הרכבת הקלה עוקפת את הפקקים בציר ז'בוטינסקי - חבל שהיא עדיין ריקה מנוסעים

אופטימיות בפתח תקווה: הקו האדום של הרכבת הקלה כנראה יתחיל לפעול באפריל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

אחרי שמועד הפתיחה המקורי, נובמבר 22, כבר חלף מזמן ואחרי שהצפי לדחייה נקבע ליוני 23, היום כבר אפשר להיות אופטימיים יותר. אם השלב האחרון בבדיקות של חברת נת"ע, לפני העברת המערכת בעוד כשבועיים ל"תבל מטרו", יעבור בלי תקלות, השקת הרכבת צפויה להתרחש כנראה מיד אחרי פסח, בין ה-13.4 ל-16.4 – ואז יהיה אפשר להכריז שהמהפכה התחבורתית בעיר באמת התחילה.

כל מי שמעורב בקהילה העסקית של פתח תקווה, יודע שכל יום בו הרכבת הקלה אינה פועלת (ואנחנו לא מדברים על ה"טסטים"), מגלם בתוכו הפסד כספי אדיר, שהבסיס שלו הוא בעיקר הזמן, שאינו נחסך, עבור כל מי שמגיע לעבוד בעיר בתחבורה ציבורית או במכונית – ושהיה יכול לעשות זאת הרבה יותר מהר על ה"קו האדום". מכאן, הקשר ההדוק בין הפעלת הרכבת הקלה להתפתחות העסקית של העיר.

הרכבת הקלה - עוד נסיעת מבחן בפתח תקווה

ברבעון הראשון של 2023 זה כבר לא יקרה

עדיין קשה להאמין שאנחנו אוטוטו נוגעים בתאריך היעד הנכסף, שנקבע אי שם באוגוסט 2015, אז החלו העבודות של הקו האדום, עם הפיצוץ ההסטורי של "גשר מעריב" בתל אביב. מאז שהתחלנו לסקר את העסקים בפתח תקווה, כל הגורמים המוסמכים נקבו די בביטחון בתאריך ההשקה של נובמבר 2022, אלא שכבר בסוף ספטמבר האחרון, דיווחנו לכם, שלא יהיה ניתן לעמוד ביעד.

לפני קצת יותר מחודש פרסמנו את דבריו של חיים גליק, מנכ"ל נת"ע שאמר בכנס כי "אם נקבל תוך 3 ימים אינדיקציה לנסיעה בטוחה, הרכבת תיסע ברבעון הראשון של 2023". בסופו של דבר האינדיקציה לא התקבלה והרבעון הראשון כנראה יחלוף מבלי שתיסע הרכבת.

אלא שבתחילת ינואר החל השלב האחרון בבדיקות של נת"ע, כשמערכת איתות חדשה הותקנה במסילה של הקו האדום, שאמורה לפתור את התקלה במערכת הבלימה שגרמה לדחיית פתיחתו. השלב הבא הוא העברת המערכת בעוד כשבועיים ל"תבל מטרו", חברת הבת של אגד, שצפויה להפעיל את הקו לאחר פתיחתו.

תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה מבת ים לפתח תקווה - 34 תחנות

רשמו ביומנים: 13.4 או 16.4 (בלי נדר)

לפי גורמים בנת"ע, התקלות שגרמו לעיכוב בפתיחת הקו (בעיקר בטיחותיות), באו על פתרונן, וכעת תצטרך לפעול הרכבת הקלה ללא תקלות מהותיות במשך כחודשיים, לפני שהמפעילה תוכל להגיש למשרד התחבורה בקשת אישור להפעלת הקו האדום. זה מביא אותנו לתחילת אפריל ולחג הפסח שיחל ב-5.4. מטבע הדברים, הרכבת לא תתחיל לפעול בחול המועד ולכן תאריך היעד הנראה באופק הוא ה-13.4 (יום חמישי), או 16.4 (יום ראשון).

הרכבת הקלה בקו האדום תצא מהתחנה המרכזית בפתח-תקווה, לאורך בני ברק ורמת גן, תמשיך בתל אביב-יפו ותסיים בבת ים – וכמובן תעשה גם את הכיוון ההפוך. היא תעבור ב-12 תחנות, כשחמש מהן תת-קרקעיות והשאר במפלס הקרקע. בפתח תקווה היא צפויה לעצור בתחנה מרכזית פתח תקווה, פינסקר, קרול, דנקנר, בילינסון, שחם, שנקר וקריית אריה.

לפי ההערכות יתבצעו בקו הזה מדי יום לא פחות מ-250 אלף נסיעות ומשך זמן נסיעה מאלנבי תל אביב למגדלי ב.ס.ר, צפוי להיות כ-25 דקות. שעות השיא התכנון הוא שתעבור רכבת כל דקה וחצי בתחנות התת-קרקעיות וכל שלוש דקות בתחנות העיליות. בשאר היום התדירות תפחת והרכבת תעבור במרווחי זמן גדולים יותר.

מבט מלמעלה - הקו האדום של הרכשת הקלה בנסיעת מבחן על ציר ז'בוטינסקי
מבט מלמעלה - הקו האדום של הרכשת הקלה בנסיעת מבחן על ציר ז'בוטינסקי

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading