פרויקט HOPE TOWN הופטאון פתח תקווה

נחתם הסכם השכרה ענק לפרויקט Hope Town (הופטאון) פתח תקווה בשווי 180 מיליון ש"ח

למרות הפרסום בשבוע שעבר בכלכליסט, לפיו טרם נמצאו שוכרים לבניין, הכולל 40 אלף מ"ר משרדים על פני 13 קומות, מיד לאחר מכן דיווחה היזמית "שלמה נדל"ן", ששותפה בפרויקט עם קבוצת רוגובין, לבורסה על עסקה משמעותית מאוד: השכרת 12,500 מ"ר עילי וכ-300 מקומות חנייה ל-ECI ישראל ב-16 מיליון ש"ח לשנה. צפי אכלוס: עד סוף 2024. צפו בתמונות מהשטח.

על פרויקט הופטאון (Hope Town) פתח תקווה כתבנו לראשונה לפני כמעט שנתיים (ינואר 2022), כשהוא עוד היה בשלבי הבנייה הראשונים. היום, לאחר שכמעט כל השלד נבנה, אפשר יהיה להעריך שבעוד שנה-שנתיים יעבדו במבנה המודרני, שנמצא על פינת הפסגות-יגיע כפיים, מאות עובדים. בתמונות העדכניות רואים את התקדמות הפרויקט, לאחר שכל הקומות נבנו וכבר יש חיפויים על הקירות החיצוניים.

תמונות עדכניות מהפרויקט (מתוך טיקטוק פתח תקווה NEWS)

@ptnews.tiktok

פרויקט הופטאון פתח תקווה

♬ Sunrise - Official Sound Studio
הדיווח לבורסה של חברת "שלמה נדל"ן". עסקת ענק

התרגזו על העיתוי​

הכתבה בכלכליסט קצת הרגיזה את שתי החברות היזמיות של הפרויקט – במיוחד בגלל העיתוי – רגע לפני שדווח לבורסה לניירות ערך על עסקת בענק, שצפויה רק היא לסגור, לסגור אכלוס של כ-4 קומות – כמעט שליש מהמבנה. גורמים ב"שלמה נדל"ן" עמם שוחחנו, סירבו לגלות את שם החברה מטעמי סודיות, אך מדובר בשם מותג גדול ומוכר בתעשיית ההייטק הבינלאומית, שצפוי לעבור לפתח תקווה מעיר אחרת.

 

הדמיית פרויקט Hope Town פתח תקווה

לפי הכתבה הפרויקט, עליית הריבית, ההאטה בהייטק ועודף היצע המשרדים בפתח תקווה, פוגעים בפרויקט Hope Town, שזה אולי נכון, אבל זה המצב עם כל הנדל"ן המשרדי החדש בעיר, במיוחד במבנים עם סטנדרט גבוה, שמושכרים או נמכרים לחברות גדולות, לפי קומות (כלומר, מינימום קומה להשכרה). גם העובדה שהרכבת הקלה החלה לעבור והמחירים לפני ואחרי מעטפת עם כמעט שליש (!) מאיזורי הביקוש בתל אביב.

ישראל רייף, מנכ"ל "שלמה נדל"ן - על רקע הפרויקט
ישראל רייף, מנכ"ל "שלמה נדל"ן - על רקע הפרויקט

יו״ר שלמה נדל״ן, ישראל רייף, אמר היום כי ״חתימת הסכם שכירות העוגן הראשון בפארק התעסוקה המתקדם Hope Town עם חברת הייטק בינלאומית מובילה הינה יריית הפתיחה שלנו בשיווק הפרויקט. אנו מאמינים בפרויקט שנבנה בסטנדרטים המחמירים ביותר ובפוטנציאל הענק הגלום בקריית אריה״.

11 שנים, 16 מיליון לשנה

לפי כלכליסט, זאת הפעם הרביעית בתוך שנה שבנק לאומי דחה את המועד לבחינת קצב החתימה על חוזי שכירות בפרויקט בקריית אריה, מה שחייב את שתי החברות, שלמה נדל"ן וקבוצת רוגובין, להכניס את היד אל הכיס. "דווקא בשבועות האחרונים אנחנו רואים התעוררות ועניין סביב הפרויקט – ולראייה, ההסכם שנחתם", מסר גורם בקרב היזמיות. "התהליכים מול השוכרים מאתגרים, כי אנחנו מחפשים עסקאות של מספר קומות לטווח ארוך".

לפי העסקה שדווחה, תקופת השכירות תחל לאחר השלמת הקמתו של הפרויקט, הצפויה במהלך הרבעון השי של שנת 2024, תימשך 11 שנים (כולל אופציה של השוכרת לקיצור תקופת השכירות כגד השבת חלק יחסי מעלות ההשקעה במושכר). כמו כן, לשוכרת אופציה נוספת להארכת תקופת השכירות בחמש שנים נוספות. דמי השכירות השנתיים הממוצעים שתשלם השוכרת הינם בסך של כ-16 מיליון ש"ח בשנה.

הדמיית פרויקט הופטאון פתח תקווה. 40 אלף מ"ר משרדים, 13 קומות
הדמיית פרויקט הופטאון פתח תקווה. 40 אלף מ"ר משרדים, 13 קומות

"פתח תקווה לא בבעיה. יש כעת ביקוש ל-130 אלף מ"ר"

בכתבה שהתפרסמה בכלכליסט גם תואר המצב הכללי של היצע וביקוש הנדל"ן המשרדי בפתח תקווה. זה לא סוד שבעיר נמצאים בשלבים שונים של בנייה ולפני אכלוס למעלה מ-10 פרויקטים משרדיים משמעותיים (של מעל 10,000 מ"ר) – וזה עוד בזמן שפרויקטים גדולים כמו ב.ס.ר סיטי (כ-30 אחוז אכלוס) וחוגי ONE (כ-10 אחוז אכלוס) – עדיין רוב שטחם נותר ריק. לפי הסקר; שבדק 20 בניינים בפתח תקווה – אחוז האכלוס עומד על 70.6% – הנמוך ביותר מכל ערי המרכז שנבדקו (ללא תל אביב).

גורמים בשוק הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה דווקא משדרים אופטימיות. "פתח תקווה בבעיה? ממש לא", אומרת לנו שרית יצחקוב, מנכ״לית Colliers Israel, השלוחה הישראלית של חברה בינלאומית, העוסקת בליווי חברות רב-לאומיות בתחום הנדל״ן המסחרי. "לפי הנתונים שיש לנו, קיימים משאים ומתנים לגבי כ-130 אלף מ"ר רק בפתח תקווה. רואים עלייה בביקושים מרגע השקת הרכבת הקלה. בנוסף, המחירים של המשרדים בפתח תקווה אטרקטיביים".

שרית יצחקוב, מנכ״לית Colliers Israel
שרית יצחקוב, מנכ״לית Colliers Israel

ממנהלת העסקים וההייטק של העירייה, נמסר דרך הדוברות כי "פתח תקווה התברכה בשלושה אזורי תעשייה גדולים ומשגשגים – הנמצאים כל העת בתנופת פיתוח התואמים את הביקוש הרב. אזורי התעשייה נמצאים בסמוך לצירי תנועה מרכזיים, תחנות רכבת ישראל ותחנות הרכבת הקלה. אין להשליך ממקרה ספציפי זה שעולה בכתבה, על המתרחש באזורי העסקים בעיר. בנוסף, ככל הנראה קיימים גם אתגרים שונים שהינם אתגרים לאומיים המשפיעים גם במקרה זה – ואין ספק כי גם הם תופעה חולפת".

מדיה: באדיבות היזמים
מיקום פרויקט הופטאון פתח תקווה

פרויקט Hope Town הופטאון פתח תקווה על המפה

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

צפו באירוע ההריסה של פרויקט "הדרים הירוקה" בצלח שלום עמישב פתח תקווה (וידאו)

עשרות אנשים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי עירייה, דיירים וקהל סקרנים של תושבי השכונה הגיעו לפארק, הסמוך לפרויקט, ברחוב מבנים 27 עד 33. ארבעה מבני רכבת ישנים ומוזנחים עם 16 דירות, אמורים להפוך תוך שנתיים-שלוש לשני מגדלי מגורים חדישים ומודרניים של תשע קומות כל אחד – בפרויקט פינוי -בינוי שטרם נראה בשכונות מזרח העיר. "הפרויקט יהפוך את השכונה", אמרו לנו דיירים.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading