הדמיה של מתחם שבט דן. באדיבות: משרד אדריכלים סיטי-בי

פרויקט שבט דן של בינו נדל"ן בעמישב פתח תקווה בדרך למימוש – מולאו התנאים להפקדה

עיריית פתח תקווה דיווחה היום על עוד צעד בהתחדשות העירונית של השכונה הותיקה במזרח העיר. מדובר על תכנית המשתרעת על שטח של כ-17.7 דונם, בין הרחובות טבריה, צפת, שבט גד ושבט דן. הפרויקט יכלול שני מתחמים: בראשון יהרסו 45 דירות ישנות ויבנו 172 חדשות. בשני צפויים להקים 48 דירות חדשות ושטח מסחרי בבעלות רמ"י. הערכה: טרקטורים יעלו על הקרקע בעוד שנה וחצי.

רק לפני כשבוע פרסמנו כאן על ההתקדמות עם פרויקט ההתחדשות העירונית של קבוצת חג'ג' ברח' צלח שלום, בשכונת עמישב – והיום התבשרנו כי עוד פרויקט מתקדם בדרך להריסה ובנייה: פרויקט שבט דן של בינו נדל"ן. על ההתקדמות בפרויקט שבט דן עמישב בישרנו כבר לפני כמעט שנה (פברואר 2023), כשהוא הוגש להפקדה. כעת, הודיעה הועדה המחוזית לתכנון ובנייה – כי מולאו כל התנאים להפקדה לקראת היתר בנייה – זאת במידה ולא יהיו עיכובים עם התנגדויות.

תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה
תכנית מתחם שבט דן בשכונת עמישב פתח תקווה

מעברה בשנות ה-50. מגדלי ענק ב-2030

פרויקט שבט דן עמישב יכלול יחד לא פחות מ-220 יחידות דיור. לפי התכנון, צפויים לקום שני מגדלי מגורים מודרניים בני 25 קומות עם שטח מסחרי למטה ובניין נוסף, השייך לרשות מקרקעי ישראל (רמ"י) בן 14 קומות. "התחדשות עירונית בשכונת עמישב היא הכרחית", אומר קובי פרץ, הבעלים של בינו נדל"ן.

פרץ מוסיף ש"שכונת עמישב, שפעם הייתה מעברה, תעבור שינוי משמעותי, שנועד לשיפור איכות תושבי השכונה בבניינים חדשים הכוללים ממ"ד, מרפסת שמש וחניה תת קרקעית. ההתחדשות צפויה להביא לשכונה אוכלוסיות חדשות וחזקות ומגוונות. אני מעריך שלאחר אישור התב"ע, ייקח עוד שנה וחצי להוצאת ההיתרי בניה ותחילת ביצוע".

הערכה: כ-5000 דיירים חדשים בעמישב בשלושה פרויקטים

לבינו נדל"ן כבר יש שלושה פרויקטים פינוי-בינוי משמעותיים בשכונת עמישב. בנוסף לפרויקט שבט דן, חברת הנדל"ן גם מקדמת פרויקטים ברחובות צלח שלום (בהמשך לפרויקט של חג'ג') עם 202 יחידות דיור וגם בעזרא ונחמיה עם 175 יחידות דיור. יחד עם הפרויקט של שבט דן מדובר בהיקף ענק של כמעט 600 יחידות דיור. הפרויקט של קבוצת חג'ג' כולל 734 יחידות דיור – שזה אומר למעלה מ-1330 דירות חדשות שצפויות לקום בעמישב בפרויקטים האלה – עד 2030. המשמעות: כ-5000 דיירים חדשים (וגם ישנים) בשכונה.

כמות כזאת של תושבים חדשים מחייבת תמיכה תשתיתית של מוסדות ציבוריים (חינוך ובריאות) – וכמובן גם תשתית תחבורתית. לשם כך, בתחום פרויקט שבט דן מוצעים שטחים למוסדות ציבור ושטח ציבורי פתוח שאמור ליצור חיבוריות לשכונה. כמו כן, התכנית מציעה, כאמור, שטחי מסחר בקומת הקרקע של מבני המגורים.

יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב
יעקב פרץ בינו נדל"ן על רקע פרויקט מתחם שבט דן עמישב

גרינברג: נדאג לתשתיות

"ההתחדשות בשכונות הוותיקות ובשכונת עמישב, שסובלת ממבנים באיכות ירודה שנבנו בשנות ה-50 – מחוייבת במציאות", מסר ראש העיר, רמי גרינברג. "ההתדשות העירונית תבטיח איכות חיים טובה יותר לתושבי השכונות ומבנים בטיחותיים. במקביל לקידום ההתחדשות, אנחנו פועלים ליצירת תשתיות תומכות, כמו, הקמת מבני ציבור ופארקים ותשתיות תחבורה".


גרינברג הוסיף כי בכל העיר ובפרט באזור מזרח העיר, צפויים להשקיע מאות מיליוני שקלים בכבישים חדשים שיחוברו לצירים הראשיים בכל המרחב. "אנחנו מחוייבים לתושבי השכונות הוותיקות ונמשיך לחדש את העיר בכל ההיבטים הנדרשים", מסר.

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »