התחדשות עירונית פינוי בינוי כצנלסון 40-44

אושר להפקדה: פרויקט פינוי-בינוי "כצנלסון 40-44" פתח תקווה ברמת ורבר מעלה הילוך

לפי הדיווח, הוועדה המחוזית מרכז, אישרה להפקדה את פרויקט ההתחדשות העירונית בשכונה הותיקה במסגרת תכנית "פינוי-בינוי" נרחבת הכוללת הריסה של שלושה בנייני רכבת ישנים ומוזנחים ובהם 90 יחידות דיור – ובמקומן ייבנו 314 יחידות דיור, בארבעה בניינים מודרנים. יזמיות הפרויקט הן ב.ס.ר נדל"ן ואורבניקה נדל"ן – שמוזגו לחברה אחת בשם "משכנות גוש דן יזמות" לצורך הפרויקט.

שכונת רמת ורבר ממשיכה במגמת ההתחדשות, הכל כך נדרשת בשכונה, שרוב בתי המגורים בה, נבנו אי שם בשנות ה-50'. מביקור במקום (ראו סרטון), אפשר לראות עד כמה הבתים ישנים ומוזנחים – מה שמחייב התחדשות עירונית מקיפה. זאת גם הסיבה שעיריית פתח תקווה הכינה כבר לפני כארבע שנים תכנית מתאר מקיפה, שאמורה להוות בסיס להתחדשות של כל השכונה במהלך השנים הקרובות.

סיבוב בשכונת רמת ורבר

אנחנו כבר פרסמנו כאן על פרויקטים בשכונה, ביניהם: פרויקט "פארק המוזיאונים" ברמת ורבר של שפיר מגורים, פרויקט הסמוך לציר ז'בוטינסקי של קרדן נדל"ן, פרויקט יצחק שדה של קטה יזמות, שכבר נמצא בבנייה ופרויקט הענק של טקסטון נדל"ן – גם כן ביצחק שדה. ההערכה היא שכל הפרויקטים האלה יסתיימו ויאוכלסו סביב 2030 – מה שאמור לשנות לחלוטין את פני השכונה הישנה. 

פרויקט נוסף שיצטרף אליהם, הוא זה של קבוצות ב.ס.ר ואורבניקה, שחברו לצורך כך הקימו את חברת "שכנות גוש דן יזמות", שיוזמת את פרויקט "כצנלסון 40-44", הכולל את המבנים בכתובות כצנלסון 40,42 ו-44, בהם יש שלושה בנייני רכב ישנים ומוזנחים עם 90 יחידות דיור, שנבנו עוד בשנות ה-50'. לפי התכנון, לאחר שהם יהרסו, צפויים לקום במקומים ארבעה מגדלי מגורים מודרניים: שניים בני 22 קומות כ"א ושניים נוספים בני 9 קומות כ"א.

הדמייה באדיבות CITYBEE - כך צפוי להיראות פרויקט כצלנסון 40-44 פתח תקווה
הדמייה באדיבות CITYBEE - כך צפוי להיראות פרויקט כצלנסון 40-44 פתח תקווה

סה"כ צפויים לקום בפרויקט 314 יחידות דיור יחסות (כ-1500 דיירים), באחד מהפרויקטים המשמעותיים ביותר של התחדשות עירונית בשכונה ובמרכז פתח תקווה בכלל. לפי הדיווח, במסגרת הפרויקט, יקבלו הדיירים הוותיקים, דירות חדשות הגדולות ב-25 מ"ר לפחות, בהשוואה לדירות הישנות שלהן – וכן מרפסת שמש, חנייה ומחסן לכל דירה.

המיקום של הפרויקט אטרקטיבי: חמש דקות הליכה מציר ז'בוטינסקי, שם נמצאת תחנת הרכבת הקלה אורלוב וסמוך לתחנת המטרו (M2), שאמורה להיבנות ולפעול עד אמצע שנות ה-30'. גם הקירבה לפארק יד לבנים וקריית המוזיאונים, תהפוך את הפרויקט לנחשק.

כצנלסון 40-44 פתח תקווה - סמוך לתחנות הרכבת

על פי התוכנית שהוגשה לוועדה, 40% מהדירות בפרויקט יהיו דירות קטנות בנות 2-3 חדרים המיועדות להשכרה או לזוגות צעירים: 10% מיחידות הדיור יהיו בשטח של עד 65 מ"ר ועוד 30%  יחידות דיור יהיו בשטח של 66-80 מ"ר. לפי הדיווח, הוועדה תדרוש להגדיל את שטחי המסחר, שיהיה בחלק התחתון של המבנים – מ-500 מ"ר ל-850 מ"ר וכן להגדיל שטחי שירות עיליים למגורים בכ-4700 מ"ר. 

תוכנית הפינוי ובינוי ברחוב כצנלסון, היא חלק מתוכנית מתאר כוללת להתחדשות שכונת רמת ורבר, ואושרה להפקדה במאי 2020.  שכונת רמת ורבר, שנבנתה בין השנים 1975-1955, היא המוקד המרכזי והגדול בפתח תקווה להתחדשות עירונית בשנים הקרובות. תוכנית המתאר מקצה 17 מתחמים לפינוי בינוי בשכונה – מה שצפוי להכפיל את היקף האוכלוסייה בה. התוכנית המוצעת גם מגדילה משמעותית את שטחי המסחר והתעסוקה בשכונה, וכן את מבני הציבור ואת בתי הספר.

הדמייה מלמעלה: כצנלסון 40-44 פתח תקווה

"התוכנית שלנו משתלבת בתכנון העירוני להתחדשות רמת ורבר ,תוך שמירה על עקרונות התכנון שהתגבשו עם העירייה ובשיתוף הציבור", מסרו אדריכלי הפרויקט, ערן שקד וערן לשם, מ- CityBee אדריכלים. "בלב המתחם ישנו שטח ירוק רחב ידיים לרווחת הדיירים ולרווחת תושבי השכונה. אנו מאמינים שהחיבור למרחב העירוני ישדרג בצורה משמעותית את איכות החיים של תושבי השכונה הוותיקים והחדשים".

עוד ב-נדלן

וילה למכירה בפתח תקווה נווה עוז

צפו מבפנים: וילה ענקית בנווה עוז מוצעת לאחרונה למכירה ב-7.4 מיליון ש"ח (וידאו)

בסימטה הולנדית שקטה ודו סטרית, נושק לנווה עוז הותיקה, על רחוב סעדיה עפארי 26, נמצאת וילה, שהוקמה לפני כ-20 שנה, בה התגוררו עד לאחרונה משפחה של זוג רופאים. ביקור מבפנים גילה לנו שהיא אומנם זקוקה שיפוץ (לא מהיסוד), אבל המיקום והגודל (12.5 חדרים על 300 מ"ר), עושים את שלהם וכבר משכו לא מעט מתעניינים לנכס, שרק לאחרונה הוצע למכירה על ידי משרד תיווך ניסן אילון.

המשך קריאה »
רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב פתח תקווה

פרויקט רוטשילד-רינגלבלום-בצ'אייב של שמי אושר להפקדה. לפי התמונות אפשר להבין למה

קירות מתפוררים, עמודים עם יציבות בסימן שאלה, סורגים חלודים, זבל וגרוטאות – קשה להאמין שככה חיים בפתח תקווה בשנת 2024. אבל בעוד כשלוש-ארבע שנים, לפי התכנון יקומו במקום 54 יחידות דיור ישנות ומוזנחות כ-220 דירות חדשות בארבעה בניינים, שלושה מהם בני 10 קומות ועוד מגדל מגורים ענק של כ-27 קומות באחד מהפרויקטים הבולטים של חיים שמי. צפו בתמונות מהשטח.

המשך קריאה »
דירות חדשות למכירה בפתח תקווה

מתפתחת: על פי נתוני הלמ"ס – בפ"ת נמכרו 668 דירות מפרוץ המלחמה. רק 22 פחות מת"א

לפי הנתונים, רק בתל אביב (690) נמכרו יותר דירות בין אוקטובר לנובמבר. גם במדד הדירות החדשות פתח תקווה צמודה לתל אביב עם 339 דירות חדשות, לעומת 358, שנמכרו בעיר הגדולה. פתח תקווה, בכלל, נמצאת בין ארבעת הערים בהן נמכרו הכי הרבה דירות חדשות – לצד ירושלים, אשדוד ותל אביב. מעל ל-45% מהדירות שנמכרו הן דירות חדשות, עלייה של 25.3% בהשוואה לאוגוסט עד אוקטובר.

המשך קריאה »
ילין 5 פתח תקווה הרב בלוי 1 פתח תקווה

מתחדשים במרכז ומזרח העיר פתח תקווה: ילין 5 והרב בלוי 1 קיבלו היתר הריסה

אפשר להגיד מזל טוב לדיירים, שהשלימו את השלב הראשון בדרך לדירה חדשה בבנייני מגורים מודרניים, במקום הישנים הקיימים היום, במסגרת פרויקט תמ"א 38/2. ביחד, מדובר בפרויקטים שיאכלסו יחד 63 דירות חדשות, כש-20 מתוכן יהיו שייכות לדיירים הותיקים ו-43 למכירה בשוק החופשי. "אנו צופים שהבנייה תסתיים תוך 30 חודשים", מסר עורך דין הדיירים, שי פרטוש.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading