הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הלא-מוכר הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

היום ביקרנו במקום עליו אמור להיבנות הפרויקט. מדובר בשטח גדול הגובל בכביש הרב מלכה, צומת רח' גרינשפן של שכונת נווה גן, שתוחם אותו רחוב בזל הצר, המקשר בין הקניון לרח' גיסין. כיום על השטח יש שטח טבעי + מגרש חנייה גדול סלול ומאורגן, אך הוא חסום למכוניות כבר תקופה של כשנה. בצדו המערבי שני מבני משרדים (בזל 12 + 16), הכוללים בתוכם את אולם האירועים הותיק "טוסו" ואת המסעדה החדשה NONO ו-MIMI.

צפו בביקור בשטח העתידי של "מרכז עזריאלי" פתח תקווה

למה הוסר המידע מהאתר של קבוצת עזריאלי?

יש מעט סימני שאלה שעולם בקשר לפרויקט. לפי ההודעה של העירייה, שני מבני המשרדים, שגם הם של חברת עזריאלי, אמורים להיהרס. כשחיפשנו על פרויקט הענק באתר הבית של עזריאלי, הגענו לעמוד שגיאה. קצת מוזר בהתחשב בזה שכנראה היה בעבר עמוד כזה. ואם כן – למה הוא הוסר? מבדיקה פשוטה באינטרנט גילינו כי "עצמה ושות'", נמצאת בסכסוך משפטי עם אחד מבעלי העסקים במקום (אולם האירועים בזל 16). אז ייתכן כי זו הסיבה. 

במסגרת התכנית אמורים לקום שלושה בניינים בני 40 קומות כל אחד, פלוס מבנה צנוע יותר בן 10 קומות. את המתחם תקיף חצר רחבה, כשבתכנון יוקמו גם קומות חניה תת קרקעיות וכן מערכי קשרים להולכי רגל, רצועות גינון משמעותיות ושטחי בילוי ומסעדות בקומות הקרקע. מטרת העירייה היא ליצור רצף מסחרי אחד גדול שיכלול לא רק את הפרויקטים "פארק גיסין" ו"בזל פארק", אלא גם את הפרויקטים הרחוקים יותר – ב.ס.ר סיטי, גלובל טאווארס, מתחם ביג (קניאל), פרויקט "לנדרובר" וכן הפרויקט של ויתניה-קרסו.

מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה
מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה

כל המתחמים המסחריים האלה נמצאים סביב תחנת הרכבת הקלה של בילינסון, שאמורה לפעול עוד כחצי שנה ועליה כל היזמים באיזור בונים, שתביא בצורה מהירה עשרות אלפי עובדים חדשים מפתח תקווה ומכל גוש דן. כרגע זה נראה כמו במדע בדיוני, אבל עוד 5-10 שנים אל תתפלאו אם הלב של פתח תקווה, יהיה יותר מסחרי מהבורסה ברמת גן. השאלה אם בעידן עבודה מהבית, עדיין צריך כל כך הרבה שטחי משרדים – נותרת פתוחה. 

ראש העיר לא נראה מודאג. "כבר היום אזורי העסקים וההייטק בעיר מהווים מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה מובילות שמבינות כי בקרוב, עם מימוש המהפכה התחבורתית שבדרך, העיר תהיה נגישה לעובדים שגרים בתוכה ולאלו שבאים מבחוץ", מסר בהודעה לעיתונות רמי גרינברג. "שגשוגה של העיר תלוי מאוד בפיתוח אזורי העסקים ואנחנו פועלים בכל מישור אפשרי – הן מול החברות והן ברמה התכנונית כדי לפתח את אזורים אלו באופן המיטבי".

לפי האתר של קבוצת עזריאלי, נכסי הנדל"ן המניבים שלה משתרעים על כ-1.4 מיליון מ"ר ומייצרים NOI העולה על 1.6 מיליארד ₪  בשנה. בנוסף, לחברה נכסים בייזום ובתכנון בהיקף של כמיליון מ"ר.על התכנון האדריכלי אמון משרד האדריכלים יאסקי מור סיוון, שגם אישר לשימוש את ההדמיה.

שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווהבמפה רגילה + לווין
שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווה במפה רגילה + לווין

מרכז עזריאלי פתח תקווה - על המפה

עוד ב-נדלן

איכילוב 5 פתח תקווה

דמיינו את 2025: מעונות סטודנטים + בית קפה יקומו ברח' איכילוב 5 פתח תקווה

העירייה מדווחת כי היום הונחה אבן פינה לאחד המיזמים המעניינים, שנועד להחיות את מרכז העיר ברוח רעננה וצעירה. לפי התכנון, הפרויקט אמור לקום בעוד 12 חודשים מהיום במה שהיה פעם בית לפקו. מדובר במבנה בן 5 קומות, כשבכל קומה דירה בת חמישה חדרי שינה, ממ"ד, שני חדרי שירותים, מטבח וסלון משותפים ומרפסת שמש. "זה יאפשר לסטודנטים לגור במרכז העיר בעלות סבירה", נמסר.

המשך קריאה »
גלובל טאוורס פתח תקווה B

ה"תאום של גלובל טאוורס" – התקבל היתר בנייה לעוד מגדל משרדים ענק בפתח תקווה

בקרוב תחל בנייתו של בניין המשרדים "גלובל טאוורס B", סמוך למגדל A, זאת לאחר שהועדה המקומית אישרה לפרויקט להתקדם לשלב הבא. לפי התכנון, צפוי לקום דרומית לבניין הקיים, אח תאום, עם 39 קומות, חמש יותר מאחיו המבוגר. במתחם מוקם בימים אלה מגדל שלישי בן 24 קומות, שמתכונן להסתיים ב-2025. נוכח ריבוי המגדלים על שטח קטן עולה שוב השאלה: האם ההיצע יגבר על הביקוש?

המשך קריאה »
מטרו פארק פתח תקווה

מתחם מטרו פארק פתח תקווה (456) בתחילת אכלוס: משרדים ראשונים החלו להיכנס

הפרויקט המסחרי המסקרן על רח' משה דיין, שממותג גם בשם 456, סיים את בנייתו במהלך השנה, כשלפני שלושה חודשים קיבל אישור של טופס 4 ואפשר כבר לראות מבעד לחלונות מספר משרדים בתהליכי שיפוץ פנים. הפרויקט הענק משתרע על שני מבנים בני 11 קומות כל אחד, המחוברים ביניהם, פלוס שטח מסחרי וציבורי רחב. רוב השטחים נרכשו לפני שנים, על ידי כ-280 משקיעים. מה המחירים?

המשך קריאה »
רמי גרינברג עורך סיור באתרי נייה בעיר

העירייה ביצעה ביקורי פתע באתרי בנייה בפתח תקווה: האם באמת יש מאבטח בכל אתר?

נכון להיום, יש בעיר עשרות רבות של אתרי בניייה בהם מבוצעים פרויקטים של נדל"ן מגורים ונדל"ן מסחרי. מאז פרוץ המלחמה ב-7 באוקטובר, ניתנה הוראה חדש משמעית מצד העירייה – להפסיק את העבודות. מאז הן חודשו, אך תושבים רבים מביעים חשש, בעיקר מהפרויקטים בשכונות מגורים – כי הקבלנים מעסיקים פלשתינאים ושוהים בלתי חוקיים. גרינברג: "מוודאים שההנחיות נשמרות".

המשך קריאה »

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל

Loading