ראש העיר רמי גרינברג ומנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ בדיון על כביש 40

כביש 40 בדרך לשיפור? ראש העיר רמי גרינברג נפגש היום עם מנכ"ל נתיבי ישראל

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

התחבורה בכביש הותיק אמורה לעמוד בשנים האחרונות במבחן מכריע, נוכח תכניות הבנייה באיזור, הצצות חדשות לבקרים. כבר היום הצמתים הרבים של הכביש בפתח תקווה עמוסים לעייפה – ולא רק בשעות העומס. בתכנית: שיפור נתיבי תחבורה ציבורית, הכניסות והיציאות, שבילי אופניים וגם האקוסטיקה. 

לפני יותר מחודשיים דיווחנו לכם על פגישתו של רמי גרינברג עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, בנוגע לשיפור הסדרי התנועה בעיר, עם דגש על כביש 40. בהמשך לפגישה זו, נועד היום ראש העיר, רמי גרינברג, עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ, יחד עם צוותים מקצועיים במטרה לגבש את התכנית שנועדה להקל על הנוסעים בכביש.

כביש 40 - הבית המצויר בצומת הושע
כביש 40 - הבית המצויר בצומת הושע

אלו הנושאים שעלו לדיון לפי הודעת העירייה:

1. שיפור הגישה והנגישות בצמתים חזן והושע

החשש העיקרי של העירייה הוא מעומס תנועה בצמתים, שרק יחריף, בעקבות הבנייה הצפוי של שכונת סירקין וכן התחדשות עירונית, שתגדיל את האוכלוסיה (ואיתה את המכוניות), בשכונות עמישב, יוספטל ואחדות. ראש העיר ביקש למנוע את הפגיעה בתושבים ככל הניתן באמצעות הסדרי תחבורה משופרים. בפגישה גם נדונו יישום נתיבי תחבורה ציבורית באזור סירקין, בשילוב עם דרכי גישה לפארק פתח תקווה (ירקון), שאמור לקום סמוך לכביש.

2. קידום מנהרת תשתית בשכונת דוד אליעזר (דדו) ורמפה במקביל לרחוב השופר

קידום המנהרה נוכל לשמור על חורשת העצים המקיפה את שכונת דדו והרמפה נועדה לשפר את האקוסטיקה, בעקבות רעשי התנועה. 

3. חיבור הרב משורר לכביש 40

ראש העיר ביקש לקדם את חיבור הרחוב לכביש במקטע הסמוך לבית הספר עמיטל, במטרה להקל משמעותית על התנועה באיזור ולאפשר יציאה מהרחוב ולא רק כניסה אליו. לדברי גרינברג, מדובר ברחוב עמוס הכולל לא פחות מ-1200 יחידות דיור, אליהם גם יש להוסיף שטחי מסחר חדשים, כמו קניון קרסו החדש, עליו דיווחנו אתמול.

כביש 40
כביש 40

4. הוספת גשרי הולכי רגל

שלושה גשרים כבר אושרו מעל כביש 40: באיזור רחוב שלמה, רחוב רות ורחוב הושע. אליהם ביקש ראש העיר להוסיף גשר נוסף, כ-100 מטרים מצפון למחלף שעריה באיזור רחוב גלוסקא לכיוון הדר גנים.  

5. נת"צ עדנים-סגולה

במסגרת פרוייקט הנת"צ המתוכנן לקום מצומת עדנים עד צומת סגולה, העירייה ביקש לקדם פתיחת נתיב יציאה מרח' נחשון לכיוון דרום ובמקביל הטמנת רשת מתח גבוה בכביש 40 וכן עבודות לטיפוח ערוגות הגינון לאורך הציר.

ראש העיר רמי גרינברג עם ניסים פרץ והצוות המקצועי
ראש העיר רמי גרינברג עם ניסים פרץ והצוות המקצועי

"אנחנו נהפוך כל אבן כדי שהאינטרס של התושבים יבוא לידי ביטוי בתכנון כביש 40 החדש וכן בתכניות סירקין", מסר ראש העיר אחרי הפגישה. "אני מודה למנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ ולכל הצוותים המקצועיים על הפגישה הפורה והחשובה לרווחת התושבים ולמען עתיד העיר."

עוד ב-רכב ותחבורה

אופנוע מפגע רעש בפתח תקווה

סוף לרעש? בפתח תקווה יחלו לאכוף רעש מרכבים ואופנועים באמצעים טכנולוגיים

אחרי תלונות רבות של תושבים, במיוחד בתקופה מתוחה זו, העירייה סיימה את הפיילוט של חברת NOize ltd, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה, והמיזם הטכנולוגי, המבצע ניטור רעש באמצעות מצלמות המזהות מפגעי רעש בכבישים, יוצא לדרך באופן מבצעי ובקרוב יוטלו קנסות על מפגע הרעש בסכומים של עד 730 ש"ח. פתח תקווה היא העיר הראשונה שקידמה מערכת אכיפה טכנולוגית זו.

המשך קריאה »
מטרו M2 פתח תקווה

דמיינו 2034: תוכנית רכבת המטרו M2 אושרה ע"י המדינה. איפה היא תעבור בפ"ת?

עוד לא הספקנו "להתאושש" מההשקה המאוחרת של הרכבת הקלה, בדיוק לפני חודש – והיום התבשרנו כי תכנית ה"קו הכתום", שיחבר בין פתח תקווה לחולון, דרך גבעת שמואל, בני ברק, גבעתיים, רמת גן ותל אביב – אושרה על ידי ועדת התשתיות הלאומית. בניגוד לרכבת הקלה, הקו צפוי להיות תת קרקעי בלבד, אורכו 26 ק"מ עם 22 תחנות – כשמונה מהן בעיר, כשהנסיעה תסתיים בסגולה.

המשך קריאה »
גלאי רעש בפתח תקווה

תהיו בשקט? פתח תקווה נבחרה להיות העיר הראשונה בה יותקנו גלאי רעש בכבישים

ראש העיר רמי גרינברג כינס היום פגישה עם בעירייה עם נציגים מהמשרד להגנת הסביבה וגורמי מקצוע באגף לאיכות הסביבה בעיר על מנת לקדם פיילוט, שבמסגרתו צפויים להיות מותקנים בקרוב למעלה מ-60 גלאי רעש ברחבי העיר. מתוך כל הערים שמשתתפות במיזם, פתח תקווה הראשונה – ואם הפיילוט יהיה מוצלח – צפויים להיות מותקנים גלאים נוספים. על הכוונ? מכוניות ואופנועים משופרים.

המשך קריאה »
הקו האדום של הרכבת הקלה דנקל פתח תקווה תחנת השחם ז'בוטינסקי

לידיעת הנוסעים במוצ"ש: הרכבת הקלה האחרונה מפתח תקווה תצא מעכשיו ב-00:15

שבוע מהשקת הקו האדום ולאחר שבמוצאי השבת האחרונה הרכבת פעלה רק כשעתיים, בנת"ע ומשרד התחבורה התחשבו בביקורת הציבורית והאריכו את שעות הפעילות. הערב, הרכבת הראשונה תצא מהתחנה המרכזית כבר ב-20:30 (כ-40 דקות אחרי יציאת השבת) והאחרונה תצא רבע שעה אחרי חצות מקריית אריה. הרכבת האחרונה תצא מתחנת אליפלט ת"א ב-00:30 ותגיע לפתח תקווה ב-1:00 בלילה.

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading