הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הלא-מוכר הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

היום ביקרנו במקום עליו אמור להיבנות הפרויקט. מדובר בשטח גדול הגובל בכביש הרב מלכה, צומת רח' גרינשפן של שכונת נווה גן, שתוחם אותו רחוב בזל הצר, המקשר בין הקניון לרח' גיסין. כיום על השטח יש שטח טבעי + מגרש חנייה גדול סלול ומאורגן, אך הוא חסום למכוניות כבר תקופה של כשנה. בצדו המערבי שני מבני משרדים (בזל 12 + 16), הכוללים בתוכם את אולם האירועים הותיק "טוסו" ואת המסעדה החדשה NONO ו-MIMI.

צפו בביקור בשטח העתידי של "מרכז עזריאלי" פתח תקווה

למה הוסר המידע מהאתר של קבוצת עזריאלי?

יש מעט סימני שאלה שעולם בקשר לפרויקט. לפי ההודעה של העירייה, שני מבני המשרדים, שגם הם של חברת עזריאלי, אמורים להיהרס. כשחיפשנו על פרויקט הענק באתר הבית של עזריאלי, הגענו לעמוד שגיאה. קצת מוזר בהתחשב בזה שכנראה היה בעבר עמוד כזה. ואם כן – למה הוא הוסר? מבדיקה פשוטה באינטרנט גילינו כי "עצמה ושות'", נמצאת בסכסוך משפטי עם אחד מבעלי העסקים במקום (אולם האירועים בזל 16). אז ייתכן כי זו הסיבה. 

במסגרת התכנית אמורים לקום שלושה בניינים בני 40 קומות כל אחד, פלוס מבנה צנוע יותר בן 10 קומות. את המתחם תקיף חצר רחבה, כשבתכנון יוקמו גם קומות חניה תת קרקעיות וכן מערכי קשרים להולכי רגל, רצועות גינון משמעותיות ושטחי בילוי ומסעדות בקומות הקרקע. מטרת העירייה היא ליצור רצף מסחרי אחד גדול שיכלול לא רק את הפרויקטים "פארק גיסין" ו"בזל פארק", אלא גם את הפרויקטים הרחוקים יותר – ב.ס.ר סיטי, גלובל טאווארס, מתחם ביג (קניאל), פרויקט "לנדרובר" וכן הפרויקט של ויתניה-קרסו.

מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה
מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה

כל המתחמים המסחריים האלה נמצאים סביב תחנת הרכבת הקלה של בילינסון, שאמורה לפעול עוד כחצי שנה ועליה כל היזמים באיזור בונים, שתביא בצורה מהירה עשרות אלפי עובדים חדשים מפתח תקווה ומכל גוש דן. כרגע זה נראה כמו במדע בדיוני, אבל עוד 5-10 שנים אל תתפלאו אם הלב של פתח תקווה, יהיה יותר מסחרי מהבורסה ברמת גן. השאלה אם בעידן עבודה מהבית, עדיין צריך כל כך הרבה שטחי משרדים – נותרת פתוחה. 

ראש העיר לא נראה מודאג. "כבר היום אזורי העסקים וההייטק בעיר מהווים מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה מובילות שמבינות כי בקרוב, עם מימוש המהפכה התחבורתית שבדרך, העיר תהיה נגישה לעובדים שגרים בתוכה ולאלו שבאים מבחוץ", מסר בהודעה לעיתונות רמי גרינברג. "שגשוגה של העיר תלוי מאוד בפיתוח אזורי העסקים ואנחנו פועלים בכל מישור אפשרי – הן מול החברות והן ברמה התכנונית כדי לפתח את אזורים אלו באופן המיטבי".

לפי האתר של קבוצת עזריאלי, נכסי הנדל"ן המניבים שלה משתרעים על כ-1.4 מיליון מ"ר ומייצרים NOI העולה על 1.6 מיליארד ₪  בשנה. בנוסף, לחברה נכסים בייזום ובתכנון בהיקף של כמיליון מ"ר.על התכנון האדריכלי אמון משרד האדריכלים יאסקי מור סיוון, שגם אישר לשימוש את ההדמיה.

שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווהבמפה רגילה + לווין
שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווה במפה רגילה + לווין

מרכז עזריאלי פתח תקווה - על המפה

עוד ב-נדלן

גלובל גולד וגלובל טאוורס B פתח תקווה - מתחילים להיבנות

עובדים מסביב לשאון: גלובל טאוורס B וגלובל גולד החלו להיבנות מעל הקרקע

שני מגדלי המשרדים הענקיים של "מגדלי ישראל" בצומת רבין-ז'בוטינסקי, נמצאים בעיצומה של בנייה נמרצת, שנצפית על ידי עשרות אלפים עוברים ושבים מדי יום. בגלובל טאוורס B כבר נבנו כשבע קומות מתוך 39 ואילו בגלובל גולד אפשר לראות כבר שתי קומות מעל הקרקע. סה"כ שני המגדלים צפויים לכלול בתוכם שטח עצום של 120,000 מ"ר משרדים והם יצטרפו לגלובל טאוורס A במשולש המגדלים הדרום-מזרחי של הצומת.

המשך קריאה »
שי פרטוש משמאל ועוז קטה מימין - בהריסת ילין 5 פתח תקווה

ממשיכים להתחדש בפתח תקווה: בנייני המגורים ברחובות ילין 5 ובלוי 1 נהרסו (וידאו)

ההתחדשות העירונית במרכז העיר ממשיכה לצבור תאוצה עם שני פרויקטים נוספים, שהחלו בימים האחרונים את שלב ההריסה. בילין 5, בחלק הדרומי של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 27 דירות של חברת קטה גרופ. בבלוי 1, במרכז של המרכז, צפוי לקום מגדל בוטיק בן כ-10 קומות עם 36 דירות של חברת קטה יזמות. צפו בהריסה:

המשך קריאה »
חוות שרתים ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה

העירייה: חוות שרתים ענקית תיפתח ברחוב ז'בוטינסקי 94 פתח תקווה. מי יפונה?

עיריית פתח תקווה מפרסמת כי לפי התכנון, שני האנגרים, שנמצאים בסמוך ליד בניין המשרדים של משרד הביטחון, יהרסו בקרוב ובמקומם תוקם החווה בשטח של 41 אלף מ"ר, שצפויה לשרת את העסקים הרבים הנמצאים באיזור, במיוחד חברות הייטק, להן דרוש מקום פיזי קרוב ונגיש למידע דיגיטלי מאוחסן ולתעבורה שלו. מחסן מערך המשלוחים הרובוטים רשת הסופרים, יחד עם מוסך הונדה הסגור – יפונו.

המשך קריאה »
הרצל 74 פתח תקווה הריסה

הבניין שפגע בו טיל בהרצל 74 פ"ת, נהרס במסגרת פרויקט של מאיה בנייה ויזמות (וידאו)

יותר משלוש שנים מאז הבניין בו 12 דירות נפגע במהלך מבצע "שומר חומות" בירי שהגיע מרצועת עזה, התבצעה היום הריסה שלו, כשבמקומו אמור לקום מגדל מגורים חדש בן 9 קומות עם 30 דירות. מאז פגיעת הטיל, הוא נותר נטוש והיווה סכנה למגורים. היזמים, בשיתוף פעולה עם עיריית פתח תקווה ומינהלת כרמים להתחדשות עירונית לקחו על עצמם את הפרויקט, שיצא היום לדרך.

המשך קריאה »