תכנית שכונת סירקין מזרח בפתח תקווה

"סירקין מזרח" – השכונה החדשה אושרה לבנייה

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

בדיוק לפני חודשיים פרסמנו כאן כי נפתח המכרז ליזמים וקבלנים בשטח הענק שאמור להשתחרר בעקבות פינוי מחכה סירקין בפאתי העיר. השבוע התבשרנו תוכנית "סירקין מזרח" של רמ"י ומשרד הבטחון, אושרה באופן רשמי בוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מה שאומר שבתוך שנים ספורות, צפויים עשרות אלפי תושבים להתגורר בשכונה החדשה.

השכונה החדשה, על שטח של כ-600 דונם, אמורה לקום בצד המזרחי של מחנה סירקין, כשגבולה הצפוני יהיה נחל שילה ומדרומה כפר סירקין ושכונת בילינסון. מגבולה המערבי כבר אושרה תוכנית 'סירקין א' ממערב (תמ"ל 1076), הכוללת כ-12 אלף יח' דיור, בשילוב עם שטחי תעסוקה ומסחר ושטחים ציבוריים פתוחים.

מתחם מחנה סירקין
הכניסה למחנה סירקין - לפני הפינוי

אז מה בתכנית?

בתכנון ייבנו מעל ל-4200 יחידות דיור (845 דירות קטנות ועוד 250 דירות השייכות לדיור מוגן). בשכונה יוקצו כ-67 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה וכ-142 אלף מ"ר עבור מבני ציבור. בשכונה אמורים להיות משולבים כ-160 דונם של שטחים פתוחים, בהם יישתלו כ-700 עצים. 

על פי התוכנית, שנערכה ע"י משרד האדריכלים עמוס-ברנדיס, הבניה בשכונה תהיה מדורגת: בניינים של עד 24 קומות לאורך מרכז השכונה, בה יעבור הציר הראשי של התחבורה הציבורית, ובניינים בני 4 עד 6 קומות, ככל שמתקדמים לחלקה הצפוני. 

קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין
קו מטרו M2, שאמור לעבור בשכונות סירקין

תחבורה? בונים על המטרו

לגבי הסדרי התחבורה, התכנית נשענת על קו המטרו M2 של הרכבת הקלה, שאמור לעבור סמוך לשכונה.
תחילתו של הקו בבית חולים וולפסון חולון וסיומו בסמיכות לאיזור התעשייה סגולה בעיר ועובר דרך תל אביב, רמת גן, גבעתיים, גבעת שמואל ודרום השרון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בפתח תקווה

פתח תקווה NEWS - בנייה בבזל פארק

שטח הקרקע הסמוך לפרויקט "בזל פארק" יימכר ביותר מ-100 מיליון שקלים

לאחר תביעה לפירוק שיתוף בבית המשפט, הוחלט להעמיד את חלק משטח המגרש הנטוש בבאזל פארק למכירה בעלות של מאות מיליונים. באזור יוקרתי ומבוקש כמו קריית אריה, שכל שטח פנוי נבנה בו משהו חדש, מי תהיה הקונה הראשונה להסתער על המציאה?

המשך קריאה »
מבט על פרויקט דן טאון היום

"עמי בוטיק" רכשה את "דן טאון" ביותר מחצי מיליארד שקל

שם מפתיע מאוד נכנס לאחד מהפרויקטים המסחריים המדוברים ביותר בפתח תקווה ובישראל בכלל. רשת קניוני הבוטיק רכשה מ"הכיכר הלבנה", שהחזיקה בזכויות הפרויקט, את המתחם בהשקעה של 580 מיליון ש"ח. מדובר על שטח של 27 אלף מ"ר בשלושה מפלסים. נוכח ריבוי המרכזים המסחריים שצפויים באיזור – האם ההשקעה תצדיק את עצמה?

המשך קריאה »
פתח תקווה NEWS - מתחם בסט

חברת בסט תשקיע 170 מיליון ש"ח בפרויקט "הקריה האקדמית" בפתח תקווה

אחד מהפרויקטים המעניינים של העיר, צפוי לקבל חיזוק נוסף. חברת הנדל"ן של הקבוצה הודיעה כי השקיעה מליונים בשטח של כ-5 דונם במערב-דרום העיר על ציר רבין המתפתח. במסגרת הפרויקט צפויים להיבנות 158 דירות (2-5 חדרים כולל פנטהאוזים) ועוד כ-3000 מ"ר של שטחי מסחר וחניונים. מור: "נמשוך אליו אוכלוסייה איכותית ובתוכה עובדי הייטק ורפואה".

המשך קריאה »
פרויקט ויתניה-קרסו

חפירה ודיפון במתחם "ויתניה-קרסו" – לפני מיתוג ושיווק הפרויקט

אחד הפרויקטים הגדולים והמסקרנים בפארק טק (קריית אריה) הינו המתחם הרב שימושי למסחר, הייטק ומשרדים של היזמים "ויתניה" ו-"קרסו נדל"ן", הצובר סביבו ציפיה והתלהבות לקראת הפתיחה ב-2024. מדובר בשטח קרקע עצום המשתרע על כ- 25 דונם בצומת שלמה שמלצר (ציר אם המושבות) וזבולון המר. לאחרונה החלו עבודות החפירה והדיפון – קבלו הצצה.

המשך קריאה »
נגישות