אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

כפי שדיווחנו לפני כחודש, על פי נתוני הלמ"ס, בשנה שעברה החלו להיבנות כמעט 1500 דירות חדשות, שזה ב-183% יותר מה-501 שנבנו ב-2020 (כזכור, שנת הקורונה). על פניו, מדובר בזינוק מרשים והתפתחות הבנייה למגורים, בין אם מדובר בפרויקטים של התחדשות עירונית או בין עם פרויקטים חדשים, אכן ניכרת בכל רחבי העיר.

צפו: פרויקט פאירברג-ברנדה

אך למרות הנתונים האופטימיים, לדברי אהרון דינוביץ, יו"ר איגוד הקבלנים והבונים בפתח תקווה, הקצב צריך להיות הרבה יותר גבוה, על מנת לעמוד בביקוש למגורים שהעיר צפויה לחוות בשנים הקרובות. גם עקב הגידול הטבעי וגם נוכח ריבוי העסקים ומקומות התעסוקה החדשים שצפויים לקום בעיר ולמשוך אליהם עשרות אלפי עובדים, שיעדיפו להעתיק את מגוריהם לפתח תקווה.

"הפרויקטים מתקדמים באיטיות בפתח תקווה, כפי שזה קורה ברשויות האחרות", מעיד דינוביץ. "הרגולציה של המדינה היא קשה בכל מה שקשור בחוק התכנון והבניה בישראל. על מנת לעמוד בקצב ריבוי האוכלוסיה, שצפויה להגיע לחצי מיליון בשנת 2040, פתח תקווה זקוקה למינימום 2000 יחידות דיור חדשות בממוצע לשנה, כך שב-20 שנה הבאות, יקומו בעיר 40 אלף דירות, שיוכלו לאכלס עוד 200 אלף נפש".

לדברי דינוביץ, מתוך 40 אלף הדירות החדשות, חצי מתוכן יוקמו מפרויקטים של התחדשות עירונית, 12 אלף משכונת סירקין והיתרה מתוכניות אחרות. "איפה בדיוק תגור האוכלוסיה החדשה, יגורו אם כמות התחלות הבנייה מסתכמות בכ-1,500 בשנה? לוקח להוציא היתר בנייה בישראל בין 3 ל-5 שנים, זה קצב לא מספק בכלל והרשות המקומית והמדינה חייבות לתת על כך את הדעת", סיכם.

צפו: אירוע הריסה חזון איש 12

עוד ב-נדלן

קטה גרופ סלנט 57-59 פתח תקווה

מתחדשים במרכז: פרויקט סלנט 57-59 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה

באחד הרחובות המתחדשים ביותר במרכז העיר, יקום בעוד שנתיים-שלוש בניין מגורים מודרני בן תשע קומות עם 54 דירות חדשות, שייבנה במקום שני בניינים ישנים ומוזנחים עם 18 דירות, שנהרסו בשבוע שעבר באירוע חגיגי. עלות הפרויקט מוערכת ב-75 מיליון ש"ח. "בימים אלה במיוחד, יש דחיפות של פרויקטי התחדשות עירונית, שהם פתרון מציל חיים עבור אוכלוסיית ישראל", נמסר מקטה.

המשך קריאה »
איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading