים, לדברי אהרון דינוביץ, יו"ר איגוד הקבלנים והבונים בפתח תקווה, הקצב צריך להיות הרבה יותר גבוה, על מנת לעמוד בביקוש למגורים שהעיר צפויה לחוות בשנים הקרובות. גם עקב הגידול הטבעי וגם נוכח ריבוי העסקים ומקומות התעסוקה החדשים שצפויים לקום בעיר ולמשוך אליהם עשרות אלפי עובדים, שיעדיפו להעתיק את מגוריהם לפתח תקווה.

"הפרויקטים מתקדמים באיטיות בפתח תקווה, כפי שזה קורה ברשויות האחרות", מעיד דינוביץ. "הרגולציה של המדינה היא קשה בכל מה שקשור בחוק התכנון והבניה בישראל. על מנת לעמוד בקצב ריבוי האוכלוסיה, שצפויה להגיע לחצי מיליון בשנת 2040, פתח תקווה זקוקה למינימום 2000 יחידות דיור חדשות בממוצע לשנה, כך שב-20 שנה הבאות, יקומו בעיר 40 אלף דירות, שיוכלו לאכלס עוד 200 אלף נפש".

לדברי דינוביץ, מתוך 40 אלף הדירות החדשות, חצי מתוכן יוקמו מפרויקטים של התחדשות עירונית, 12 אלף משכונת סירקין והיתרה מתוכניות אחרות. "איפה בדיוק תגור האוכלוסיה החדשה, יגורו אם כמות התחלות הבנייה מסתכמות בכ-1,500 בשנה? לוקח להוציא היתר בנייה בישראל בין 3 ל-5 שנים, זה קצב לא מספק בכלל והרשות המקומית והמדינה חייבות לתת על כך את הדעת", סיכם.

צפו: אירוע הריסה חזון איש 12

עוד ב-נדלן

דירות חדשות בפסגת הדר פתח תקווה

מחפשים דירה חדשה בפ"ת? בפסגת הדר מחכים למאות דיירים חדשים החל מ-2025

השכונה החדשה, הגובלת בגבעת שמואל, חווה תנופת בנייה, המקבלת ביטוי עם שבעה פרויקטים אייקוניים של מבני מגורים ענקיים, הנמצאים כרגע בשלבים שונים: מגדל האקדמיה של ח. מיתר, Y-GARDEN ו-Y-PREMIUM של יעקבי יוניברסל, "גרופית בפסגה" של גרופית, NEARO של שבירו, SOPHY של גיא & דורון לוי ו-IDOL של קטה גרופ. היכן עוד נותרו דירות ואיפה תמצאו את המחירים האטרקטיביים?

המשך קריאה »
יצחק שדה 1-19 פתח תקווה

מה קורה ביצחק שדה 1-19 פתח תקווה? ביקור מגלה צורך דחוף בהתחדשות עירונית

אם רציתם לראות פער מוחשי ברמת מגורים בפתח תקווה בין השכונות החדשות לשכונות הישנות של העיר, כדאי לכם לבקר בתחילת הרחוב הראשי של רמת ורבר במספרים האי-זוגיים. לטענת חלק מהדיירים, יש שם חריגות בנייה לא חוקיות, דירות מפוצלות ללא אישור, תוך הפקעת שטח ציבורי, זאת לצד הזנחה של ניקיון.

המשך קריאה »
פרויקט רח' ח"ן 8-10 פתח תקווה קטה גרופ

קטה גרופ ישקיעו כ-110 מיליון ש"ח בהתחדשות עירונית בח"ן 8-10 פתח תקווה

אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר, התקיים אתמול בנוכחות אנשי חברת הנדל"ן המוכרת בעיר, דיירים, תושבים ועורכי הדין המלווים את הפרויקט. במסגרת האירוע החלה הריסת 32 דירות שאיכלסו שני בניינים ישנים ומוזנחים, בני כ-50 שנה, שבמקומם צפויים לקום 2 בנייני מגורים חדישים ומודרניים בני 9 קומות כל אחד, שיאכלסו 96 דירות. צפי אכלוס: 2027. 95% מהדירות כבר נמכרו. מחירי הדירות בפנים.

המשך קריאה »
וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading