ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ בדיון על כביש 40

כביש 40 בדרך לשיפור? ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מנכ"ל נתיבי ישראל

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

התחבורה בכביש הותיק אמורה לעמוד בשנים האחרונות במבחן מכריע, נוכח תכניות הבנייה באיזור, הצצות חדשות לבקרים. כבר היום הצמתים הרבים של הכביש בפתח תקווה עמוסים לעייפה – ולא רק בשעות העומס. בתכנית: שיפור נתיבי תחבורה ציבורית, הכניסות והיציאות, שבילי אופניים וגם האקוסטיקה. 

לפני יותר מחודשיים דיווחנו לכם על פגישתו של רמי גרינברג עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, בנוגע לשיפור הסדרי התנועה בעיר, עם דגש על כביש 40. בהמשך לפגישה זו, נועד היום ראש העיר, רמי גרינברג, עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, יחד עם צוותים מקצועיים במטרה לגבש את התכנית שנועדה להקל על הנוסעים בכביש.

כביש 40 - הבית המצויר בצומת הושע
כביש 40 - הבית המצויר בצומת הושע

אלו הנושאים שעלו לדיון לפי הודעת העירייה:

1. שיפור הגישה והנגישות בצמתים חזן והושע

החשש העיקרי של העירייה הוא מעומס תנועה בצמתים, שרק יחריף, בעקבות הבנייה הצפוי של שכונת סירקין וכן התחדשות עירונית, שתגדיל את האוכלוסיה (ואיתה את המכוניות), בשכונות עמישב, יוספטל ואחדות. ראש העיר ביקש למנוע את הפגיעה בתושבים ככל הניתן באמצעות הסדרי תחבורה משופרים. בפגישה גם נדונו יישום נתיבי תחבורה ציבורית באזור סירקין, בשילוב עם דרכי גישה לפארק פתח תקווה (ירקון), שאמור לקום סמוך לכביש.

2. קידום מנהרת תשתית בשכונת דוד אליעזר (דדו) ורמפה במקביל לרחוב השופר

קידום המנהרה נוכל לשמור על חורשת העצים המקיפה את שכונת דדו והרמפה נועדה לשפר את האקוסטיקה, בעקבות רעשי התנועה. 

3. חיבור הרב משורר לכביש 40

ראש העיר ביקש לקדם את חיבור הרחוב לכביש במקטע הסמוך לבית הספר עמיטל, במטרה להקל משמעותית על התנועה באיזור ולאפשר יציאה מהרחוב ולא רק כניסה אליו. לדברי גרינברג, מדובר ברחוב עמוס הכולל לא פחות מ-1200 יחידות דיור, אליהם גם יש להוסיף שטחי מסחר חדשים, כמו קניון קרסו החדש, עליו דיווחנו אתמול.

כביש 40
כביש 40

4. הוספת גשרי הולכי רגל

שלושה גשרים כבר אושרו מעל כביש 40: באיזור רחוב שלמה, רחוב רות ורחוב הושע. אליהם ביקש ראש העיר להוסיף גשר נוסף, כ-100 מטרים מצפון למחלף שעריה באיזור רחוב גלוסקא לכיוון הדר גנים.  

5. נת"צ עדנים-סגולה

במסגרת פרוייקט הנת"צ המתוכנן לקום מצומת עדנים עד צומת סגולה, העירייה ביקש לקדם פתיחת נתיב יציאה מרח' נחשון לכיוון דרום ובמקביל הטמנת רשת מתח גבוה בכביש 40 וכן עבודות לטיפוח ערוגות הגינון לאורך הציר.

ראש העיר רמי גרינברג עם ניסים פרץ והצוות המקצועי
ראש העיר רמי גרינברג עם ניסים פרץ והצוות המקצועי

"אנחנו נהפוך כל אבן כדי שהאינטרס של התושבים יבוא לידי ביטוי בתכנון כביש 40 החדש וכן בתכניות סירקין", מסר ראש העיר אחרי הפגישה. "אני מודה למנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ ולכל הצוותים המקצועיים על הפגישה הפורה והחשובה לרווחת התושבים ולמען עתיד העיר."

עוד בפתח תקווה

הדמיית שדרוג כביש 40

בקרוב עבודות שדרוג בכביש 40: נתיב ת. ציבורית, מדרכות, תאורה ושבילי אופניים

ישחרר את הפקק? אחד מהכבישים המהירים והצפופים של העיר עתיד לשפר את צורתו, במקביל לכך שינסה להוריד עומסים. חברת נתיבי ישראל תחל בביצוע פרויקט השדרוג בקטע שיעבור בין הצמתים גנים, שעריה וסגולה. מהעירייה נמסר כי לעבודות אלה אין קשר לעבודות המתוכננות לכביש העוקף והן גם לא ישנו את ההסדרים בצמתים הקיימים.

המשך קריאה »
צומת העיפרון פתח תקווה

חסל סדר פקקים בצומת העיפרון? העירייה מתחילה בעבודות פיתוח של חצי שנה

בשורה לתושבים: אחד מהצמתים הסואנים בפתח תקווה, עומד לעבור שדרוג מאסיבי לטובת הקלת העומסים, בהצטלבות שכל תושב מכיר על בשרו – דרך אם המושבות (שמלצר) עם זבולון המר. לפי העירייה, העבודות יתבצעו בשעות הלילה ולא יפגעו בזרם התנועה הרגיל. גרינברג: "זה חלק ממגה פרויקט שייצור קישוריות מתקדמת בין מזרח למערב".

המשך קריאה »
השרה מרב מיכאלי, ירון קדושים ורמי גרינברג בכביש 40 פתח תקווה

מיכאלי ביקרה בפתח תקווה: חנכה נת"צ חדש ברבין ושמעה טענות על כביש 40

חודש לאחר שביקרה בעיר וגיבשה עם רמי גרינברג תכניות תחבורה עתידיות, הגיעה שרת התחבורה לביקור נוסף, שהתחיל באופן חגיגי לציון נתיב התחבורה הציבורית החדש שנפתח באחד הכבישים הראשיים והעמוסים של העיר והסתיים בביקור בכביש ראשי לא פחות במזרח העיר, עליו קיים מאבק בחודשים האחרונים למניעת סגירת צמתים בו.

המשך קריאה »
מבט על תנועת הרכבים מגשר המיתרים בפתח תקווה

העירייה: בקרוב נשקיע מאות מיליונים בעשרות פרויקטים תחבורתייים בפתח תקווה

אם יש משהו שתמיד מעורר סימני שאלה, נוכח ההתפתחות המואצת של העיר, זהו ההיבט התנועתי-תחברותי: איך נשרוד את הצפיפות, שהיום היא "כסף קטן", לעומת מה שהולך להיות כאן עד סוף העשור – עם עוד אלפי (לפי הערכות 100 אלף) תושבים ועובדים חדשים שיצטרפו אלינו כשניגע ל-2030. האם תכניות העירייה ירגיעו את חשש התושבים?

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל