הדמיה של פרויקט מרכז עזריאלי פתח תקווה - על רקע השטח היום

"מרכז עזריאלי" מתקדם בפתח תקווה: אושרה התכנית להקמת 3 בניינים של 40 קומות כ"א

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp

תנופת הנדל"ן המסחרי בפתח תקווה קיבלה השבוע חיזוק משמעותי לאחר שהוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר אישרה אתמול (29.4) פרויקט הכולל שטח של 32 אלף מ"ר, הממוקם בין פארק גיסין לבזל פארק – שני פרויקטים ענקיים נוספים הנמצאים במרחק רדיוס יריקה. לפי התכנית שפרסמה העירייה, שם היזם הלא-מוכר הוא "עצמה ושות' להשקעות מכבים בע'מ" – חברת בת של קבוצת עזריאלי.

היום ביקרנו במקום עליו אמור להיבנות הפרויקט. מדובר בשטח גדול הגובל בכביש הרב מלכה, צומת רח' גרינשפן של שכונת נווה גן, שתוחם אותו רחוב בזל הצר, המקשר בין הקניון לרח' גיסין. כיום על השטח יש שטח טבעי + מגרש חנייה גדול סלול ומאורגן, אך הוא חסום למכוניות כבר תקופה של כשנה. בצדו המערבי שני מבני משרדים (בזל 12 + 16), הכוללים בתוכם את אולם האירועים הותיק "טוסו" ואת המסעדה החדשה NONO ו-MIMI.

צפו בביקור בשטח העתידי של "מרכז עזריאלי" פתח תקווה

למה הוסר המידע מהאתר של קבוצת עזריאלי?

יש מעט סימני שאלה שעולם בקשר לפרויקט. לפי ההודעה של העירייה, שני מבני המשרדים, שגם הם של חברת עזריאלי, אמורים להיהרס. כשחיפשנו על פרויקט הענק באתר הבית של עזריאלי, הגענו לעמוד שגיאה. קצת מוזר בהתחשב בזה שכנראה היה בעבר עמוד כזה. ואם כן – למה הוא הוסר? מבדיקה פשוטה באינטרנט גילינו כי נגד "עצמה ושות'", שכאמור היא חברת הבת של עזריאלי, נמצאת בסכסוך משפטי עם אחד מבעלי העסקים במקום. 

במסגרת התכנית אמורים לקום שלושה בניינים בני 40 קומות כל אחד, פלוס מבנה צנוע יותר בן 10 קומות. את המתחם תקיף חצר רחבה, כשבתכנון יוקמו גם קומות חניה תת קרקעיות וכן מערכי קשרים להולכי רגל, רצועות גינון משמעותיות ושטחי בילוי ומסעדות בקומות הקרקע. מטרת העירייה היא ליצור רצף מסחרי אחד גדול שיכלול לא רק את הפרויקטים "פארק גיסין" ו"בזל פארק", אלא גם את הפרויקטים הרחוקים יותר – ב.ס.ר סיטי, גלובל טאווארס, מתחם ביג (קניאל), פרויקט "לנדרובר" וכן הפרויקט של ויתניה-קרסו.

מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה
מבט מכביש הרב מלכה לעבר שטח הפרויקט העתידי של מרכז עזריאלי פתח תקווה

כל המתחמים המסחריים האלה נמצאים סביב תחנת הרכבת הקלה של בילינסון, שאמורה לפעול עוד כחצי שנה ועליה כל היזמים באיזור בונים, שתביא בצורה מהירה עשרות אלפי עובדים חדשים מפתח תקווה ומכל גוש דן. כרגע זה נראה כמו במדע בדיוני, אבל עוד 5-10 שנים אל תתפלאו אם הלב של פתח תקווה, יהיה יותר מסחרי מהבורסה ברמת גן. השאלה אם בעידן עבודה מהבית, עדיין צריך כל כך הרבה שטחי משרדים – נותרת פתוחה. 

ראש העיר לא נראה מודאג. "כבר היום אזורי העסקים וההייטק בעיר מהווים מוקד משיכה לחברות טכנולוגיה מובילות שמבינות כי בקרוב, עם מימוש המהפכה התחבורתית שבדרך, העיר תהיה נגישה לעובדים שגרים בתוכה ולאלו שבאים מבחוץ", מסר בהודעה לעיתונות רמי גרינברג. "שגשוגה של העיר תלוי מאוד בפיתוח אזורי העסקים ואנחנו פועלים בכל מישור אפשרי – הן מול החברות והן ברמה התכנונית כדי לפתח את אזורים אלו באופן המיטבי".

לפי האתר של קבוצת עזריאלי, נכסי הנדל"ן המניבים שלה משתרעים על כ-1.4 מיליון מ"ר ומייצרים NOI העולה על 1.6 מיליארד ₪  בשנה. בנוסף, לחברה נכסים בייזום ובתכנון בהיקף של כמיליון מ"ר.על התכנון האדריכלי אמון משרד האדריכלים יאסקי מור סיוון, שגם אישר לשימוש את ההדמיה.

שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווהבמפה רגילה + לווין
שטח התכנית של מרכז עזריאלי פתח תקווהבמפה רגילה + לווין

מרכז עזריאלי פתח תקווה - על המפה

עוד בפתח תקווה

חזית פרויקט 456 סנטר פתח תקווה עם תחילת חיפויי הקירות

יזמי פרויקט "456 סנטר" ברח' שמשון-משה דיין בונים על עוד 5 קומות מאושרות לכל בניין

היקפו המקורי של הפרויקט הוא כ-40 אלף מ"ר, הכוללים 3 מבנים בני 5 קומות כל אחד + קומת מסחר + 3 קומות חניה תת קרקעיות. בימים הקרובים מצפים היזמים, "MSN ייזום ושיווק נדל"ן" לאישור העירייה עבור עוד לא פחות מ-5 קומות נוספות לכל בניין, בשטח כולל של יותר מ-8,500 מ"ר, שאם נחלק את זה לממוצע של 10 מ"ר לעובד, מדובר בעוד כ-850 עובדים, שאמורים לאכלס את הבניינים. 

המשך קריאה »
ריגוס פתח תקווה REGUS

חוזרים למשרדים: ביקור וידאו ב-REGUS פתח תקווה – משתלם לעבוד בחלל משותף?

כולנו מקווים שתקופת מגפת הקורונה, ששינתה את חיינו, בטח בכל מה שקשור להרגלי ומקומות העבודה, כבר די מאחורינו, עם הורדת המסכות בחללים סגורים. כולנו מרגישים יותר בטוחים, יותר שפויים וגם יותר קרובים אחד לשני – במיוחד במתחמי העבודה המשותפים. אחרי שכל כך התרגלנו לעבוד מהבית, צריך סיבה טובה במיוחד לעבוד מהמשרד. כמו לפגוש אנשים. פשוט פרונטלית.

המשך קריאה »
אהרון דינוביץ על רקע פתח תקווה

אהרון דינוביץ: "עד 2040 צריכים לבנות בפתח תקווה 40 אלף יחידות דיור חדשות"

העלייה המשמעותית בקצב גידול הפרויקטים בעיר, הביא לכך שבשנת 2021 נרשם זינוק חד של כמעט פי 3 במספר יחידות הדיור החדשות שנבנו בפתח תקווה, לעומת השנה שלפניה. יחד עם זאת, קיימת דאגה בקרב הקבלנים והיזמים בעיר מכך שקצב היתרי הבנייה הוא עדיין איטי מהמצופה. יו"ר איגוד הקבלנים בפתח תקווה: "קצב ההתחדשות העירונית הוא קריטי".

המשך קריאה »
מגדל הסיבים 43 פתח תקווה

מגדל הסיבים (43) של "אלייד" & "מגדל" בשלב בנייה מתקדם – צפי אכלוס: ספטמבר 2023

רח' הסיבים, אחד מרחובות המסחר והתעשייה הותיקים והמרכזיים בפתח תקווה, אמור להשיק בעוד כשנה וחצי מגדל משרדים חדש ונוצץ בחלק הדרומי ביותר שלו, הנושק לשטחה המוניציפלי של גבעת שמואל. הפרויקט למעשה ממשיך את "מגדלי הסיבים", המאוכלסים מזה תקופה ארוכה. אנדריי שטוביה, מנהל הפרויקט, מטעם הקבלן BST: "מה שמיוחד במגדל הסיבים – הוא הפשטות שלו".

המשך קריאה »
נגישות

השארו מעודכנים!

הירשמו כדי לקבל תוכן והתראות בלעדיים ישירות למייל