התחדשות עירונית פינוי בינוי כצנלסון 40-44

אושר להפקדה: פרויקט פינוי-בינוי "כצנלסון 40-44" פתח תקווה ברמת ורבר מעלה הילוך

לפי הדיווח, הוועדה המחוזית מרכז, אישרה להפקדה את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונה הותיקה במסגרת תכנית "פינוי-בינוי" נרחבת הכוללת הריסה של שלושה בנייני רכבת ישנים ומוזנחים ובהם 90 יחידות דיור – ובמקומן ייבנו 314 יחידות דיור, בארבעה בניינים מודרנים. יזמיות הפרויקט הן ב.ס.ר נדל"ן ואורבניקה נדל"ן – שמוזגו לחברה אחת בשם "משכנות גוש דן יזמות" לצורך הפרויקט.

שכונת רמת ורבר ממשיכה במגמת ההתחדשות, הכל כך נדרשת בשכונה, שרוב בתי המגורים בה, נבנו אי שם בשנות ה-50'. מביקור במקום (ראו סרטון), אפשר לראות עד כמה הבתים ישנים ומוזנחים – מה שמחייב התחדשות עירונית מקיפה. זאת גם הסיבה שעיריית פתח תקווה הכינה כבר לפני כארבע שנים תכנית מתאר מקיפה, שאמורה להוות בסיס להתחדשות של כל השכונה במהלך השנים הקרובות.

סיבוב בשכונת רמת ורבר

אנחנו כבר פרסמנו כאן על פרויקטים בשכונה, ביניהם: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר של שפיר מגורים, פרויקט הסמוך לציר ז'בוטינסקי של קרדן נדל"ן, פרויקט יצחק שדה של קטה יזמות, שכבר נמצא בבנייה ופרויקט הענק של טקסטון נדל"ן – גם כן ביצחק שדה. ההערכה היא שכל הפרויקטים האלה יסתיימו ויאוכלסו סביב 2030 – מה שאמור לשנות לחלוטין את פני השכונה הישנה. 

פרויקט נוסף שיצטרף אליהם, הוא זה של קבוצות ב.ס.ר ואורבניקה, שחברו לצורך כך הקימו את חברת "שכנות גוש דן יזמות", שיוזמת את פרויקט "כצנלסון 40-44", הכולל את המבנים בכתובות כצנלסון 40,42 ו-44, בהם יש שלושה בנייני רכב ישנים ומוזנחים עם 90 יחידות דיור, שנבנו עוד בשנות ה-50'. לפי התכנון, לאחר שהם יהרסו, צפויים לקום במקומים ארבעה מגדלי מגורים מודרניים: שניים בני 22 קומות כ"א ושניים נוספים בני 9 קומות כ"א.

הדמייה באדיבות CITYBEE - כך צפוי להיראות פרויקט כצלנסון 40-44 פתח תקווה
הדמייה באדיבות CITYBEE - כך צפוי להיראות פרויקט כצלנסון 40-44 פתח תקווה

סה"כ צפויים לקום בפרויקט 314 יחידות דיור יחסות (כ-1500 דיירים), באחד מהפרויקטים המשמעותיים ביותר של התחדשות עירונית בשכונה ובמרכז פתח תקווה בכלל. לפי הדיווח, במסגרת הפרויקט, יקבלו הדיירים הוותיקים, דירות חדשות הגדולות ב-25 מ"ר לפחות, בהשוואה לדירות הישנות שלהן – וכן מרפסת שמש, חנייה ומחסן לכל דירה.

המיקום של הפרויקט אטרקטיבי: חמש דקות הליכה מציר ז'בוטינסקי, שם נמצאת תחנת הרכבת הקלה אורלוב וסמוך לתחנת המטרו (M2), שאמורה להיבנות ולפעול עד אמצע שנות ה-30'. גם הקירבה לפארק יד לבנים וקריית המוזיאונים, תהפוך את הפרויקט לנחשק.

כצנלסון 40-44 פתח תקווה - סמוך לתחנות הרכבת

על פי התוכנית שהוגשה לוועדה, 40% מהדירות בפרויקט יהיו דירות קטנות בנות 2-3 חדרים המיועדות להשכרה או לזוגות צעירים: 10% מיחידות הדיור יהיו בשטח של עד 65 מ"ר ועוד 30%  יחידות דיור יהיו בשטח של 66-80 מ"ר. לפי הדיווח, הוועדה תדרוש להגדיל את שטחי המסחר, שיהיה בחלק התחתון של המבנים – מ-500 מ"ר ל-850 מ"ר וכן להגדיל שטחי שירות עיליים למגורים בכ-4700 מ"ר. 

תוכנית הפינוי ובינוי ברחוב כצנלסון, היא חלק מתוכנית מתאר כוללת להתחדשות שכונת רמת ורבר, ואושרה להפקדה במאי 2020.  שכונת רמת ורבר, שנבנתה בין השנים 1975-1955, היא המוקד המרכזי והגדול בפתח תקווה להתחדשות עירונית בשנים הקרובות. תוכנית המתאר מקצה 17 מתחמים לפינוי בינוי בשכונה – מה שצפוי להכפיל את היקף האוכלוסייה בה. התוכנית המוצעת גם מגדילה משמעותית את שטחי המסחר והתעסוקה בשכונה, וכן את מבני הציבור ואת בתי הספר.

הדמייה מלמעלה: כצנלסון 40-44 פתח תקווה

"התוכנית שלנו משתלבת בתכנון העירוני להתחדשות רמת ורבר ,תוך שמירה על עקרונות התכנון שהתגבשו עם העירייה ובשיתוף הציבור", מסרו אדריכלי הפרויקט, ערן שקד וערן לשם, מ- CityBee אדריכלים. "בלב המתחם ישנו שטח ירוק רחב ידיים לרווחת הדיירים ולרווחת תושבי השכונה. אנו מאמינים שהחיבור למרחב העירוני ישדרג בצורה משמעותית את איכות החיים של תושבי השכונה הוותיקים והחדשים".

כצנלסון 42-44 מעניין אתכם? השאירו פרטים בטופס. ניתן לפנות גם דרך כפתור הוואטסאפ בתחתית המסך בגלישת סלולר

עוד ב-נדלן

נדל"ן מגורים פתח תקווה

הלמ"ס: עלייה של כמעט 50% במכירות דירה בפתח תקווה ברבעון האחרון לעומת הקודם

שוק נדל"ן המגורים בעיר מתאושש תשעה חודשים אחרי פרוץ המלחמה? עוד מוקדם לדעת, אבל הנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מראים מגמה משמעותית של עלייה בקצב מכירת הדירות (חדשות ויד שניה). למרות החששות והתחזיות הפסימיות בפתח תקווה מכרו בין מרץ למאי 24, לא פחות מ-539 דירות, לעומת 362 שמכרו בין דצמבר 23 לפברואר 24.

המשך קריאה »
בזל פארק פתח תקווה

בזל פארק פ"ת: הסתיימה בניית כל 27 הקומות. ROOMS צפויים לפתוח שם מתחם נוסף

פרויקט הענק של קבוצת סופרין וקבוצת וייס, עולה שלב נוסף וכבר נוגע בשמיים עם עוד מגדל משרדים משמעותי שימלא את הסקיי-ליין של פתח תקווה. השאיפה היא לסיים את העבודות במרץ 2025 ולאחר מספר חודשים לקבל טופס 4, שיאפשר לאכלס את הבניין החולש על כמעט 40 אלף מ"ר משרדים שבבנייתו הושקעו כ-350 מיליון ש"ח. מותג המתחמים השיתופיים של פתאל, צפוי לשכור או לרכוש שם קומות.

המשך קריאה »
גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »