הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי

פרויקט שבט דן של בינו נדל"ן בעמישב פתח תקווה בדרך למימוש – מולאו התנאים להפקדה

עיריית פתח תקווה דיווחה היום על עוד צעד בהתחדשות העירונית של השכונה הותיקה במזרח העיר. מדובר על תכנית המשתרעת על שטח של כ-17.7 דונם, בין הרחובות טבריה, צפת, שבט גד ושבט דן. הפרויקט יכלול שני מתחמים: בראשון יהרסו 45 דירות ישנות ויבנו 172 חדשות. בשני צפויים להקים 48 דירות חדשות ושטח מסחרי בבעלות רמ"י. הערכה: טרקטורים יעלו על הקרקע בעוד שנה וחצי.

רק לפני כשבוע פרסמנו כאן על ההתקדמות עם פרויקט ההתחדשות העירונית של קבוצת חג'ג' ברח' צלח שלום, בשכונת עמישב – והיום התבשרנו כי עוד פרויקט מתקדם בדרך להריסה ובנייה: פרויקט שבט דן של בינו נדל"ן. על ההתקדמות בפרויקט שבט דן עמישב בישרנו כבר לפני כמעט שנה (פברואר 2023), כשהוא הוגש להפקדה. כעת, הודיעה הועדה המחוזית לתכנון ובנייה – כי מולאו כל התנאים להפקדה לקראת היתר בנייה – זאת במידה ולא יהיו עיכובים עם התנגדויות.

תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה
תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה

מעברה בשנות ה-50. מגדלי ענק ב-2030

פרויקט שבט דן עמישב יכלול יחד לא פחות מ-220 יחידות דיור. לפי התכנון, צפויים לקום שני מגדלי מגורים מודרניים בני 25 קומות עם שטח מסחרי למטה ובניין נוסף, השייך לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בן 14 קומות. "התחדשות עירונית בשכונת עמישב היא הכרחית", אומר קובי פרץ, הבעלים של בינו נדל"ן.

פרץ מוסיף ש"שכונת עמישב, שפעם הייתה מעברה, תעבור שינוי משמעותי, שנועד לשיפור איכות תושבי השכונה בבניינים חדשים הכוללים ממ"ד, מרפסת שמש וחניה תת קרקעית. ההתחדשות צפויה להביא לשכונה אוכלוסיות חדשות וחזקות ומגוונות. אני מעריך שלאחר אישור התב"ע, ייקח עוד שנה וחצי להוצאת ההיתרי בניה ותחילת ביצוע".

הערכה: כ-5000 דיירים חדשים בעמישב בשלושה פרויקטים

לבינו נדל"ן כבר יש שלושה פרויקטים פינוי-בינוי משמעותיים בשכונת עמישב. בנוסף לפרויקט שבט דן, חברת הנדל"ן גם מקדמת פרויקטים ברחובות צלח שלום (בהמשך לפרויקט של חג'ג') עם 202 יחידות דיור וגם בעזרא ונחמיה עם 175 יחידות דיור. יחד עם הפרויקט של שבט דן מדובר בהיקף ענק של כמעט 600 יחידות דיור. הפרויקט של קבוצת חג'ג' כולל 734 יחידות דיור – שזה אומר למעלה מ-1330 דירות חדשות שצפויות לקום בעמישב בפרויקטים האלה – עד 2030. המשמעות: כ-5000 דיירים חדשים (וגם ישנים) בשכונה.

כמות כזאת של תושבים חדשים מחייבת תמיכה תשתיתית של מוסדות ציבוריים (חינוך ובריאות) – וכמובן גם תשתית תחבורתית. לשם כך, בתחום פרויקט שבט דן מוצעים שטחים למוסדות ציבור ושטח ציבורי פתוח שאמור ליצור חיבוריות לשכונה. כמו כן, התכנית מציעה, כאמור, שטחי מסחר בקומת הקרקע של מבני המגורים.

יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב
יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב

גרינברג: נדאג לתשתיות

"ההתחדשות בשכונות הוותיקות ובשכונת עמישב, שסובלת ממבנים באיכות ירודה שנבנו בשנות ה-50 – מחוייבת במציאות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "ההתדשות העירונית תבטיח איכות חיים טובה יותר לתושבי השכונות ומבנים בטיחותיים. במקביל לקידום ההתחדשות, אנחנו פועלים ליצירת תשתיות תומכות, כמו, הקמת מבני ציבור ופארקים ותשתיות תחבורה".


גרינברג הוסיף כי בכל העיר ובפרט באזור מזרח העיר, צפויים להשקיע מאות מיליוני שקלים בכבישים חדשים שיחוברו לצירים הראשיים בכל המרחב. "אנחנו מחוייבים לתושבי השכונות הוותיקות ונמשיך לחדש את העיר בכל ההיבטים הנדרשים", מסר.

עוד ב-נדלן

סוף רוטשילד הריסה קטה גרופ

סוף רוטשילד פתח תקווה: אירוע של קטה גרופ הסתיים בהריסת 6 מבנים (וידאו)

עשרות רבות של אנשים הגיעו לאירוע הריסה נוצץ של חברת הנדל"ן הכי מוכרת בעיר. במסגרת הפרויקט, הורסים 6 בניינים ישנים ומוזנחים ברחוב רוטשילד 156 ו-158, אלונים 4 ו-6 ויהוד 4 ו-6 ומקימים במקומם 4 בנייני מגורים חדשים ומודרנים. באירוע נכחו אנשי החברה בראשות היזם גיל קטה, דוד חג'ג' ממנהלת כרמים להתחדשות עירונית ודיירים הגרים במבנים שנהרסו. צפי אכלוס: 2026.

המשך קריאה »

משמרים ומקימים ברח' חובבי ציון פתח תקווה: אושרה להפקדה תכנית "בית הדפוס"

הרחוב המרכזי במרכז העיר הישן צפוי לעבור בקרוב מתיחת פנים במספרים 12 ו-14. במסגרת הפרויקט, גם יוקם בשטח התכנית בניין מגורים חדש בשטח של כ-900 מ"ר בן 6 קומות עם 30 יחידות דיור, שיכלול גם חניון תת קרקעי. בנוסף, יבוצעו עבודות שימור במבנה בית הדפוס ההיסטורי ובשני מבנים הסטוריים נוספים: בית חלבנה ניידיץ ובית פישצנר. התכנית תשמר גם את עצי האקליפטוס הוותיקים שנמצאים בסמוך לבית הדפוס.

המשך קריאה »
כאן הוקם לאונג' עופר פתח תקווה

270 מיליון ש"ח: מליסרון דיווחה על 4 חוזי ענק של השכרת משרדים בפתח תקווה

קבוצת הנדל"ן המסחרי הציבורית, שבבעלותה פארקי ההייטק, עופר EAST & WEST, סגרה עם פתיחת 2024 על המשך חוזי השכרה של כ-30 אלף מ"ר שטחי משרדים מול החברות Nanox ,Kyndryl, פלאפון ו-Marvell. מליסרון הצליחה לשמר את החברות במתחם שלה, זאת למרות התחרות ההולכת והגוברת בשוק נדל"ן המשרדים בפתח תקווה. החוזים כוללים גם תקופות אופציות להמשך.

המשך קריאה »
אורלוב 31 פתח תקווה - לפני אחרי

צפו: אורלוב 31 פתח תקווה של קטה גרופ אחרי שלב ההריסה. מה יהיה בבניין החדש?

חברת הנדל"ן, לה יש כיום תשעה פרויקטים משווקים בעיר, מעלה הילוך עם פרויקט התחדשות עירונית נוסף, לאחר שנהרס הבניין הישן והמוזנח בן ה-60 בשכונת קרול, כשבמקומו צפוי לקום בעוד כ-3-4 שנים, בניין מגורים חדש ומודרני בן 9 קומות עם 36 יחידות דיור. האטרקטיביות של הפרויקט נשענת על הלוקיישן – מרחק הליכה של דקה מתחנת הרכבת הקלה של פינסקר.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading